Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόση ομορφιά -εξωτερική- υπάρχει στο bdsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος rosenrot, στις 15 Μαρτίου 2016.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ναι, παίζει ρόλο και η εξωτερική εμφάνιση, τα έχουμε ξαναπεί αυτά...

    Το να βγάζεις όμως συμπέρασμα ότι υπάρχει ασχημια από ένα μικρό δείγμα κάποιων που ίσως είναι bdsmers ή λιγουρια που πήγαν να πάρουν μάτι κανένα κωλαρακι ή κανένα βυζακι το θεωρώ (δε βρίσκω τη λέξη).

    Εγώ μια φορά πήγα σε event και δεν κοιτούσα δεξιά και αριστερά γιατί ήμουν τέρμα καυλωμενη με το συνοδο μου. Σε αυτό το σημείο να προσθέσω πως είναι πολύ ωραίος άντρας.

    Επίσης τα event δεν είναι καλλιστεία ομορφιάς. Έχω πάει σε ιατρικό συνέδριο με το αφεντικό μου και όλοι οι γιατροί ήταν για κλάματα εμφανισιακά, αλλά ποιος έδινε δεκάρα;
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ειδικα αν εβλεπε τη vanilla30...
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Να, για κάτι τέτοια, μνημονεύω ακόμη και την γλάιφο... 

    «Δεν υπάρχουν πλούσιοι και φτωχοί, έξυπνοι και χαζοί, όμορφοι και άσχημοι, υπάρχουν μόνο άνθρωποι που αγαπήθηκαν και άνθρωποι που δεν αγαπήθηκαν» ήταν μία από τις μνημειώδεις φράσεις της αγαπημένης Μαλβίνας Κάραλη. Γεννήθηκε στις 3 Φεβρουαρίου του 1954 και έφυγε νωρίς, το 2002, στην ηλικία των 48 ετών. Όσοι τη γνώρισαν θυμούνται με νοσταλγία την πληθωρική προσωπικότητά της, που μπορούσε να συμπαρασύρει τα πάντα στο πέρασμά της. Μια γυναίκα που βυθιζόταν στον συναισθηματικό της πλούτο, λάτρευε το σουρεάλ χιούμορ, διέθετε οργή και πάθος. Τη ζωή της, παρότι διήρκεσε λίγο, θα τη ζήλευαν πολλοί, αφού ξεχείλιζε από εμπειρίες και πρόσωπα, στοχασμούς και συναντήσεις.
     
    Υποπτεύομαι βαθύτατα όσους διαφημίζουν την ευτυχία τους (*θα προσθέσω εγώ και την ομορφάδα τους), ακόμη κι εμένα, όποτε το έχω κάνει. Η απάντησή μου είναι: είμαι σχετικά καλά και είμαι ευγνώμων... (Dido!!!)

    Πηγή: www.lifo.gr
    *edit, παράλειψη μου, έπρεπε να το βάλω απ΄την αρχή!!!
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2016
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν ξέρω σε ποιο event πήγε ποια/ος, αφού έλειπε εγώ & η @Θρυαλλίς, δεν έχει σημασία, να χαμε να λέγαμε!     
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πάμε στο επόμενο για να καθαρισουμε το όνομα του bdsm!
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ τωρα δηλαδη μας ειπες ασχημους? 
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    ευχαριστωγια την επισημανση 
     
  8. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Η εξωτερική εμφάνιση σαφώς και παίζει το ρόλο της. Ανοίγει ή κλείνει πόρτες.

    Όμως συχνά ή μάλλον πάντα θα πω ότι η πολύ ωραία εικόνα αυτομάτως δημιουργεί και πολλές υποχρεώσεις. Ασυναίσθητα ίσως "απαιτούμε" από το άτομο αυτό την τελειότητα σε όλα τα μήκη και τα πλάτη. Στο πως θα συμπεριφερθεί και κυρίως στο τι θέλουμε να μας χαρίσει, τι του "χρεώνουμε" στο δικό μας μυαλό και πόσο τελικά αυτό λειτουργεί καταστροφικά και για τις 2 πλευρές.

    Έτσι φτάνουμε συχνά και μάλλον εύκολα, για να μην πω με μαθηματική ακρίβεια, στην απαξίωση.

    Αυτό δε σημαίνει ότι αναζητώ κάτι άσχημο. Όμως η γλυκύτητα και η σωστή συμπεριφορά είναι για μένα η βάση, για να σκεφτώ ίσως το επόμενο βήμα.

    Πόση ομορφιά υπάρχει στο bdsm; Όση και εκτός bdsm. Γιατί τελικά εμείς την οριοθετούμε και μ'αυτήν τελικά πορευόμαστε. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
     
  9. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Ωραιοάσκημη, ασκημωραία μου κοιμήσου,
    μ’ αυτό της μύτης σου το ρύγχος της γελοίας

    δυο κώνοι μπρούντζου να ορθωθούν σ’ ένα οι μαστοί σου
    και δυο, τα τσίνουρα προκών – τόξα ασφαλείας.

    Κι ως δυο μουντζούρες των φρυδιών σου οι ματσαγγόνες
    το ζώο–στόμα σου ανοιχτό έως τ’ αφτί σου...

    Ω των μηρών σου οι – αρχαίου Ναού – πεστές κολώνες,
    Ω – μου – Βοϊδάγγελε η ασκήμια η λατρευτή σου!…


    Γιάννης Σκαρίμπας
     
  10. rosenrot

    rosenrot Regular Member

    Φυσικά κ δεν έβγαλα συμπέρασμα από ένα κ μόνο event (αν κ στο μαγαζί από τις 10 κοπέλες, οι 2 να ήταν ωραίες, κ απ τους 10 άντρες, οι 5 να ήταν ωραίοι ενώ σε ένα άλλο οποιοδήποτε μαγαζί ανεβαίνουν κ τα 2 νούμερα αρκετά ) κ φυσικά κ η ίδια δεν μπορώ να κρίνω αφού δεν έχω γνωρίσει ιδιαίτερα πολλά άτομα του χώρου. Γι αυτό έθεσα κ το ερώτημα μήπως έχουν να βγάλουν κανένα στατιστικό συμπέρασμα αυτοί που είναι περισσότερα χρόνια στο bdsm . Επίσης όταν λέω ωραίος/ωραία νομίζω όλοι καταλαβαίνουμε τι εννοώ. Και επαναλαμβάνω δε θέλω να θίξω κανέναν, προφανώς κ μια πορσελάνινη κούκλα δεν ξυπνάει τίποτα ερωτικό αφού δεν ανοίγει το στόμα της να μιλήσει (εκτός αν κάποιοι έχουν φετίχ με κούκλες   δεν ξέρω ).
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

     
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Γνωμη μου...
    Επειδη πηγαινα σε meetings και events εχω γνωρισει αρκετο κοσμο απο το χωρο και εγω κανει και σχεσεις με γυναικες του χωρου .
    Ναι, υπαρχουν αντικειμενικα και ομορφοι αντρες και ομορφες γυναικες αλλα υπαρχουν και αντικειμενικα ασχημοι και ασχημες, αγαμητοι κι αγάμητες που προσθαθουσαν να βρουν σεξουαλικη ικανοποιηση εκμεταλλευομενοι τις αδυναμιες και το παθος καποιων ανθρωπων.