Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσοι τελικά από εμάς έχουν εμβολιαστεί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος AlphaMaleMaster, στις 15 Ιουλίου 2021.

  1. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Στην Ελλάδα ζεις.Δεν υπάρχει κοινή,απλή και γενικότερα δεν υπάρχει λογική.Σιγουρα ο καθένας έχει τη δική του κοσμοθεωρία την οποία δε πρόκειται να αλλάξει.Το πρόβλημα είναι πως παρασυρόμαστε από το πάθος της δικής μας αλήθειας και αντιμετωπίζουμε εχθρικά όλες τις υπόλοιπες αλήθειες.Προσωπικά,δε κρίνω κανέναν από εμβολιασμενους ή ανεμβολιαστους.Ο καθένας έχει πράξει σύμφωνα με τα δικά του δεδομένα και έχει αυτό το δικαίωμα.Δυστυχως όμως κανείς δε πρόκειται να σεβαστεί την απόφαση του διπλανού του.Ειναι ακόμα μια ευκαιρία να δείξουμε πόσο "πολιτισμένοι" είμαστε
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ τα έκανα για να αποκτήσω 5g σήμα αλλά τρίχες, ακόμα μία μπάρα 4g έχω και με cosmote και με vodafon.

    Λέτε το astrazeneca να είναι wind?
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Χωρίς να έχω κανένα σκοπό για αντιπαράθεση, ενημερώνω ότι δεν χρειάζεται να τρυπηθεί κανένας, για τον καφέ και την διασκέδαση, στο κάτω μέρος της επίπεδης γης.
     
  4. Grim_Fandango

    Grim_Fandango Symbiosis with Voltaire

    Υπάρχουν περιπτώσεις στις οποίες το "εγώ δεν κρίνω κανέναν" και το ο "καθένας έχει δικαίωμα" δεν δείχνουν απλά σκεπτικισμό.

    Όταν η απόφαση του καθενός (ειδικά όταν είναι βασισμένη σε κουκουρούκου επιχειρήματα) βάζει σε κίνδυνο την υγεία του διπλανού του, εμποδίζει μια ολόκληρη κοινωνία να επιστρέψει στην κανονικότητα της, παίζει με το μεροκάματο του κόσμου, δυσχεραίνει ακόμα περισσότερο επιχειρήσεις που χαροπαλευουν ενάμιση χρόνο τώρα και γενικά δείχνει παντελή περιφρόνηση για όλο τον κόσμο εκτός από την παρτουλα του, δεν είναι απλά θέμα ελευθερίας αποφάσεων.

    Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα πάντα μου έλεγαν πως η ελευθερία του ενός φτάνει μέχρι το σημείο που δεν εμποδίζει την ελευθερία του άλλου.

    Ναι μεν μπορεί να έχει ο καθένας το "δικαίωμα" να επιλέξει, αλλά στη ζωή δεν έχουμε μόνο δικαιώματα. Έχουμε και υποχρεώσεις απέναντι στην κοινωνία και στον συνάνθρωπο μας.

    Εν κατακλείδι, εσύ που δεν κάνεις το εμβόλιο ενώ μπορείς, απλά επειδή έχεις το δικαίωμα,

     
     
    Last edited: 17 Ιουλίου 2021
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Σε μια κοινωνια με κανονες, δεν μπορει ο καθενας να εχει τη "δικη του" λογικη εφ' οσον αυτη αντιβαινει στους κοινους κανονες
    Ο καθενας εχει τη δικη του λογικη, τη δικη δικη του ελευθερια, μεχρι να φτασει να σκονταψει πανω στου αλλουνου.
    Αν επιλεξει να ζει πανω στον Ολυμπο με τα ζωντανα του, εχει καθε δικαιωμα να κανει ο,τι θελει
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    δεν συντάσσονται όλοι με τις ομάδες εμβολιολάγνων και αντιεμβολιαστών, υπάρχουν και ψύχραιμοι. ο θόρυβος περισπά, κάποτε.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Τώρα που βοηθά ο καιρός και είτε είστε εμβολιασμένος είτε όχι, μπορείτε να πάτε για καφέ, δοκιμάστε να αλλάξετε λίγο παρέες.... Είναι εκπληκτικό τι υπάρχει έξω από το μικρόκοσμο μας ενίοτε  
     
  8. espimain

    espimain Contributor

     


    ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!111!!!!
    Το ξερατε οτι με μόνο 30 θανάτους το χρόνο από ηλεκτροπληξία , ποσοστό περίπου 0,0003%, βάζουν ρελέ διαφυγής και θέλουν να τα κανουν υποχρεωτικά ,
    για να οικονομάνε οι ηλεκτρολόγοι και οι εταιρείες που τα φτιάχνουν ; Ξυπνήστε !!11!!!!

    ( Υ.Γ μα το Θεο περιμένω σχολια ψεκασμενων )

    Από το Fb (όπως το βρήκα γραμμένο)
     
  9. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Δοκίμασε το ρώσικο,έχει 5G αλλά δεν έρχεται με μετάφραση...
     
  10. Cyberpunk_S

    Cyberpunk_S New Member


    Όχι εδώ κάνεις το λάθος, οι απαντήσεις όλων αφορούσαν στο εμβόλιο, αναφορικά με το αν εμβολιάστηκαν ή όχι. Το εξέλαβες ως αντιπαράθεση διότι προφανώς διαφωνείς κατά βάθος με το εμβόλιο κλπ.
     
  11. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Έχω ήδη βάλει τσιπ…αααα… εμβόλιο από τις 5/2/21  
    Όλα καλά….


    …. πιάνω 5G άψογα, στέλνω και αυτόματα τα δεδομένα στον φίλο μου τον Μπιλ.
    .… από τότε μου έχει κολλήσει στο μυαλό το τραγούδι number of the beast (maiden), τυχαίο; δεν νομίζω..
    …. Περνάω μπροστά από καφετέριες και κολλάνε όλα τα κουταλάκια στο σημείο που έχω κάνει το εμβόλιο
    …. έχω βγάλει μπλουζάκι με το πιστοποιητικό εμβολιασμού
    …. το πρωΐ πριν σηκωθώ κάνω ένα virus scan (το τσιπάκι πολύ καλό έχει και ενσωματωμένο antivirus)
    …. Αυυταααα και αν διαβάσατε μέχρι εδω και δεν καταλάβατε ότι κάνω πλάκα τα παράπονα σας στα αεροπλάνα που μας ψεκάζουν.


    Send from Pfizer Chip v.2.4.1
     
  12. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

     

    Νέο single: The evil that vaccines do