Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 24 Φεβρουαρίου 2012.

  1. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Εννοείς από ποιόν ή σε ποιόν δημοσιοποιείται;  
    Αν εννοείς το δεύτερο η γνώμη μου είναι: σε οποιον εμείς αποφασίσουμε.

    Λχ στα bdsm φόρουμ δημοσιεύονται φαντασιώσεις, λεπτομέρειες από την ερωτική ζωή, φωτό κλπ
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Λυπαμαι αλλα δεν εχω αποψη για εκεινη την περιοδο.
    Βλεπετε εκεινη την δεκαετια γεννηθηκα κι εγω κι αυτες.
     
  3. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Το ξέρω! Διάβασα την ηλικία σου!  
     
  4. Anthimos

    Anthimos New Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Πάντως το θέμα δεν αφορά μόνο τις υποτακτικές/κούς. Θεωρώ ότι η γνωστοποίηση τέτοιων θεμάτων σε vanilla άτομα δυσκολεύει και τους κυριαρχικούς/κές. Ακόμα και υποψιασμένοι vanilla φίλοι δυσκολεύονται να δεχθούν το bdsm σαν στάση ζωής.

    Απο προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι στις νέες ερωτικές συντρώφους μου συνήθως το αφήνω να βγει στην επιφάνεια μόνο του και σταδιακά... Όσες φορές προσπάθησα να το ξεκαθαρίσω από την αρχή, έσπασα τα μούτρα μου  

    Δεν ξέρω, ίσως να υπάρχει κάποιος χρυσός κανόνας για το πως ανακοινώνεις τέτοια θέματα και να μην τον ξέρω! Πάντως εάν κάποιος από εδώ μέσα τον γνωρίζει, ας τον πει και στους υπόλοιπους...
     
  5. Aitsu

    Aitsu Oink!

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Στην δική μου περίπτωση καθόλου εύκολα. Δύσκολα συζητάω για προσωπικά θέματα, πόσο μάλλον για τα bdsm γούστα και φετίχ μου, που πέραν από προσωπικά είναι και σεξουαλικής φύσεως. Αυτό όμως είναι επειδή είμαι έτσι σαν άνθρωπος. Από τους πέντε κολλητούς/ες που έχω, μόνο με έναν έχω συζητήσει ανοιχτά και αυτό αφού εκείνος ξεκίνησε κουβέντα για δικά του θέματα και πλέον συζητάμε τα πάντα, το οποίο φυσικά και είναι γαμάτο. Δεν θα ξεκίναγα όμως τέτοια συζήτηση στο ξεκάρφωτο με κάποιο φιλικό μου πρόσωπο, δεν έχω τέτοια ανάγκη.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Τσιμουδιά δεν βγάζω για τα πραγματικά ιδιαίτερα γούστα και προτιμήσεις μου στις φίλες μου ή στον οποιονδήποτε άλλο.

    Με άποψη. Τους βγάζει ανταγωνισμό και δεν έχω κανένα λόγο να το κάνω.
     
  7. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Αν έχεις όρεξη το εξηγείς αυτό Λίλλυ. Σε τι ακριβώς τους πιάνει ανταγωνισμός;
    Ευχαριστώ.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Αισθάνονται ότι κάποιος τους λέει πως αυτός γαμιέται καλύτερα από τους ίδιους.
     
  9. Emiris

    Emiris Regular Member

    Re: Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Ok, σαφές, ευχαριστώ.
    _____________________
     
  10. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Όταν της αποκάλυψα οτι μου αρέσουν οι άνδρες υποτακτικής φύσης.. η αντίδραση της ήταν οτι αυτό της ήταν κάτι εντελώς ξένο και πως η ίδια της δεν θα μπορούσε να είναι τίποτα πέρα απο sex slave...
     
    Last edited: 3 Μαρτίου 2012
  11. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;


    Και αυτό εσύ το θεωρείς βδσμ? 
     
  12. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Οχι sklavina!
    Αρρωστημένο το θεωρώ!
    Παλιανθρωπιά επίσης!
    Καλημέρα