Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος marios_sub_22, στις 2 Οκτωβρίου 2005.

  1. siliade

    siliade New Member

    Απάντηση: re: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ, ΑΝ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ, ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ , ΟΠΩΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ.

    Συμφωνώ απόλυτα, αν κάτι είναι αυθεντικό, θα συναντήσει την κατάλληλη και θα δέσει μαζί της, όπως το χέρι με το γάντι.
     
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Bislave θα μου επιτρέψεις να μην πιστέψω οτι κανεις κάτι τέτοιο...
    Έχω γνωρίσει Αφέντρα που όλη μέρα φορούσε φόρμες και αθλητικά και το βράδυ σπίτι της μόνο ντυνόταν από την κορυφή ως τα νύχια με leather.
    Έχω γνωρίσει vanilla που λάτρευε να φοράει δερμάτινα όλη μέρα και όταν της είπα για Αφέντρες και σκλάβους γελούσε μία εβδομάδα διότι της φάνηκαν όλα αυτά γελοία.
    Μπορώ να αναφέρω πολλές περιπτώσεις.Όποιος μου πει ότι καταλαβαίνει μία Αφέντρα στο δρόμο ,τότε γίνομαι ο κολλητός του και του κερνάω καφεδάκι ή ποτάκι κάθε μέρα.
     
     
  3. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Γυναίκες αυταρχικού χαρακτήρα άπειρες, μιλιούνια, και είναι αναγνωρίσιμες εκτός και εντός κοινότητας στοιχειώδη εμπειρία να έχει κανείς από ανθρωπαρατήρηση. Αφέντρες ούτε μία στο εκατομύριο αναγνωρίσιμες δημόσια. Οι πρώτες είναι αποκλειστικά χαρακτήρας/ιδιοσυγκρασία, οι δεύτερες είναι (όποτε είναι, λέμε τώρα) χαρακτήρας + σεξουαλική ιδιαιτερότητα (διέγερση από πρόκληση σωματικού πόνου, διέγερση από λατρεία, διέγερση από εξευτελισμό, διέγερση από έλεγχο και περιορισμό του άλλου κλπ, ανάλογα). Μάνατζερ μπορείτε να βρείτε άπειρες, αυταρχικού χαρακτήρα κυρίες άπειρες, control freaks άπειρα. Αυτό δεν θα πει ότι τέτοιοι χαρακτήρες φτιάχνονται σεξουαλικά από αυτά που φτιάχνεστε εσείς/εμείς. Το πρώην αφεντικό μου σε μια επιχείρηση ήταν control freak στο γραφείο αλλά καθόταν σούζα όταν ο άντρας της έβαζε τις φωνές για το παραμικρό λάθος. Σκεφτείτε το αυτό, θα αποδειχθεί σταθμός στη ζωή σας μια μέρα μελλοντικά που θα σας βοηθήσει να βγάλετε πλούσια συμπεράσματα για το τι διαφοροποιεί την αυταρχική κυρία από την Αφέντρα, Domme,Mistress ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε την.
     
  4. Σκέψου πιο απλά , ενας άνθρωπος που θέλει να έχει τον έλεγχο σου, πρώτα απ όλα πρέπει της προκαλείς ενδιαφέρον και δεν νομίζω ότι αυτό απλά γίνεται με το να είσαι σκυφτός...
    Ασε τον εαυτό σου ελεύθερο και αυτή που θα την ενδιαφέρεις θα το καταλάβεις απ το πως θα παίξει παιχνίδι μαζί σου.
    Μπορεί απλα να στην "σπάσει" και να μην δεις το σημάδι.
    Όλα παίζονται , το σημάδι όμως που ψάχνεις είναι νομίζω το ΠΩΣ σε διεκδικεί.
     
  5. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Σε διεκδικούν πάρα πολλές γυναίκες με δυναμικό και ενεργητικό τρόπο, αυτό δεν λέει ότι είναι αφέντρες. Συγνώμη παιδιά, θα σας απογοητεύσω, μόνο σε ένα κλειστό χώρο τετ α τετ καταλαβαίνεις τι ακριβώς συμβαίνει μέσα σ'εναν άνθρωπο, και μόνο αν περάσεις πολύ αρκετό καιρό μαζί.
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Re: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    έχουμε γευτεί τέτοιες απογοητεύσεις ...
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Απάντηση: Re: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

             

    Δεν υπαρχεις!  
     
  8. Πανεύκολο. Έχει χίλια πρόβατα και δυο χιλιάδες γίδια και τα διαφεντεύει!
     
  9. Mistress_Bipolar

    Mistress_Bipolar Regular Member

    Απάντηση: Re: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Εγώ μπορώ να πάρω το τσοπανόσκυλο;
     
  10. Λοιπόν για να βοηθήσω περαιτέρω όσους ούτε μια αφέντρα δεν μπορούν να ξεχωρίσουν μέσα στο πλήθος παραθέτω εδώ οπτικοαουστικό υλικό.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Re: Απάντηση: Re: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Μάλιστα. Αμέσως  

     ​
     
  12. Mistress_Bipolar

    Mistress_Bipolar Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?