Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 21 Φεβρουαρίου 2009.

Tags:
  1. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    elfcat μήπως να σκεφτούμε το ενδεχόμενο να σε στείλουμε στους Ολυμπιακούς ούσα ερωτευμένη???
     
     
  2. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Aιωνιότητα δική σου ή και των δυο σας;
    Καταλαβαίνεις πως αν την αποκτήσεις εσύ μόνον,θα είναι πρόβλημα για εκείνη..έτσι δεν είναι;

    Και κάτι τελευταίο.. Ερωτεύεσαι κάποια και ζεις μέσα στη δύνη ενός παθιασμένου έρωτα. Ξαφνικά,σε μια κουβέντα,ανακαλύπτεις πως η εκλεκτή της καρδιάς σου δεν είναι θρήσκα.. μα καθόλου όμως.. Τι κάνεις; τη στελνεις από κει που ήρθε; Το υπομένεις; Αλλάζεις εσύ ρότα;

     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor


    η λεξη "θρησκος" μαλλον δεν ανταποκρινεται σε οτι εχω υποψην .. το θεοσεβεις ακουγεται καλυτερο ... και αυτο φαινεται πριν καν ανοιξει το στομα του ο αλλος ...
    Απο την πειρα μου , αλλα και απο αυτα που βλεπω γυρω μου , ξερω πολυ καλα οτι η ενταση και ο ερωτικος/σεξουαλικος ποθος του πρωτου καιρου , μειωνεται , γρηγορα ή αργα , αλλα οπωσδηποτε .
    Ομως δεν ειναι και αδυνατο να συμβει το αντιθετο , δηλαδη να αυξανεται σε ενταση με την παροδο του χρονου ...
    Θεωρω πλεον , οτι απαραιτητη προυποθεση για να επιτευχθει αυτο , ειναι η θεοσεβεις σταση ζωης και απο τους δυο ...
    Οταν ενας συζυγος ξερει πως με την μοιχεια δεν χαλαει μονο την σχεση του με την συζυγο του αλλα κυριως την σχεση του με το Θεο , κινδυνευοντας να πανε χαμενα οσα εχτισε (πνευματικα) , οταν ξερει οτι στην πορνεια εμπιμπτει και η θεαση ζωντανου η εντυπου/τηλεοπτικου πορνο και οτι η πορνεια επισης θα χαλασει την σχεση του με τον Θεο ......... απλα ΔΕΝ το κανει ..
    Ομολογω οτι προσπαθω να στησω μια πολυ φιλοδοξη ιδεα ... να παρω οτι καλο εχει η θεοσεβεις σταση ζωης και να την μπολιασω με των κοσμο του φετιχ που ειναι απαλαγμενος απο ταμπου . Παιρνω θαρρος απο τα πρωτα λογια του Θεου προς τον Ανθρωπο ... "Απολαυστε...." .... αυτο για καποιον λογο οι θρησκειες "ξεχασαν" να το αναφερουν .. Ομως ο δημιουργος αυτης της απολαυσης εθεσε καποιος κανονες για το παιχνιδι αυτο , κανονες που δεν εχουν να κανουν με μια αναιτια απογορευση ή θεικο καπριτσιο ..
    Οταν λεει ο θεος πως σας εχω κατασκευασει κατα τετοιο τροπο που θα απολαυσετε στο μαξιμουμ το σεξ μονο μεσα στον γαμο , πρεπει να Τον εμπιστευτεις ..
    Οταν λεει πως η γυναικα πρεπει να υπακουει τον αντρα και εκεινος να την φροντιζει σαν να ηταν μελος του σωματος του .... ξερει τι λεει ..
    Οταν σου λεει πως ο καλυτερος τροπος για να δειξεις στον συντροφο σου κατι που δεν κανει σωστα και σε ενοχλει , ειναι ο παραδειγματισμος της δικης σου συμπεριφορας και οχι η γκρινια , το παραπονο η ακομα χειροτερα ο στασιασμος ... επισης ξερει τι λεει ...
    Αυτα , οι θεοσεβουμενοι , τα ξερουν ... και τα τηρουν . Δεν υπαρχει μεγαλυτερο οπλο εναντια στην φθορα του ερωτα απο την Αγαπη .. αλλα ελαχιστοι ξερουν να αγαπουν .

    ελπιζω να απαντησα  
     
  4. Eri

    Eri

    Δηλαδη επρεπε να στα πει ο "Θεος" ολα αυτα????

    Εσυ λιγο νιονιο δεν ειχες για να τα σκεφτεις??????
     
  5. kardy_

    kardy_ Regular Member

    χμμμ....
    οταν ερωτευομαι (δυσκολα το παθαινω) ειναι σαν μια μαχη....ενω δινω τα παντα προσπαθω να μην δωσω και τιποτα...(ασχετα που το προσπαθω ειναι μονο μεσα στο μυαλο μου γιατι η ψυχη ηδη εχει παει περιπατο και εχει μεινει καπου στα χερια του μεσα και αρνειτε να γυρισει)
    φυσικα και φοβαμαι και δεν εμπιστευομαι και δυσκολευομαι αλλα στον ερωτα αυτο ειναι το θεμα...
    να σε κανει να αγαπησεις να εμπιστευτεις και να φοβασαι πως οχι απλα θα πεσεις αλλα θα ειναι και οικειοθελως...
    οταν ειμαι ερωτευμενη ειμαι ετοιμη για ολα,να τα κανω ολα σταχτη και ας χρειαστει να τα ξαναφτιαξω απο την αρχη.
    ο ερωτας ειναι ανεμος ειναι αγερας και πρεπει να σε παρασερνει...να σε σηκωνει και να σε πηγανει ψηλα να σε ταξιδευει....δεν μπορεις να το απολαυσεις αν προσπαθεις να το ελενξεις και να το κοντρολαρεις....
    και καπου εδω λες κι αν σπασω τα μουτρα μου??
    φυσικα και θα τα σπασεις και οχι μια φορα και οχι δυο....
    ετσι ομως ζουμε και ετσι μαθαινουμε και ισως φταει η ηλικια μου δεν ξερω αλλα τα εσπασα μια και θελω να τα ξανα σπασω.....καποια στιγμη.....
    ισως με τα χρονια να αρχισω να το βιωνω διαφορετικα αλλα τωρα πιστευω πως αν δεν το ζησεις στο maximum τοτε δεν ειναι ερωτας...ειναι συγκινηση , ειναι ενδιαφερον......
     
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Αν αυτό που τόνισα στο ποστ σου,είναι η απάντησή σου,τότε ναι..μου απάντησες! Θα ηθελα όμως περισσότερη ανάλυση πέραν της μιας πρότασης,αλλά θα την ήθελα από σενα ..όχι από τον Θεό.

    Σε μια σχέση,για μένα,σημαντικότατο ρόλο παίζει ο σεβασμός τους ενός προς τον άλλον. Εσύ λες -αν το κατάλαβα καλά- οτι για να είσαι ευτυχής εσύ μέσα στη σχέση,πρέπει εκείνη (και εσύ βεβαίως) να σέβεται (δλδ να φοβάται) τον θεό.
    Εγώ σου λέω πως υπάρχουν άνθρωποι που δεν είναι θεοσεβούμενοι και μια χαρα σέβονται τον άνθρωπό τους. Αυτό πως το εξηγείς;

    Αν βάλεις λιγότερο θεό μέσα στα ποστς σου,νομίζω θα συνεννοηθούμε καλύτερα!
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Συμφωνώ, με τη μόνη διαφορά ότι εγώ εναλλάσσω το τριπλό άξελ με τριπλή πιρουέτα στον αέρα και προσγείωση σε σπαγγάτ, ανάλογα με το πόσο συγκλονιστικός είναι ο έρωτας.
     
  8. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Εγώ μπορώ να αναλάβω το management και των δύο παρακαλώ?
     
  9. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Δύσκολα μανατζάρονται αυτά. Αποτελούν ακούσιες κινήσεις του ερωτοχτυπημένου κορμιού μου.
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    το να σου πω την αποψη μου εχοντας στην πλατη μου ενα διαζυγιο , ενα χαλασμενο αραβωνα και αρκετες μακροχρονιες σχεσεις που πηγαν περιπατο ... μαλλον δεν θα εχει και πολυ αξιοπιστια ... πιστευω πως ειναι καιρος να αφησω την αποψη μου κατα μερος ...  
    Λες οτι υπαρχουν ανθρωποι που σεβονται τον συντροφο τους διχως να ειναι θεοσεβουμενοι .... ειλικρινα αμφιβαλω αν υπαρχει εστω και ενας που το κατορθωνει αυτο με καθε αξια που περιλαμβανει η λεξη 'σεβασμος" , διχως να εχει τον θεο μεσα του ... ειναι απλα αδυνατο ... αυτο που λες το πιστευα και εγω ... μεχρι χτες ....  
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Δίχως να έχει μέσα του το θεό-χωροφύλακα δηλαδή, αυτόν στον οποίο πιστεύεις εσύ, και πολύ καλά κάνεις, αφού προφανέστατα τον χρειάζεσαι. Σε πληροφορώ όμως πως υπάρχουν άνθρωποι, που τα καταφέρνουν αυτά που θεωρείς αδύνατα, και χωρίς την απειλή της θεϊκής σφαλιάρας να επικρέμαται...

    Όταν έρθεις στην Αθήνα έλα να σου γνωρίσω ένα ζευγάρι, που τα καταφέρνει μιά χαρά. Και δες τους έτσι όπως είναι σήμερα, μετά από 50 χρόνια γάμου, κι έλα να μου πεις μετά, πως δεν ξέρουν τί είναι "σεβασμός"...
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Αχ... φυσικά και να μας αναλάβετε κυρία Avalonia! Ήδη μας έχουν κάνει πρόταση να εμφανιστούμε μαζί στο θέατρο Badmigton... και έπεται συνέχεια. Χρειαζόμαστε ένα στιβαρό management διότι αν περιμένετε από εμένα και την alnair.... καλά κρασιά...