Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος marios_sub_22, στις 2 Οκτωβρίου 2005.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: RE: RE: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Κοίτα για να το πω ξεκάθαρα.

    Είναι πολύ ευαίσθητη στο ποτε γίνεσαι επιθετικός μαζί της. Μέσα σε αυτά, δεν ανέχεται να δείχνω υπεροχη πάνω της στο sex.
     
  2. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Αχ βρε woohoo! Γιατί συνεχίζεις να βασανιζεσαι?
    Ή έχεις κοπέλα που είναι αφέντρα, οπότε δε χρειάζεται να καίγεσαι τόσο να βρεις εδώ μέσα, μπορείς να της δείξεις πως τη θέλεις να σου φερθεί.
    ή δεν έχεις τέτοια κοπέλα και την ψάχνεις very badly!
    Αλλά φοβάμαι [χωρίς να είμαι καθόλου ειδικός] πως την ψάχνεις στ' αλήθεια με λάθος τρόπο. Πριν δεκαετίες που ήμουν φοιτητής στην ηλικία σου λέγαμε μεταξύ μας με τ' άλλα παιδιά: "παρακαλετό μουνί= ξυνό γαμήσι".
    Τηρουμένων των αναλογιών λοιπόν μην παρακαλάς ποτέ έτσι καμιά γυναίκα. Ακόμα κι αφέντρες φαντάζομαι [δεν είμαι βλέπεις αφέντρα εγώ  ], μπορεί να θέλουν υποτακτικούς, αλλά όχι προκαταβολικά παρακάλια!
    Γνώμη μου φιλική και τη λέω επειδή βλέπω πως κουράζεσαι υπερβολικά στο κυνήγι σου. Νάσαι καλά! 
     
  3. Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Όπως το καταλαβαίνεις και για έναν άντρα οτι είναι Αφέντης,απλώς σε Εκείνον είναι θέμα φύσης.Βασικά χαρακτηριστικά Αληθινής Κυριαρχίας για εμένα είναι τα εξής:
    1)Ότι είναι άτομο με αυτοσεβασμό και Αυτοκυριαρχία.
    2)Ότι έχει την ανάγκη να καθοδηγεί καθώς και την ικανότητα.
    3)'Οτι είναι ήρεμο άτομο.
    4)Ξέρει τι ζητάει και το διεκδικει.
    Αύτα αν μιλάμε για Αληθινή Κυριαρχία και οχι μόνο για σεξουαλικά παιχνίδια ή το χειρότερο για πλάκα ή ανάγκη εκτόνωσης απο απαωθημένα και νεύρα.
     
  4. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: RE: RE: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    βάλε εναν τόνο στην λέξη "υπεροχη" γιατί μας μπερδεύεις...
     
  5. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

     

    Εκτιμώ την απόπειρα σου να μου δώσεις κάποιες συμβουλές. Αλλα δεν νομίζω ότι παρακαλώ για κάποια αφέντρα. Μου έχουν στείλει και pm για συνάντηση, η οποια είναι εντελώς straight foward, και έθεσα ως πρώτο ορο να μιλήσουμε πρώτα.

    Αυτό που προσπαθώ, είναι να κάνω αισθητή την παρουσία μου μέσα στο forum. Όντως έχω κάποιες έντονες επιθυμίες αλλα ξέρω ότι μια βεβιασμένη αναζήτηση έχει άσχημο τέλος.
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: RE: RE: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Είναι αντικείμενο, όχι επίθετο.

    Sorry αλλα δεν μπορώ να βάλω τόνους. Το pc μου γραφει μονο αγγλικά και ότι γράφω το βάζω πρώτα σε ένα engine που κάνει τα greeklish ελληνικά.
     
  7. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Ακόμη θέλω να σε ρωτήσω.

    Τι όφελος έχει να υποτάσσεσαι πλήρως σε κάποιον εκτος των σεξουαλικών παιχνιδιών????

    Και βάλω πολλά ??? γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να δω κάποιο όφελος.
     
  8. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Γι' αυτό σου είπα να προσέχεις!
    Μπορεί και να σε πληγώσει κάποια εξ αιτίας της απειρίας και της βιασύνης σου.  
    Δε ζούμε σ' ενα κόσμο αγγελικά πλασμένο .
     
  9. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Είναι η ανάγκη για απόλυτη ταύτιση.. όταν έχεις σαγηνευτεί απο κάποιον θέλεις να ενωθείς να γίνεις ένα μαζί του σε όλα τα επίπεδα. οχι μόνο στο σεξουαλικό.
    Να υποτάξεις και να υποταχθείς. Να κυριαρχήσεις και να κυριαρχηθείς.
    Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Δεν αρκεί μόνο το σεξουαλικό
     
  10. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Δεν ξέρω αν όντως μου εξήγησες η εγώ δεν κατάλαβα.

    Η ερώτηση μου παραμένει τι ικανοποίηση αποφέρουν όλα αυτά?
     
  11. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    δεν έχεις αισθανθεί ποτέ την επιθυμία να υποτάξεις κάποιον στον μέγιστο δυνατό βαθμό?.. δεν αναφέρομαι στο σεξουαλικό επίπεδο.
    Να νιώθεις τόσο έντονη την ανάγκη να κυριαρχήσεις στον τρόπο που φέρεται στην καθημερινότητα του?
    Να τον περιορίσεις, να τον καθυποτάξεις, να τον ελέγχεις, να τον καθοδηγήσεις, να τον εκμηδενίσεις ,να τον ανυψώσεις
    Να είσαι υπεύθυνος για το τι θα κανει και τι οχι. να σου ανήκει οχι μονο το κορμι του αλλα και το πνεύμα του, η σκέψη του, το βλέμμα του..
     
  12. Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    woohoo να είμαι ειλικρινής και εγω δεν αντιλαμβάνομαι το καθαρά σεξουαλικό.Πως μπορείς απο κάποιον που τον έχεις δέσει,φιμώσει,μαστιγώσει κλπ κλπ μετά να δέχεσαι να σε πει ακόμη και ρε...Για εμένα δεν είναι φετίχ ολο αυτό και μπορώ να στο εξηγήσω.
    Είναι πάρα πολύ ωραίο να είσαι δυνατός/η,να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις αλλά να νιώσεις έντονα την Κυριαρχία Κάποιου/Κάποιας και να αφήσεις την ζωη σου στα χέρια Του/της.Να σε καθοδηγεί,να σου μαθαίνει,να σε περιορίζει,να σε συναιτεί...Αλλιώς για εμένα,δεν έχει νόημα,ολο αυτό σε επίπεδο σεξουαλικό.Πάνω απο ολα η ηδονή και το πήδημα του μυαλού.