Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσοι τελικά από εμάς έχουν εμβολιαστεί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος AlphaMaleMaster, στις 15 Ιουλίου 2021.

  1. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω.
    Το ποστ της @mpaxari δεν έλεγε "Λέτε για θανάτους από covid, αλλά δεν λέτε τίποτα για θανάτους και βλάβες από παρενέργειες"

    Αυτό που εξέφραζε ήταν το "Πως μπορούμε να επικροτούμε την υποχρεωτικότητα, όταν υπάρχουν αυτοί οι κίνδυνοι?"
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Αυτή είναι η ολοκληρωμένη Μου, απάντηση...

    Είναι νεκροί και σακατεμένοι από τις παρενέργειες.

    Όμως έχουμε πανδημία covid, δεν αποφάσισαν κάποιοι να Σας εμβολιασουν γιατί έτσι τους καυλώσε.

    Και ναι, εμβολιαστηκα γνωρίζοντας τις παρενέργειες.

    Γιατί δεν κοιτάω το τομάρι Μου.

    Τώρα ποίοι είναι οι όμοιοι Μου αφήστε να γνωρίζω καλύτερα από Εσάς
     
  3. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Εκ των υστέρων!
    Η αρχική σας, ούτε λίγο ούτε πολύ υποσηριζε πως είναι ηθοποιοί. Αυτή ήταν και η ερώτηση, άλλωστε...

    Ιδεολογικά, πολιτιστικά, κοινωνικά, οι όμοιοί σας ας είναι όποιοι θέλουν. Δεν με απασχολεί...
    Η τοποθέτησή μου ήταν σαφής από την αρχή για τους ομοίους. Δεν έχετε τα προσόντα να επικαλείστε (με μένος κιόλας) αποσπασματικά την επιστήμη ως θέσφατο, απέναντι σε αυτούς που την κατανοούν και την ζουν!
     
  4. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    @Master Electro-pain
    Πραγματικά δεν αναφερόμουν στο συγκεκριμένο ποστ.
    Ήταν ενα οφφ-τοπικ σχόλιο πανω στο γενικό σχόλιο
    και όχι στην αφορμή αυτού.

    Εχω επιλέξει στο συγκεκριμένο νήμα να είμαι όσο περισσότερο φειδωλή αντέχω.
     
  5. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Δεν σας έψεξα. Νομίζω, άλλωστε, πως είναι σαφές από το ύφος της παρέμβασής μου.
    Απλά, πίστεψα πως χρειαζόταν η διευκρίνιση αυτή.
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Έξω ΤΩΡΑ οι παχύσαρκοι, οι καπνιστές και όσοι δεν φορούν κράνος και ιδίως όσοι είναι παχύσαρκοι καπνιστές που δεν φορούν κράνος. Είναι πανάκριβη η νοσηλεία τους (γεμάτος ο τόπος paper, που το αποδεικνύουν) γιατί αυτοί οι ηλίθιοι αρνητές της επιστήμης, που τρώνε σα γουρούνια, καπνίζουν σα φουγάρα και οδηγούν ξέσκεποι, είναι επικίνδυνοι για την κοινωνία, τη δημόσια υγείακ και παίρνουν την θέση στα νοσοκομεία των ανθρώπων που είναι fit,δεν καπνίζουν και φοράνε πάντα κράνος.

    Eιδικά για τους παχύσαρκους με BMI πάνω από 30 , (όπως με ακρίβεια το μετράει η επιστήμη) πρόστιμο 100 ΕΥΡΩ ανά υπερβάλλον κιλό το μήνα.
    Ηeil και καλά μυαλά!
     
    Last edited: 3 Δεκεμβρίου 2021
  7. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Ήταν έχετε δίκιο  
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ή απλά δεν κάνετε τη σύνδεση.  

    Η κατάσταση του συστήματος υγείας, στην Ελλάδα κι αλλού, είναι γνωστή και στις συνηθισμένες και στις «έκτακτες» συνθήκες. Και στην Ελλάδα δεν άλλαξε στο ελάχιστο, γιατί έχουμε εγκλεισμό και εμβόλια να γιάνουμε.

    Το θαύμα του εμβολίου που πρέπει να παίρνουμε ανά τρίμηνο γιατί σε 100 μέρες θα βγάλουμε άλλο αποτελεσματικό και θα μας μείνει το θαύμα στο χέρι είναι άλλη συζήτηση, λέτε.
    Κι η θαλιδομίδη ήταν βραχυπρόθεσμα αποτελεσματική.

    Αντ' αυτού, προσβλέπουμε σε θαύμα, ανεξαρτήτως εργαλείου.

    Σωστά λέτε πως :
    Αυτός είναι ένας χρήσιμος διαχωρισμός. Αν γινόταν κατανοητός δεν θα χρειαζόμασταν δαίμονες...

    Κάτι σας έχει διαφύγει, μάλλον.
     
  9. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Εμένα και το "καλά μυαλά" μου άρεσε...  
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Tο πρόσθεσα!  
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και αυτό τι σχέση έχει με την επιστημονική μεθοδολογία;
     
  12. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Σοβαρότατα...
    Το ότι δεν μπορείτε να το διαχωρίσετε, μιλώντας μάλιστα για τους... υπόλοιπους:

    απλά αποδεικνύει τα περί Νταχάου φαινόμενα, με αυτό τα τσουβάλισμα και απαξιωτικό "οι άλλοι", "οι υπόλοιποι", "οι όχι εμείς". Ίδιον της γνωστής ιδεολογίας!