Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 24 Φεβρουαρίου 2012.

  1. Emiris

    Emiris Regular Member

    Αναρωτιέμαι πόσο εύκολα αναφέρει μία υποτακτική κοπέλα (βανιλο-υποτακτική, υποτακτική, σκλάβα) για την υποτακτικότητα της στις φίλες και τους φίλους της.

    Δηλαδή το αναφέρει εύκολα ή διστάζει;
    Οι καλύτερές σας φίλες ξέρουν ότι είστε ερωτικά υποτακτικές ή το κρύβετε γιατί έτσι και αλλιώς δεν θα σας καταλάβαιναν;

    Ρωτάω γιατί το τελευταίο καιρό, όταν η συζήτηση πάει από μόνη της στον έρωτα και τις σχέσεις, λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου τις κυριαρχικές ορέξεις μου ή κάποια σαδιστικά μου παιχνιδάκια σε φίλες κυρίως τις παρέας. Με έκπληξη λοιπόν βλέπω ότι ενώ όλες απορρίπτουν αυτά που θέλω (υπό την έννοια ότι δεν θα τα έκαναν ποτέ) δεν βλέπω μετά να με αντιμετωπίζουν περίεργα. Ίσα-ίσα που αρχίζουν και το συνηθίζουν στην κουβέντα σα να είναι κάτι φυσιολογικό αυτό που τους λέω.

    Εσείς κοπέλες αναφέρετε στις φίλες σας τις υποτακτικές σας ορέξεις, ή είναι θέμα καλά κρυμμένο μέσα σας;
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2012
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Οι φιλοι που πρεπει να το ξερουν, το ξερουν.
    Δεν ειναι κατι που δημοσιοποιειται για το Θεαθηναι.
    Ουτε καθενας μας δημοσιοποιει την ερωτικη του ζωη νομιζω ελαφρια την καρδια στον καθενα.
    Αν βεβαια τεθει θεμα σε συζητηση, θα εκφρασω την αποψη μου και ως εκει.
    Δεν μπαινω σε λεπτομερειες.
    Αλλα δεν ντρεπομαι και για τη φυση μου!
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Συνήθως η αντιμετώπιση από μία βανίλα φίλη σου ποιά είναι αστροβροχή;
    Σα να της είπες τίποτα τρελό, η το καταλαβαίνει;
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Οι φιλες μου στην Πατρα, παιδικες φιλες και αγαπημενες ειναι ολες vanilla.
    Mε αυτες που ειναι ανοιχτομυαλες το συζηταω χωρις να το θεωρουν ταμπου, παρολο που ειναι αντιθετες.
    Αλλα καταννοουν τις αναγκες μου.
    Στις υπολοιπες που ειναι πολυ συντηρητικες δεν το αναφερω καν.
     
  5. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Εντελώς φιλικά, το σωστό είναι"κρυμμένο".  
     
  6. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;



    Ευχαριστώ, σπεύδω να το διορθώσω. 
    Αν και έχω την εντύπωση ότι ο διορθωτής του MS Word μου κάνει κάποιες μαμουνιές.
     
  7. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    ακριβώς ετσι ....η ερωτική ζωή του καθενος είναι προσωπική υπόθεση...
     
  8. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Τέλη δεκαετίας του 70 και αρχές του 80 που ήμουν στην Πάτρα, το κρυπτο-BDSM στις παρεούλες (Ψηλαλώνια, Τριών Ναυάρχων, Λιμάνι) έδινε και έπαιρνε!  
     
  9. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Τί εννοείς στις παρεούλες; Όχι ανάμεσα σε ζευγάρι; Ομαδικές μπ-ντ-σ-μ συνεδρίες;
     
  10. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Σωστό..αλλά..
    και όταν επιλεγμένα δημοσιοποιείται, σου δίνει την ευκαιρία να μοιραστείς εμπειρίες!
    Βλέπεις λχ ότι υπάρχουν και αλλοι που νοιώθουν τις ίδιες "σκοτεινές" επιθυμίες όπως εσύ..
    έτσι..
    απενοχοποιούνται πολλά πραγματάκια!  
     
  11. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Δεν ξέρω που να το εντάξω, γι αυτό θα σου πω ένα παράδειγμα!
    Κυκλοφόρησε μια φήμη ότι ταμίας γνωστού μαγαζιού, έριχνε ναρκωτικό στο κρασί του άντρα της, έβαζε τον γκόμενο στο σπίτι ο οποίος εκτός της κυρίας περιποιείτο και τον σύζυγο.
    Ο συζυγος το πρωι πονούσε και μετά από κάποιο διάστημα πήγε στο γιατρό!
    Ο γιατρός του είπε ότι μ αυτό που κάνετε πρέπει να παίρνετε τα κατάλληλα μέτρα, γιατί ο πρωκτός είναι ευαίσθητος κλπ κλπ κλπ
    Ο άνδρας ψιλοκατάλαβε και το βράδυ δεν ήπιε το κρασί! Στη συνέχεια λοιπόν έγινε το έλα να δεις..!

    Αλήθεια, ψέμμα δεν ξέρω!
    Θυμάμαι όμως τις επόμενες μέρες που οι πιτσιρικάδες κάνανε ουρά έξω από το μαγαζί για να δούνε την πωλήτρια!
    Τελικά αυτό έγινε ταινία!
     
  12. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    συμφωνώ στο επιλεγμένα δημοσιοποιείται.... αλλα απο ποιον.... ειναι το ερωτημα...