Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσοι τελικά από εμάς έχουν εμβολιαστεί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος AlphaMaleMaster, στις 15 Ιουλίου 2021.

  1. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    @Iagos,

    χάρηκα που το απολαύσατε, και σεις, και κάποιοι άλλοι.

    Βέβαια, κάθε προσπάθεια να ζωγραφίσει κανείς την κατάσταση του τρέχοντος σόσιαλ διαλόγου με κάποιο χιούμορ, άρα κι η δική μου, είναι θνησιγενής: η ιλαρή επικαιρότητα ξεπερνά ημερησίως ό,τι μπορούσε να έχει σκεφτεί η κωμική τέχνη, από Σαρλό ως Μίστερ Μπιν (δεν πιάνω από Αριστοφάνη, γιατί εκείνος μόνο λέξεις συνταίριαζε, δεν είχε ο ίδιος κινησιολογία).

    Απόψε κιόλας πληροφορηθήκαμε από χείλη άχραντα ότι "Η φωτεινή απάντηση σε κάθε σκοταδιστική δοξασία" για το γνωστό θέμα εκπορεύεται -ευλόγως, ως Φως Ιλαρό- από το Φανάρι, κι έτσι βρήκαν οι "Φωταδιστές" τον φυσικό ηγέτη τους, να κάτσουνε μαζί, να κάμουνε ριγκρέσσιον να αποδείξουν την Αλήθεια.

    Aς κλαιν' οι (σερβετ)Αλλοι, οι οπαδοί του Σκότους, που τρέχουν πια εγκαταλελειμμένοι από θεό, κι αποσυνάγωγοι, πίσω απ΄το κέρατο του κάθε ρινόκερου, μπας και πάρει κι η δική τους αφήγηση ένα ντουζ πουάν σοβαρότητας - κι ας είναι κι απ΄την Κύπρο το 12άρι, αν με εννοείτε.

    Στην ερώτηση σας "πώς την παλεύω την αντίφαση;" δυσκολεύομαι να απαντήσω γιατί δεν βλέπω κάποια αντίφαση στα χωρία που παραθέσατε. Το ένα μιλά για τη μετανεωτερικότητα και το άλλο για τη μούρη μου. Κάπως ίσως αντιφάσκουν αυτά, αλλά πώς; Θα μου υποδείξετε;
     
  2. alexios95

    alexios95 New Member

    Δεν έχω κάνει και δε ξέρω άμα θα κάνω
     
  3. alexios95

    alexios95 New Member

    Γραικός γιατί; επειδή δεν εμβολιάζεται;
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Θα Σας πω ένα ανέκδοτο να ευθυμήσουμε λίγο.

    Μπροστά σε μία κρεμαστή γέφυρα που ενώνει τις όχθες ενός ποταμού συναντώνται ένας Μηχανικός και ένας αρνητής της Μηχανικής.

    Κάτω από τη γέφυρα, στα ήσυχα νερά του ποταμού σουλατσάρουν τρεις κροκόδειλοι.

    Ρωτά ο αρνητής της Μηχανικής το Μηχανικό:

    "Δεν μου λες μάστορα, είμαι 100 κιλά. Τι πιθανότητες υπάρχουν να καταρρεύσει η γέφυρα, ενώ θα την διασχίζω;"

    Ο Μηχανικός απαντά:

    "Με δεδομένο το βάρος σας και την κατάσταση της γέφυρας τη δεδομένη στιγμή, οι πιθανότητες είναι 30%"

    Τότε ο αρνητής της Μηχανικής απαντά:

    " Άστο καλύτερα φίλε, θα περάσω κολυμπώντας".

    Υγιαίνετε...
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2021
  5. tithon

    tithon Contributor

    απαραίτητος εξορκισμός κάθε άλογου μεσαιωνικού φόβου, να ονομάσεις "αρνητή" τον άπιστο που δεν προσχωρεί στην φοβική υστερία σου.

    απαραίτητος εξορκισμός, να μην βλέπεις τον ρινόκερο ή να φαντάζεσαι τον κροκόδειλο, γιά να παρασκευάσεις τα ποσοστά σου, τις δόσεις σου.

    ευδαιμονείτε.
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    @DreamMaster θα θέσω με σαφήνεια το ερώτημα.

    Θεωρώντας από τη μία ότι η μετανεωτερικότητα ανέδειξε την "ιδιωτική, ατομική πραγματικότητα" ως τον τρόπο επανοηματοδότησης του κόσμου "κατά την εαυτού βολή" (όπως Γράφετε), και διαβάζοντας από την άλλη τους λόγους που Σας οδήγησαν στην απόφαση να τσιμπηθήτε: πχ η ηλικία Σας, η κατάσταση της υγείας Σας, ο τρόπος ζωής Σας, τα αγαπημένα Σας πρόσωπα και ως εκεί. (Τελεία)...

    Διερωτώμαι:

    Αν θεωρήσει κανείς μέσα από το σύνολο των γραπτών Σας στο φόρουμ πως τάσσεσθε υπέρ της συλλογικότητας και αντιστρατεύεστε τον ατομικισμό που προάγει η μετανεωτερικότητα, πώς αυτή η στάση ζωής συνάδει με τους λόγους για τους οποίους τσιμπηθηκατε;

    Αυτή είναι η αντίφαση που διακρίνω.

    Υπάρχει συλλογική ευθύνη στην απόφαση κάποιου να πάρει το χάραγμα και το μπόλι ή πρόκειται για ένα ζήτημα καθαρά ατομικής ευθύνης...

    Iagos
     
  7. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Δύο είναι οι λύσεις τελικά.
    Α.Γενικος εγκλεισμός,αύξηση μισθού και playstation για όλους.
    Β.Τετράωρη εργασία,η οποία θα γίνεται δεκαοκτάωρη,χωρίς ένσημα και ανώτατος μισθός τα 300 ευρώ.Τα ρεπό θα είναι 4 και συγκεκριμένα Πρωτοχρονιά,Χριστούγεννα,ημέρα γενεθλίων και ονομαστικής εορτής.Οχι,αν γιορτάζεις των αγίων πάντων,δε δικαιούσαι ρεπό.
    Εκεί να δω ποιος θα μεταλλάξει τι και ποιοι θα κολλήσουν/μεταδώσουν.
    Μήπως πρέπει να με κάνουν Άδωνη στη θέση του Άδωνη; 
     
    Last edited: 26 Νοεμβρίου 2021
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Φοβικη υστερία ο ορθολογισμός και η πίστη στην επιστήμη;
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    αυτό, συνοπτικά.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το "πίστη" στην επιστήμη δε σημαίνει πίστη με την θρησκευτική έννοια αλλά εμπιστοσύνη στην επιστημονική μεθοδολογία.

    Ως ανθρώπινο κατασκεύασμα προφανώς και έχει τις δικές του αδυναμίες ωστόσο είναι η ασφαλέστερη επιλογή για να πορευόμαστε εκτός και αν έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο.
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ακριβως.
     
  12. Carpe_Diem

    Carpe_Diem https://www.youtube.com/watch?v=NpJ11NDcpjU

    Εγώ δεν το κάνω γιατί είμαι υπέρ του εγκλεισμού γενικότερα