Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 21 Φεβρουαρίου 2009.

Tags:
  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δεν βρισκω που αφορα αυτο αλλα μια και το ρωτας με μελετη .....

    η αναλυση αυτου που ρωτας αποτελει θρησκευτικη συζητηση οποτε την αποφευγω .. επιγραματικα , γιατι καποιος μπορει να ειναι υποταγμενος σε ενα φυσικο προσωπο , αλλα σου φαινεται παραξενο οταν ειναι υποταγμενος σε μη φυσικο προσωπο που η αγαπη του ειναι δεδομενη και αδιαμφισβητητη ;


    εχω δωσει τον ορισμο του ιδανικου συντροφου στο σχετικο νημα :
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t14930-6/#post240253


    Ευτυχως ολα πλεον εχουν αποκτησει διαφορετικη ευκρινια .. πιστεψε με το καλο και το κακο ξεχωριζουν απο μακρια .. δεν χρειαζεται καν να πλησιασεις ... ομως δεν μενω μονο στο τι βλεπουν τα ματια μου ή τι ακουνε τα αυτια μου ... μια καλη καρδια ειναι αρκετη για να ελκυσει ....


    κανεις δεν πλαθεται απο ανθρωπο ... ειναι μια προσωπικη δουλεια που θα γινει μονο αν καποιος το θελει βαθια μεσα του ..



    και παλι μια εξηγηση εδω θα ηταν θρησκευτικη συζητηση και δεν θελω να δωσω εδαφος για νεες εχθροπραξιες .. θα περιοριστω μοναχα σε μια ερωτηση : Εσυ απο που αντλεις τις πληροφοριες σου και γνωριζεις τι Τον εξοργιζει ; ....


    απαντησα καλοπροεραιτα και ελπιζω να μην γινουν οι απαντησεις αντικειμενο ειρωνιας και χλευασμου .. ξανα ....
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2009
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δύο άνθρωποι που γίνονται ζευγάρι πρέπει να έχουν κοινές Αρχές, ή αλλιώς μια κοινή φιλοσοφική θέωρηση ζωής. Πράγματι από δικής μου πλευράς θα ήταν αδύνατον να συνυπάρξω ερωτικά επί μακρόν με έναν θρησκευόμενο άνθρωπο, που η θρησκεία είναι το επίκεντρο της ζωής του γιατί δε θα συναντιόμαστε σε βασικές αξίες της ζωής μας... αφού γι αυτόν η βασική αξία του η θρησκεία και δη η χριστιανική για εμένα είναι ένα σκοταδιστικό σχήμα που επέφερε πόνο και καταπίεση στον Άνθρωπο, τον μετέτρεψε δέσμιο των ενοχών, της τιμωρίας και της κόλασης και αργά ή γρήγορα θα επέρχοντο συγκρούσεις... Αν δε υπήρχαν και παιδιά, ε τότε θα υπήρχε πρόβλημα...

    Ο δρόμος της επίγνωσης, της αυτογνωσίας και αυτοβελτίωσης ως ένα εσωστρεφές και βαθύτατα πνευματικό ταξίδι, δεν περνάει μόνο από τη θρησκεία. Η θρησκεία, ίσως να είναι ένα μονοπάτι (προσωπικά έχω μεγάλες επιφυλάξεςι γι αυτό), αλλά σίγουρα δεν είναι το μόνο. Ως προς αυτό έχε το ως ενδεχόμενο ότι η διαδρομή που θέλεις να διανύσεις έχει πολλά μονοπάτια, που αξίζουν πιθανόν τον κόπο να εξερευνήσεις με πρώτο και καλύτερο, αυτόν τον ίδιο τον εαυτό σου.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    γιατι μπερδευετε την θρησκεια μεσα σε ολα αυτα ; ...
    σε οτι αφορα εμενα ... πηρα ενα βιβλιο στα χερια μου , το ανοιξα , μου αρεσαν οι ιδεες και οι αποψεις του ... ποια η διαφορα για εσας αν αυτο για μενα ειναι ευαγγελιο για αλλον ο Ιουλιος Βερν και για αλλον ο Φρουντ ;
    θετω καποια παραδειγματα συμπεριφορας που απτονται στο θεμα του νηματος προς σηζητηση κατα ποσο ειναι ορθα ή οχι σε οτι αφορα τα ιδια τα παραδειγματα .. η πηγη ειναι ασχετη ...
    σκεφτειτε .. αν τα ελεγε ο Καβαφης , θα τα κρινατε διαφορετικα ; ... σαν δινω την πηγη που αντλω τις αποψεις μου , μονο για πληροφοριακο σκοπο , οπως δινει και ο καθενας εδω την σχετικη με την αποψη του βιβλιογραφια .  
     
  4. hermis

    hermis Regular Member


    ΕΤΣΙ!!!




     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

      :rollinglaugh:μηπως σου αρεσω
     
  6. DominaT

    DominaT Regular Member

    Οτι σκεφτομουν τα διαβασα από εσένα αγαπητη μου....
    Επιμενω όμως Αρτεμις και που θα παει θα βρεθει κι εκεινος που θα μπορεσει να ανταποκριθεί... (η ελπιδα πεθαίνει πάντα τελευταία)
     
  7. sklabosgiorgos

    sklabosgiorgos Regular Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    :innocent:ειναι τοσο δυσκολο να βρεις ειλικρινια νομιζω οχι ειναι τοσο δυσκολο να βρεις αλληλοσεβασμο νομιζω οχι ειναι τοσο δυσκολο να βρεις καπιον που θα σου δινει εφοσον παιρνει απο εσενα οχι ειναι τοσο δυσκολο να εισαι γυναικα και να τρωγεσαι με τα ρουχα σου παντα οχι μηπως αυτα ολα εχουν την ριζα τους στο κακο σεξ ναι:condom: 
     
  8. maro dom

    maro dom New Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Mε πάθος, κτητικότητα και λίγη διαστροφή!
     
  9. Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Με διαστροφή κι αγάπη. Κάτι σαν γούτσου γούτσου με μαστίγια και στραπόν. Ατυχώς δεν εκτιμάται ιδιαίτερα, όταν εμπλέκεται έρωτας.  
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Δεν εκτιμάται όταν η συνήθεια και τα πρότυπα επιβάλλουν έναν και συγκεκριμένο τρόπο εκδήλωσης του έρωτα που τελικά γίνεται τροχοπέδη από κινητήρια δύναμη. Πόσο ωραίο, η ιδιαίτερη σχέση να εκφράζεται χωρίς κανόνες, σύμφωνα με τη ροή και την έμπνευση που σου γεννά ο άλλος/η. Για να γίνει όμως αυτό, θέλει δουλειά, να αποτινάξουμε τα περιττά και να επικεντρωθούμε στα ουσιώδη. Δουλειά που την κάνει ο καθένας μόνος του, συνάμα και απο κοινού..όταν βλέπουν τον ίδιο στόχο!
     
  11. LastLover

    LastLover New Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

    Και εγώ ακριβώς έτσι κάνω....
    Με περισσότερό έντονο το σημείο του πάθους
     
  12. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Πως εκδηλώνετε τον έρωτα σας;

           
      Τραβώντας μαλακία