Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 21 Φεβρουαρίου 2009.

Tags:
  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Δεν ειναι για σενα. 
     
  2. NIK_Cave

    NIK_Cave Regular Member

    φτανει να με κοιταξει
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!

    ΝΙΚΟΛΑΣ-Η 

    ΔΕν χρειαζονται και πολλα- ενα βλεμμα- ενα χαδι- τα δινεις ολα-
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο ... ελπιζω να ξεκαθαρισει το θεμα σχετικα με τα ορια που μπορει να εχει η εκφραση μια αποψης ωστε να μην χρειαζεται να αλαζω λεξεις και φρασεις κατα την αποδωση της σκεψης μου ....
     
  4. johnnys

    johnnys Regular Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Με κάθε τρόπο προσπαθώ. Αλλά αν δεν συνγκηνείτε      
     
  5. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    ανάλογα με την γυναίκα. σε καποιο ποστ γραφω πως ερωτευθηκα σ ενα πάρτυ μας. αν επροκειτο για εκείνη. με το να μην κάνω τιποτα. αυτό της άρεσε. αυτό θα έκανα.
    συνήθως όμως το έδειχνα με το παίξιμο του μπουζουκιού μου όταν ήμουν επαγγελματίας. βλέπω καμιά φορά σε κάνα βίντεο το πως έπαιζα και λέω μέσα μου πάλι ερωτευμένος ήμουν εκεί.
    συνήθως λοιπόν με τραγούδια. έχω κάνει και καντάδα παιδιά. μαθητής λυκείου σε μια συμμαθήτρια.
    και το περίεργο είναι οτι έπιασε κιόλας. χιχιχιχχι. κουφή ήταν δεν θυμάμαι.... )))
     
  6. smari

    smari Regular Member

    Ορίστε??????
    Τι λες καλό μου????
       
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αυτο που θελω να πω .. ειναι οτι μια μορφη εκδηλωσεις του ερωτα , ειναι οι Αρχες που εχει καποιος στην ζωη του ...
    Προσωπικη μου αποψη , και ΔΕΝ ειναι θρησκευτικη συζητηση , ειναι οτι αν καποιος δεν αγαπαει τον Θεο , πως μπορει να αγαπησει αλλον ανθρωπο ; .. και επειδη ξερω οτι θα ξεσηκωθειτε ολοι να καψετε ζωντανο γι αυτο που γραφω , σας λεω οτι εσεις μπορει να ειστε η εξαιρεση του κανονα και να αγαπατε ποιο πολυ απο τον καθενα ... αλλα πως το ξερω οτι ο δικος μου συντροφος θα ειναι ενας που θα ανηκει στις εξαιρεσεις ; ..
    Ετσι λοιπον Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ αναζητηση συντροφου εχει πλεον μια απαραιτητη απαιτηση : να πιστευει στον Θεο ... ωστε το αν μπορει να αγαπησει , να μην αποτελει ρισκο , αλλα δεδομενο ....
    Για πολλους λογους που προσπαθησα να εξηγησω στο προηγομενο μου ποστ , θεωρω (και ειναι προσωπικη μου αποψη) οτι για να εκφρασεις σωστα τον ερωτα σου , πρεπει να εισαι φιλος του Θεου και να κατεχεις την γνωση Του ..... επαναλαμβανω προσωπικη μου αποψη .... που ωστοσο μπορω να εξηγησω με λογικα επιχειρηματα και οχι απραιτητα θρησκευτικα ....
    Πολυ σωστα καποιος θα σκεφτει οτι ολα αυτα που γραφεις εξυπακουοντε isnogood και δεν χρειαζεσαι καποιον Θεο για να σου τα πει ... ισως να ειναι και ετσι ...... ομως λυπαμαι αλλα δεν το ρισκαρω πλεον να βασιστω στην καλη διαθεση .
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Re: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Παρουσιαζεις την ερωτικη σχεση σαν καταναγκαστικο εργο. Με αυτο σαν δεδομενο, ναι φυσικα, καμια τυχη δεν εχει να επιβιωσει οχι ο ερωτας, μα ουτε η αγαπη.
     
  9. Eri

    Eri


    Δεν μπορει να αγαπησει αλλον ανθρωπο πολυ απλα γιατι παντα θα αγαπαει και θα πιστευει το "ανωτερο" ον που ακουει στο ονομα Θεος.......
    Οσο για την εξαιρεση στον κανονα...Ε δεν μπορει το 90% εδω μεσα να ναι η εξαιρεση στον κανονα και εσυ ο κανονας...Παρτο λιγο αλλιως....  



    Ειναι ευκολο να βρεις τον καταλληλο συντροφο, λοιπον......ΜΙα βολτα στα κατηχητικα να κανεις ματσο αι ανυπαντραι κορασιδαι που ψαχνουν γαμπρο.......



    Αρα τα θρησκευτικα επιχειρηματα δεν ειναι λογικα....Συ ειπας.....
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και παλι τονιζω οτι προκειται για προσωπικη μου αποψη ...
    κοιταω πισω στην ζωη μου και βλεπω λαθη .... κοιτωντας ακομη καλυτερα ειδα οτι καθοριστικη σημασια ειχαν τα δικα μου λαθη ...
    πως λοιπον θα τα διορθωνα ; ... πως θα ημουν σιγουρος οτι θα προσφερω εναν αξιο συντροφο στην επομενη (και ελπιζω και τελειωτικη) σχεση μου ;
    με το γεγονος οτι τα αναγνωρισα και τα εμαθα ; .... με την καλη μου διαθεση οτι δεν θα τα ξανακανω ; ....
    Οχι ... για μενα δεν ηταν αρκετο ... χρειαζομουν κατι περισσοτερο για να μπορω να εχω απαιτησεις στην αναζητηση μου .. χρειαζομουν μια καθολικη αλαγη στον εαυτο μου .. για την αλαγη αυτη διαλεξα τον καλυτερο μαστορα που υπαρχει , εναν μαστορα των ανθρωπων που παντα ηξερα , αλλα ποτε μου δεν του ζητησα βοηθεια ... ο μαστορας ομως αυτος εχει εναν πολυ απλο ορο ... "θα σε κανω εναν τελειο συντροφο αλλα θα με υπακους και θα μου εχεις εμπιστοσυνη " ...
    Ετσι στο ενα μου χερι εβαλα την παλια μου πειρα/ζωη και στο αλλο την προκληση/προσκληση του μαστορα ... και τα ζυγισα ......
    θελει που κουραγιο να ξηλωσεις απο μεσα σου την λογικη της ανθρωπινης επιστημης ... δεν θα το ειχα καταφερει ποτε αυτο διχως ισχυρη πιστη που ειχα απο μικρος ....
    δεν κανω τιποτα παραπανω απο μια αδιακοπη και πολυωρη καθημερινη εκπαιδευση πανω στα λαθη και τις αδυναμιες του χαρακτηρα μου ...
    απο αληθινη αγαπη για την συντροφο μου που δεν γνωρισα ακομα ... δουλευω σκληρα σημερα πανω σε μενα ... ...
    πχ .. μαθημα Νο423 :
    " αν σε σκανδαλισει το ματι σου , παρε ενα μαχαιρι και βγαλτο , διοτι καλυτερα να χασεις το ματι σου παρα να αδικησεις την συντροφο σου " ...
    αυτον τον ανθρωπο ετοιμαζω να δωσω στην συντροφο μου και αυτο για μενα ειναι αγαπη
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    ..πολύωρη καθημερινή εκπαίδευση;;  

    Εκπαιδεύεσαι απο τον Κύριό σου,για να γίνεις ο τέλειος σύντροφος μιας γυναίκας! Ο ρόλος σου τώρα δηλαδή,είναι να εισαι υποταγμένος Σ'αυτόν! ..ένα το κρατούμενο..


    Αν συμβεί αυτό που περιγραφεις λοιπόν,και γίνεις εσύ ο τελειότερος των συντρόφων (οπως εσυ το αντιλαμβάνεσαι αυτό),δεν θα'πρεπε και εκείνη να είναι ισάξιά σου; να έχει τις ίδιες απόψεις με σένα και να έχει εκπαιδευτεί και εκείνη με τον ίδιο τρόπο;
    Οτιδήποτε λιγότερο,θα σου ήταν αρκετό;

    (Αλήθεια Ιζνο..όταν προσεγγίζεις γυναίκες με σκοπο τη γνωριμία,τι τους λες,στις πρώτες εκείνες κουβέντες; "Γεια! είμαι ο Ιζνο και θέλω να πορευτώ μαζί σου στο δρομο του Θεού?" )


    Αν σε έχω καταλάβει καλά,τη γυναίκα που ψάχνεις, δεν θα την βρεις ποτέ.. και αν τη βρεις..
    ..θα είναι αόμματη..όπως θα είσαι και συ! ..γιατί το μάτι σου σίγουρα θα σε σκανδαλίσει!..και τότε θα πρέπει να το βγάλεις!

    Αυτό βέβαια αν έχεις πραγματική πίστη σ'αυτά που λες.


    Πως θα σου φαινόταν να εβρισκες μια γυναίκα με τις οποιες ατέλειες και ελαττώματα,και να προσπαθούσες να την "πλάσεις" εσύ,καθ'εικόνα και ομοίωση του Κυρίου σου;


    ..
    Ξέρεις..κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει.. Ο Κύριός σου δεν λέει πως είναι βλασφημία να χρησιμοποιείς το όνομά Του επί ματαίω..; Πρόσεξέ το λίγο αυτό,γιατί με τις τόσες αναφορές στο όνομά Του, μάλλον θα τον εξοργίσεις!
     
  12. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Με πράξεις στα δύσκολα!