Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως ορίζουμε το μη προσωποπαγές;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Nickname, στις 4 Μαρτίου 2022.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το M/s είναι M/s

    Τα υπόλοιπα είναι μετρήσεις για όσους νιώθουν ανάγκη.
     
  2. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Έκλαψα! 
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Είμαι λυπητερός χα χα χα
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Χμμμ...πρωτότυπη οπτική...θα μπορούσε να ίσχυε αν ο ιδιοκτήτης ειναι κοκκορόμυαλος
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Άν προσδιορίζεται αυτός κι ο κόκορας από την εμφάνιση μιας κότας.
     
  6. Dapom

    Dapom Contributor

    Για να είμαι ειλικρινείς...σας εχασα σε αυτό.
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ετοιμάζω ταγμένο γαμοπίλαφο, να τον φάμε!
     
  8. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Παρακαλώ  

    Βεβαίως να τα δώσω, προλάβετε όσο είναι δωρεάν! Η σύνδεση έχει να κάνει με το νόημα, τα όρια και τις δυνατότητες κάθε ταξινόμησης ακόμα και ως προς πράγματα προς ταξινόμηση εκ των προτέρων γνωστά, βλέπετε στο διήγημα ο σολομός είναι ένα είδος του οποίου την ύπαρξη γνωρίζουν οι ενδιαφερόμενοι και όμως δεν μπορούν να βρουν έναν τρόπο να τον αποκαλούν που συγχρόνως να υποδηλώνει και πού κατατάσσεται. Έχει να κάνει και με τα κίνητρα της ταξινόμησης, "να υποδηλώνει όλες τις λεπτομέρειες της μοίρας του - της περασμένης και της μέλλουσας".
    Αν το 'χετε με την λογοτεχνία διαβάστε το, πέρα από την πλάκα, αξίζει!
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    κοτέτσι ολόκληρο.
     
  10. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Να Τού πάνε τις κότες στο Κ/κοτέτσι Του, μόνον προσωποπαγής κόκορας - ο θεός να τον κάνει - θα δεχόταν κάτι τόσο ατιμωτικό, να τρέχει και να εγκαθίσταται από κοτέτσι σε κοτέτσι!
     
  11. tithon

    tithon Contributor


    τον προσωποπαγή κόκκορα, ..τον τρώνε οι κότες  


    αλλά μιλάμε γιά το προσωποπαγές κ/υ.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το μη προσωποπαγές M/s εγώ το καταλαβαίνω ως εξής: χρειάζομαι ένα εργαλείο, πάω, το παίρνω και κάνω τη δουλειά μου. Δε με ενδιαφέρει το εργαλείο καθαυτό αλλά το τι μπορώ να κάνω με αυτό.

    Δεν σημαίνει ότι κάνω την όποια δουλειά με λιγότερο μεράκι αρκεί να μην ξεχνάω πως ακόμα και αν το μόνο εργαλείο που έχω είναι σφυρί δεν είναι απαραίτητα όλα τα γύρω πρόκες.

    Το προσωποπαγές το αντιλαμβάνομαι ως φτιάχνω ή τροποποιώ ένα εργαλείο γιατί αυτό που θέλω να κάνω δεν δουλεύει με τα as is εργαλεία ή γιατί έχω μεράκι να φτιάχνω εργαλεία for the fun of it.

    Το μη προσωποπαγές M/s, χωρίς αξιακό πρόσημο, εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να το αντιληφθώ από τη μεριά του υποτακτικού αλλά δε μου πέφτει και λόγος κιόλας.
     
    Last edited: 7 Μαρτίου 2022