Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσες κάνουν παρτούζες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος pistachio, στις 28 Μαϊου 2011.

  1. Arcane

    Arcane Regular Member

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Εσύ είπαμε, είσαι ένα καλό παιδί που πάντα λέει την αλήθεια.
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    κι επειδη η ερωτηση του νηματοθετη απευθυνεται σε bdsm χωρο θελω να ξεκαθαριστει ενα πραγμα.
    οταν ενας κυριαρχος δεινει την σκλαβα του σε περισσοτερα του ενος ατομου να την χρησιμοποιησουν σεξουαλικα , τοτε θεωρειται οτι εκεινη κανει παρτουζες η οτι εκτελει εντολη ως καλη σκλαβα?
     
  3. Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Η παρτούζα είναι γαλλική λέξη (partouse) και σημαίνει όργιο.
    Με δεδομένο ότι ο όρος όργιο σήμερα χρησιμοποιείται για να καταδείξει σεξουαλικού τύπου δραστηριότητα περισσότερων των δύο ατόμων στον ίδιο χώρο και χρόνο, τότε, πέρα από ψυχολογικές ερμηνείες και διανοητικά σχήματα, στην πράξη, όταν ο Κ δίνει τη σκλάβα σε περισσότερα του ενός ατόμου για να τη χρησιμοποιήσουν σεξουαλικά, τότε σαφώς και υπάρχει αντικειμενικά παρτούζα, ασχέτως του αν η σκλάβα το αντιλαμβάνεται ως παρτούζα (που ενδεχομένως να μη το αντιλαμβάνεται).

    Edit για αποσαφήνιση με συγκριτικό παράδειγμα:
    Άλλο "η τάδε υ κάνει παρτούζες" και άλλο "η τάδε υ είναι παρτουζόφιλη".
    Ένα αντίστοιχο παράδειγμα είναι το forced bi που επιβάλλουν ορισμένες Κ στους υ τους.
    Δεν μπορούμε να πούμε "ο τάδε υ δεν κάνει πίπες" γιατί είναι ψευδές. Κάνει.
    Μπορούμε ενδεχομένως να πούμε "ο τάδε υ δεν είναι αντικειμενικά πιπόφιλος".
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Γι αυτο ακριβως εθεσα το ερωτημα , αλλα τι θα απαντησει η μαλλον πρεπει ν απαντησει μια σκλαβα που κανει παρτουζες καντ εντολην
    και ποσο ρεαλιστικη θα ειναι η θετικη απαντηση της οταν μεταφερθει δια στοματος αυτου στον οποιο απαντησε ?
     
  5. Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Δεν ξέρω από σκλάβες, αλλά αν εγώ α) ήμουν σκλάβα και β) δεν μου άρεσαν οι παρτούζες και γ) έκανα παρτούζες κατόπιν εντολής του Κ μου και δ) είχα εντολή ν' απαντήσω την αλήθεια στο ερώτημα "κάνεις παρτούζες;" θ' απαντούσα:
    "Ναι, κάνω παρτούζες. Παρόλο που δεν μου αρέσουν per se οι παρτούζες, όταν ο Κ μου με διατάζει να κάνω, υπακούω."

    Σύμφωνα με το πώς αντιλαμβάνομαι εγώ το "ρεαλιστική"... τόσο ρεαλιστική όσο ειλικρινή είναι τα μέρη.
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2011
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    λεγοντας ρεαλιστικη εννοουσα κατα ποσο θα ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα η οποια θετικη ή αρνητικη απαντηση δωσει ο κυριαρχος ανεξαρτητα απο την ειλικρινια του

    δηλ. αν στις 10 κοπελες που εχει γνωρισει οι 5 κανουν "παρτουζες" και σ αυτες αθροισει και την σκλαβα του που δεν της αρεσει να κανει γενικα αλλα μονο κατ εντολην το κανει τοτε το αποτελεσμα που θα δωσει ειναι 60%
    αν δεν την αθροισει ειναι 50%

    ατο μεν πρωτο θα πει κανεις οτι δεν ειναι πραγματικο διοτι η κοπελλα απο μονη της δεν θα εκανε και κακως την αθροισε αρα το αποτελεσμα ειναι λαθος
    στο δε δευτερο μπορει να πει κανεις οτι ειτε θελει ειτε δεν θελει παρ ολα αυτα κανει και κακως δεν την αθροισε αρα το αποτελεσμα ειναι λαθος

    ποιο απο τα δυο λοιπον ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα?
     
  7. Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?


    Χεχε, έθεσες το μέγα θέμα κάθε δημοσκόπησης! Κατά πόσο η ερώτηση διαμορφώνει τις απαντήσεις.
    Φυσικά αν η ερώτηση είναι "ποιες κάνουν παρτούζες" η ειλικρινής απάντηση θα είναι το 60%.
    Αυτό όμως μπορεί να οδηγήσει τον μέσο αναγνώστη της δημοσκόπησης στο εσφαλμένο συμπέρασμα ότι δήθεν "το 60% γουστάρει παρτούζες έτσι κι αλλιώς". Ενώ δέκα από τις ποσοστιαίες μονάδες οφείλονται αποκλειστικά στις ιδιαιτερότητες της σχέσης ενός συγκεκριμένου κυρίου και μιας συγκεκριμένης σκλάβας.
    Αλλά ακόμη κι αν διορθώναμε το ποσοστό, ούτε τότε θα μπορούσαμε να πούμε με ακρίβεια ότι "το 50% γουστάρει παρτούζες", γιατί ούτε εκεί γνωρίζουμε πόσες γυναίκες κάνουν γενικά παρτούζες και πόσες έχουν μεν κάνει παρτούζες αλλά υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις που ενδεχομένως έπαψαν να υφίστανται κλπ κλπ.
    Γι' αυτό πιστεύω πως είναι άσκοπες οι δημοσκοπικές ερωτήσεις του στυλ "πόσες κάνουν παρτούζες", τουλάχιστον στον βαθμό που κάποιος ενδιαφέρεται για παρτούζα με συγκεκριμένη δεσποινίδα. Δεν νομίζω να έχει νόημα ούτε η εν είδει απογραφής ερώτηση "ποιες κάνουν παρτούζες;" ούτε καν η προσωπική ερώτηση "Μαριγώ, εσύ κάνεις παρτούζες;".
    Πιο χρήσιμη είναι μια ερώτηση του στυλ: "Μμμμ μωρό μου, καύλα δεν είναι οι γείτονες; Πάμε να δανειστούμε λίγη ζάχαρη!"
     
  8. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Ζάχαρη χμμμ... Και καφέ μη σου πω!!!  
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    χα χα ποιητη μου χαιρομαι που καταφερα να γινω κατανοητη ....
    δεν ειναι τυχαιο το νικ σου !!
     
  10. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Έχουμε συμφωνήσει στα πόσα άτομα θεωρείται παρτούζα;
     
  11. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Για να μετρήσουμε.....!:

    1. Δ.Ν.Τ
    2. Ευρωπαϊκή Επιτροπή
    3. Ευρωπαική Κεντρική τράπεζα
    4. Ελλάδα.

    Αρα νομίζω ότι μια καλή παρτούζα χρειάζονται τουλάχιστον τέσσερεις!!!!

       
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Πόσες κάνουν παρτούζες?

    Μμμμμμ......ολοι οι καλοι χωρανε!