Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 24 Φεβρουαρίου 2012.

  1. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Καλημέρα σου  
     
  2. carla

    carla New Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Δεν βρήκα λόγο μέχρι τώρα να μιλήσω με λεπτομέρειες για τα σεξουαλικά μου γούστα στους φίλους μου (γυναίκες - άντρες).
    Δεν γίνονται τέτοιους είδους κουβέντες στις δικές μου παρέες. Δεν ένοιωσα και ποτέ την ανάγκη.
    Για αυτά μιλώ με μια φίλη που έχει τέτοια γούστα και γνωρισα σε "ανάλογη" παρέα. Να ξεκινήσω να εξηγώ σε φιλικό άτομο που δεν γνωρίζει, δεν έχει νόημα.... μέχρι να καταλάβει και να μπορέσουμε να μιλάμε και να συνενοηθούμε....... θα χρειαστεί αρκετός καιρός κλπ κλπ
     
    Last edited: 6 Μαρτίου 2012
  3. akasha

    akasha Regular Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Δεν είναι σίγουρα καθόλου εύκολο να εξηγήσεις κάτι τέτοιο.Προσωπικά έχω καταφέρει να μιλήσω μόνο σε μία φίλη μου που ξέρω οτι είναι αρκετά ανοιχτόμυαλη και το δέχτηκε σχετικά ανέτα αλλά μέχρι εκεί.
     
  4. Master_nightmare

    Master_nightmare New Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Οι Κ μιλάνε πόλη δύσκολα πέραν από πόλη λίγα άτομα της απόλυτου εμπιστοσύνης ένας/μία υ το θεωρώ πόλη δύσκολα!!!!
     
  5. Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Για εμένα που δεν είναι απλά γούστα αλλά η φύση μου οι φίλες μου και οι φίλοι μου το ξέρουνε.Απλώς δίνω όσες λεπτομέρειες με Αφήνει και τόσες ώστε να μην φέρω τον/την άλλον/η σε δύσκολη θέση.Άλλωστε όπως θέλω να σέβονται εμένα και την φύση μου σέβομαι κάποιες αντιρήσεις κυρίως εκείνες που προκύπτουνε απο παραπληροφόρηση.Διότι η λέξη φιλία είναι κάτι το πολύ σημαντικό,που σου επιτρέπει να μιλάς ελευθέρα.Σε παρέες δε θα το πω,οχι απο ντροπή αλλά γενικά δεν ανοίγομαι,ούτε αν,είχα vanilla σχέση θα μιλούσα.
     
  6. zyliet

    zyliet Regular Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    ...δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρίβουμε στη μούρη ανθρώπων πράγματα τα οποία δεν είναι έτοιμοι και ίσως να μην είναι ποτέ, να δεχτούν.
    Δεν έχει να προσφέρει τίποτα ούτε στον "πομπό" , ούτε στον "δέκτη"....μόνο άγχος μπορεί να δημιουργήσει. 

    Δε μιλάω λοιπόν για τις σεξουαλικές μου προτιμήσεις σε άτομα που διαισθάνομαι ότι δε θα καταλάβουν ...ακόμη και αν μου είναι ιδιαίτερα ευχάριστοι ως παρέα.
    Αποκωδικοποιώ τη στάση τους ως προς το θέμα(όσο μπορώ τουλάχιστον) και αν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό ...προσπαθώ να είμαι όσο πιο φειδωλή σε αυτά που λέω (αν ανοίξει συζήτηση επ αυτού).

    Φυσικά τα 1-2 πολύ δικά μου άτομα ξέρουν, και αυτό γιατί δεν έχουν επιλεγεί τυχαία να είναι στη ζωή μου άρα.....

    αλλά ακόμη και σ' αυτά αν κρίνω ότι κάποιες λεπτομέρειες δεν είναι και τόσο καλό να αναφερθούν , ή μπορούν να περιμένουν για αργότερα...δεν τις αναφέρω, απλά. 
     
  7. claymore

    claymore New Member

    Απάντηση: Πόσο εύκολα μιλάει μία υποτακτική για τα γούστα της;

    Θα συμφωνησω απολυτα με την zyliet. Ειναι κατι που ισως οι περισσοτεροι δεν ειναι ετοιμοι να το δεχτουν.
    Προτιμω λοιπον να το μοιραζομαι με τη μια κ μοναδικη φιλη μου που ως ανοιχτομυαλη το (απο)δεχτηκε κ "συμφωνησε" μαλιστα εν μερει, παρα να το πω σε καποιον -ακομα και κοντινο μου φιλο/η- και να μου ανταποδωσει εξωγηινο βλεμμα με γουρλωμενο το ματι...!

    Οσον αφορα τωρα τις σχεσεις, απλα ηξεραν πως προτιμω "ο αντρας να εχει το πανω χερι", και στη συνεχεια αν πηγαινε καπου θα πηγαινε.

    Γενικα προτιμω να το γνωριζουν οι αμεσα ενδιαφερομενοι   , και να το συζητω μονο μ αυτους κ τον "εαυτο μου"...!

    Καλημερα κ καλο υπολοιπο σκ.