Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Alexkat, στις 26 Νοεμβρίου 2011.

  1. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?


    Κατ αρχήν χαίρομαι που τοποθετείσαι και σοβαρά, γιατί είσαι αποδεδειγμένα αξιόλογο μυαλό και ως επί το
    πλείστον μου αρέσουν οι τοποθετήσεις σου, ακόμα και όταν διαφωνώ μαζί σου.
    Και η προηγούμενη τοποθέτησή σου με το κολλάρο/κυλότα ήταν πετυχημένη 
    Θα επανέλθω συντομότατα αγαπητή φίλη. 
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?


    Για να θέλει να τον κρατήσει, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι "χωλαίνει" εκ μέρους του.
    Όλα τα ζευγάρια κατά την διάρκεια της ζωής τους δίνουν μάχη με τον χρόνο.
    Ο χρόνος είναι ο μεγαλύτερος φθοροποιός των πάντων, άρα και των σχέσεων ....
    Δεν επεκτείνω το ερώτημα "πως μπορεί ένας άντρας να κρατήσει την γυναίκα του" ,είναι σαφέστατο ότι και από την μεριά του άντρα χρειάζεται να γίνουν αρκετά ώστε να διατηρείται η σχέση σε ένα καλό επίπεδο.
    Ούτε και μιλάω για ζευγάρια ηλικιωμένων ανθρώπων που είναι φυσικό να έχουν υποστεί ίσως και μεγάλη φθορά στη σχέση τους.
    Όμως οι δυσκολίες της ζωής, η ρουτίνα, η συνεχής ίδια επανάληψη στο sex, και πολλά άλλα στοιχεία,
    πιθανόν να αποδυναμώσουν μια σχέση.
    Αν και δεν ανήκω σε status M/S, Κ/Υ έχω την αίσθηση ότι και αυτά τα ζευγάρια εφόσον υπόκεινται στην φθορά του χρόνου, πιθανόν θα αντιμετωπίζουν τα ίδια ή και παρόμοια προβλήματα.
    Και επειδή θεωρώ ότι η κινητήριος δύναμη στις ερωτικές σχέσεις είναι η γυναίκα, για αυτό έθεσα το ερώτημα.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καμια και κανενας δεν μπορει να κρατησει καποιον που δεν θελει να ειναι μαζι του ....
    περα απο την φυσικη συνυπαρξη που πιθανον να καλυπτει και την συναισθηματικη , υπαρχει και η ψυχικη συνυπαρξη . Γι αυτην δεν υπαρχουν ουτε μαγια , ουτε τεχνικες , ουτε κολπα αγρια που κανουν στην Ινδια ....
    Ωστοσο οι απαιτησεις εχουν και υποχρεωσεις ...
    μια φωτια δεν μενει αναμμενη αν ο ενας περιμενει τον αλλον για να ριξει ενα ξυλο ... αλλα και ουτε θα καψει αν το ξυλο ειναι βρεμμενο ... αν καταφερεις και δεις την φροντιδα και περισυλογη των ξυλων , ως μια ψυχαγωγικη δραστηριοτητα που θα κανεις με τον συντροφο σου , τοτε ειναι σιγουρο οτι η φωτια θα κανει την δουλεια της ... αλιμονο απο φωτια που καιει ασκοπα διχως να ζεστανει ....
     
  4. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    Χμμμ τι χρειάζεται λοιπόν να έχει μια γυναίκα για να κρατήσει τον άντρα της??!?!?!
    Να μην τον κάνει να βαριέται...άμα βαρεθεί τον χάσατε!
    Άμα έχεις και μυαλό δε και δεν είσαι κενόδοξη όλα τα καταφέρνεις!
    Και μια πρακτική συμβουλή για τον απανταχού γυναικείο πληθυσμό: δερμάτινο κολάν, ψηλοτάκουνες μπότες πάνω από το γόνατο,στενός κορσές και πολύ θηλυκότητα!Keep trying girls!
           
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    μου έχει πει ο πατέρας μου, τι να κάνω σε τέτοιες περιπτώσεις.

    Δεν σας το λέω... 
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    ... άντε, να το πάρει το ποτάμι. "Να κοιτάξεις με τίποτα να μην πέσεις στα μάτια του, όλα τ άλλα βρίσκονται."
     
  7. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    το θέμα εδώ για μερικές δεν είναι μην πέσουν στα μάτια του, αλλά μην πέσουν από τις ψηλοτάκουνες!
      
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    Γιατί αγαπητή μου; Ίσα ίσα, είναι μια καλή αιτία για τιμωρία.... 
     
  9. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?



    Ε άμα πέσουν από τις ψηλοτάκουνες ....είναι και μία καλή ευκαιρία .....να τις βοηθήσουμε ....να ξανασηκωθούν ....... 

    Πέρρη δεν πιστεύω να με περάσεις για βανιλόσπορο ?
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2011
  10. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

     
    Πραγματικά για κάνε λίγο εικόνα... Η υ να τρέχει στην λαική να τρέχει για το λεωφορείο να τρέχει σουπερ μαρκετ και να πρεπει και να μην πέσει απο τις ψηλοτάκουνες....! Όλα τα λεφτά
     
  11. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    Εγώ μίλησα για γυναίκα, δεν το ειδίκευσα σε υ!
    όλες έχουμε την θηλυκή μας πλευρά και οφείλουμε να την αναδεικνύουμε!
    Άμα εσύ κρατάς τον άντρα μόνο με την λαική και το σούπερ τότε μάλλον κάτι ξέρεις καλύτερα από εμένα με τις μπότες!
    Καλό σου βράδυ!   
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: Πως μπορεί μια γυναίκα να κρατήσει τον άντρα της ?

    Ειλικρινά δεν το κατάλαβα το σχόλιο αυτό, εγώ απλά αστειύτηκα με την εικόνα που περιέγραψα...δεν ήταν κάποιο snide comment Αυτά.......