Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσοι τελικά από εμάς έχουν εμβολιαστεί

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος AlphaMaleMaster, στις 15 Ιουλίου 2021.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Εγώ την παρέδωσα στο ανώτατο επίπεδο. Έρευνα ποια έρευνα; Εγώ δεν έκανα καμία έρευνα. Συνηθίζουν τελευταία οι top επιστήμονες μας να ξεχνούν τις ίδιες τους τις έρευνες/μελέτες.
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

     
  3. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Ο ΕΜΑ (ευρωπαϊκός οργανισμός φαρμάκου) δίνει έγκριση (πλήρη , υπό όρους κλπ) στην Ευρώπη. Η ευρωπαϊκή επιτροπή επιτρέπει τη χρήση του (εγκρίνει δηλαδή τη χρήση του από τα κράτη μέλη). Το φάρμακο ως φάρμακο (ή εμβόλιο) το εγκρίνει μόνο ο ΕΜΑ ή οι οργανισμοί φαρμάκου του κάθε κράτους μέλους.
    Εδιτ: αυτά δεν έχουν και τόση σημασία, ουσιαστικά είναι για το ποιος θα έχει την ευθύνη, που με αυτά τα τερτιπια δεν την έχει κανένας άλλος , εκτός από τους ανθρώπους που υπογραφουν πριν κάνουν το εμβόλιο.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    όσο γίνεται με την συναίνεση του υποτασσόμενου, δεν μας πέφτει λόγος.
     
  5. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

    Παγκόσμιο προτσές ριλοαντεντ. Πφφφφφ
     
  6. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

     
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @tithon / @Mr__despicable

    Η θέση σας ποια είναι τελικά;

    Αφήνοντας στην άκρη τα περί υποχρεωτικότητας, με την οποία κι εγώ διαφωνώ, να κάνει ο κόσμος το εμβόλιο ή όχι;

    Εσείς το έχετε κάνει ή όχι και αν όχι ποιοι είναι οι λόγοι;
     
  8. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    ώπα εδώ θέλει ποπκορν
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Να το κάνει όποιος (άνθρωπος) θέλει.
    Στο δεύτερο σκέλος έχω ξαναπεί πως δεν θα απαντήσω για διάφορους λόγους.
    Θα σας απαντήσω όμως διαφορετικά. Εάν το είχα κάνει θα ήταν λόγω κοινωνικού συνόλου (τείχος ανοσίας) εάν όχι, επειδή η ηλικία και η υγεία μου δεν έχουν ιδιαίτερες ενδείξεις κινδύνου από αυτόν τον ιό.
     
    Last edited: 21 Δεκεμβρίου 2021
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    Τι ρωτάς κι εσύ μωρέ @Arioch ..

    Εδώ πανεπιστημιάζουμε για δράσεις - αντιδράσεις, παίζουμε στα δάχτυλα ενέργειες - παρενέργειες, αποστειρωτικες - κυτταρικές ανοσίες, θεραπεύουμε τον καρκίνο..

    Στις άδειες χρήσης - έγκρισης - κυκλοφορίας θα κολλήσουμε;

    Πάμε να λύσουμε το επόμενο παγκόσμιο θέμα. Αυτό λύθηκε.
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Έχει χτυπήσει κάτι πολύ ευαίσθητο σε μερικούς αυτό το εμβόλιο.
    Τους έχει γίνει σχεδόν εμμονή.
    Χωρίς το σχεδόν.
     
  12. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Αυτό είναι ένα δωράκι από εμένα για τη γλυκύτητα σας. Μπας και καταλάβετε πως δεν θα αφανιστεί το ανθρώπινο είδος από τον ιό και φύγει λίγο ο Ευαγγελάτος από μέσα σας.
    Bonus tip: το 2.6% εκεί κάτω ΔΕΝ είναι επί του πληθυσμού αλλά επί των επιβεβαιωμενων κρουσμάτων.
    https://www.statista.com/statistics/1106372/coronavirus-death-rate-by-age-group-italy/