Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως σε επηρεάζει ο κόσμος του bdsm στη σεξουαλική σου ζωή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος NewGen, στις 4 Μαρτίου 2021.

  1. karamel

    karamel Don't bother! I won't.


    πως έρχομαι σε αντιδιατολή; Δεν είναι όλα τόσα απλά...μακάρι να τα έβλεπα έτσι...αλλά δεν μου συμβαίνει δυστυχώς..
     
  2. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Άκουσα μία φράση πρόσφατα "σταμάτα να αναζητάς άλλοθι στο βανίλια κόσμο"...μου θύμιζε πολύ αυτό που λες...το παλεύω Μαργαρίτα μου να κάνω κάτι για μένα...αγκαλίτσα...ναι αν γίνεις Κ στείλε μου και μένα ειδοποίηση...smiles  
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

     
     
  4. NewGen

    NewGen New Member

    Ουαου ευχαριστω πολύ!!!
     
  5. Κάποια στιγμή θα επιλέξεις ανάμεσα σε έναν συμβατικό γάμο με όλο το κοινωνικά αποδεκτό πακέτο ή σε μια σύντροφο με την οποία θα επικοινωνείς ουσιαστικά, αν είσαι τυχερός και σε επικοινωνία με τον εαυτό σου.
     
    Last edited: 6 Μαρτίου 2021
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Πώς προκύπτει και γιατί θεωρείται δεδομένο ότι θα πρέπει κάποιος να επιλέξει;
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η άχαρη στιγμή που το προφανές γίνεται από την συντριπτική πλειοψηφία αντιληπτό ως σοφία...
    Και μετά λέει, η συντριπτική πλειοψηφία, τις δικές της "σοφίες" επειδή τυχαίνει να έχει στόμα...
     
  8. entelweis

    entelweis Regular Member

    Θεωρώ ότι το να μοιραστείς με τη σύντροφό σου αυτή την πλευρά σου θα οδηγήσει είτε στο να τη δεχτεί κι να προσπαθήσει να την ικανοποιήσει, είτε να δεις ότι δε μπορεί να ανταποκριθεί επομένως από κει κι πέρα σταθμίζεις τα θέλω σου κι τι είναι πιο σημαντικό για σένα.
    Απλά συνήθως όταν ο άλλος δε μας ικανοποιεί σε αυτές τις ανάγκες μας συχνά ψάχνουμε κάποιον άλλο να μπορεί να μας τις καλύψει....θέλω να πω με αυτό ότι συχνά όταν έχεις δοκιμάσει την υποταγή ή την Κυριαρχία κι μετά έχεις μια εντελώς βανίλα σχέση συχνά νιώθεις ότι σου λείπει κάτι σημαντικό.
     
  9. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Αυτό το λέει κανείς και οδηγία προς νέους.
    "Προσοχή άκρως εθιστικό!!"
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    πώς βρίσκεσαι με λεμονάδα στο χέρι ενώ χρειαζόσουν πορτοκαλάδα;

    ή και έχεις ήδη σταθμίσει.
     
  11. entelweis

    entelweis Regular Member

    @MrEntropy , @tithon
    Αυτό που θέλω να πω στο πιο πάνω σχόλιο μου είναι ότι καλό είναι να μοιραστεί τις σκέψεις του με τη σύντροφό του κι από κει κι πέρα ανάλογα να αποφασίσει είτε να μείνει σε μια κατάσταση που ενδεχομένως δεν θα τον ικανοποιεί σεξουαλικά είτε όχι.
    Επίσης πάντα όταν έχουμε ζήσει μια κατάσταση που μας εξιταρει-ικανοποιει περισσότερο είναι λογικό να την ψάχνουμε κι να συγκρίνουμε με αυτή μεταγενέστερα βιώματα μας.
     
  12. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Κακό πράγμα τα απωθημένα.