Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο συχνά θέλετε να το κάνετε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος μελίνα, στις 5 Μαϊου 2007.

  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ( αχ καταραμένη ΑΕΚ τι έχασα )   
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παντως .... με τα χρονια .... καταλαβα .... στα λιγο πριν τα 40 ....... οτι η ποιοτητα στο σεξ ειναι το αλωθι της χαμενης ποσοτητας ......
    τωρα .... ειτε τον δικο μου κωλο πιανω ειτε τον δικο της ... ενα και το αυτο ....
     
  3. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Πόσο συχνά θέλετε να το κάνετε;

    Έχεις κι εσύ κυτταρίτιδα;; Τι μας λες;!;!   
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Πόσο θέλω να το κάνω ε?
    Έχει τόση σημασία ?
    Γιατί δε με ρωτάτε καλύτερα πόσο είμαι σε θέση να το κάνω.

    Στο βαθμό που δεν προσπαθούμε να διαχωρίσουμε τη σεξουαλική υπόσταση του ατόμου από την προσωπικότητά του , σα να λέμε ότι φεύγουμε εμείς και αναλαμβάνει ο άλλος μας εαυτός θα ήθελα να παρατηρήσω ότι θέλω να το κάνω από τη στιγμή που θ' ανοίξω τα μάτια μου μέχρι να πέσω να κοιμηθώ.Και αυτό μάλλον θα εξακολουθήσει να συμβαίνει μέχρι το πικρό το τέλος.
    Κατά την άποψή μου μάλλον αναφέρεστε στο κατά πόσο αυτή μου η υπόσταση δύναται να εκφραστεί σε όρους σεξουαλικής επαφής.Και πάνω σε αυτό επιδρούν τόσες παράμετροι σε καθημερινή βάση που μου είναι αδύνατο να βγάλω συμπέρασμα.
    Υπάρχουν μέρες που νοιώθω παντοδύναμος και αντίστοιχα ημέρες όπου μάλλον σέρνω το άψυχο κουφάρι μου.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Εύγε για το "η ποιότητα ως το άλλοθι της χαμένης ποσότητας", τουλάχιστον από αντρική σκοπιά πολύ ρεαλιστικό...

    Τώρα για το πρόβλημα του μπερδέματος των μπουτιών, δεν ευθύνεται νομίζω η κυτταρίτιδα   αλλά η άτιμη η Ζωή και αν δεν καλλιεργεί κανείς τις αισθήσεις του ή αν σηκώνει πάρα πολλά στους ώμους του, τότε οι αισθήσεις του τον αφήνουν, τουλάχιστον προσωρινά.

    Επί της ουσίας του θέματος, έχω το νου μου συνέχεια "εκεί" αλλά τις έντονες εμπειρίες και καταστάσεις τις αποζητώ πολύ λιγότερο συχνά από τις "εύκολες λύσεις", γρήγορα ναι, εύκολα ναι, πρόχειρα όχι...  

    Γυναίκα είμαι, με ελκύει το τακτικό, το επαναλαμβανόμενο, αυτό που συνήθως μου ζητείται και έχω ασκηθεί να χαίρομαι, και πολύ λιγότερο οι εκπλήξεις που έχουν απαιτήσεις από μένα, όχι ότι αν προκύψουν δεν προσαρμόζομαι να τις απολαύσω και δεν τις αποζητώ μετά.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ευτυχως την κυτταριτιδα ποτε δεν την .. συναντησα στην ζωη μου .... ωστοσο παρολη την εμφανιση (που ειχαν εκεινες) που με αξιωσε ο θεος να απολαυσω .... καλλιεργισιμο εδαφος για της αισθησεις μου ... δεν ειχα ποτε .... γιατι μπορει lilly να εχεις ολη την καλη διαθεση για ... κηπουρικη των αισθησεων ... αλλα να μην φυτρωνει τιποτα στο χωμα τουτο ....   ....
    και να το πω .... το μεγαλο μυστικο .... απο την ζωη μου ... μεχρι σημερα εχω να θυμαμαι οτι τα καλυτερα χρονια με το περισσοτερο γελιο , τις μεγαλυτερες πλακες , τις εξερευνησεις χαμενοι σε μονοπατια και ακρογιαλιες ... τις εχω περασει με τρια λυκοσκυλα ... ποτε κανενας ανθρωπος δεν μου εδωσε περισσοτερη χαρα απο εκεινη την εποχη .... ΟΛΟΙ ΖΗΤΑΝΕ ... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ... και μεσα σε αυτους και εγω φυσικα .... κανουμε πως βαζουμε "το χερι στην τσεπη" την πρωτη εβδομαδα , τον πρωτο μηνα .... και μετα τι εισαι εσυ τι ειμαι εγω ...........
     
  7. Hil

    Hil Regular Member

    Για μένα σημασία έχει η ποιότητα και όχι πόσες φορές έγινε
    σε διάστημα 1 ημέρας!
    Ικανοποιημένος είμαι καθημερινά ή κάθε 2 μέρες, αλλά
    πάντα υπάρχει ποιότητα!!
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Πόσο συχνά θέλετε να το κάνετε;

    Εγω είμαι του Ταο. Πηδαω 4 ωρες και 17 λεπτα τη μερα και χύνω κάθε 4 μηνες αυνανιζόμενος.
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Πόσο συχνά θέλετε να το κάνετε;

    και ποτε μην τη συναντησεις (αυτή δεν ειναι ευχή)
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    κάτι που λέω τελεύταια "μπορώ να κάνω έρωτα και στο δειάλημα να ζω.."
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κλασικό disclaimer προ του σεντονιού ( Γιατί σήμερα έχω ώρα και διάθεση να "ψαχουλέψω" το φόρουμ )...
    Τα λόγια που ακολουθούν, είναι το απαύγασμα ( chic, ανατρίχιασα με την πάρτη μου χαχαχα   ) της σεξουαλικής/αισθηματικής διαδρομής ενός "ανδρός" ( και τα εισαγωγικά είναι must, γιατί κλασικός άνδρας δεν είμαι και το "χαίρομαι"...Ίσως και να μην είμαι και καθόλου χαχαχα ) που οδεύει συντόμως προς τα 41...
    Δεν έχω καμία διάθεση να το "παίξω" σε κανέναν και καμία ( γιατί μόνο ο Sting είναι δάσκαλος στο Ταντρικό σεξ και εγώ δεν ξέρω ούτε μπάσο να παίζω, ούτε να τραγουδάω "Set them free° όντας σιχαμερά κακόφωνος ), καμία διάθεση να "διαφημίσω την πραμάτεια" σε καμία, ούτε να ρίξω "μπηχτές" σε κανέναν και καμία...
    Αλλά μόνο να μιλήσω για τα γούστα, τις εμπειρίες και τον (σίγουρα "στραβό" ) τρόπο λειτουργίας μου...
    Τουτέστιν όποιος έχει την μύγα ας μυγιαστεί και όποιος έχει την σφίγγα ας σφιχτεί...Ποσώς μ' ενδιαφέρει...Και αν όλοι είναι ότι δηλώνουν, εγώ δηλώνω ξηροκαρπάς και χαρά μου και καπέλο μου...( Αυτό το τελευταίο σημαίνει, ότι γράφω την "μαλθακία" μου και αποχωρώ από το νήμα...Δεν επιθυμώ "διάλογο" στα γραφόμενα μου...Επαναφέρω το νήμα και όποιος θέλει ας γράψει τα "δικά" του επί του θέματος και ας αφήσει τα "λόγια" μου στην ησυχία τους...  )


    Το λοιπόν, η συχνότητα με την οποία κάνω σεξ εξαρτιόταν πρωτίστως από το είδος της σχέσης που είχα με την εκάστοτε παρτενέρ μου και δευτερευόντως από την "στιγμή" στην οποία βρισκόμουν με την υπόλοιπη ζωή μου...Δηλαδή, όσο πιο δυνατά αισθήματα έτρεφα για κάποια, τόσο μεγαλύτερη όρεξη είχα για να συνευρεθώ σεξουαλικά μαζί της. Αν ήμουν και "ήρεμος" στα λοιπά θέματα που με αφορούσαν ( εργασίας, υγείας κτλ ) και μ' εκείνη "εκτός κρεβατιού" ήμουν καλά ( καλή επικοινωνία, ηρεμία σαν ζευγάρι, όχι καβγάδες, κοινά ενδιαφέροντα πέρα του σεξ ) ...Την έψαχνα στην κάθε ευκαιρία και ήθελα να κάνω μαζί της έρωτα κάθε ώρα και στιγμή που θα είχα ελεύθερη ( η θα προσπαθούσα να ξεκλέψω χρόνο από "πράγματα" η υποχρεώσεις που θα μπορούσα να "παραλείψω" για λίγο καιρό...Σίγουρα θα προτιμούσα να "χάσω" ώρες ύπνου για να βρεθώ με την σύντροφο μου και ας πήγαινα την επόμενη ημέρα στην δουλειά μου κομμάτια )...Τουτέστιν, το σεξ αν με κάποια είμαι σε γενικές γραμμές καλά το ψάχνω σχεδόν παντού και σχεδόν πάντα...Σίγουρα δεν μου αρέσουν τα "γρήγορα" η τα "στο πόδι" με το ρολόι στο χέρι...Παρά μόνο αν είναι πρελούδιο για "σωστή" για τα γούστα μου "περίπτυξη" αργότερα μέσα στην ίδια ημέρα...Και όταν μιλάω για "σωστή", εννοώ αρκετά "περιεκτική"...

    ΟΚ, ότι δεν είμαστε κουνέλια, αλλά και η ποσότητα είναι εξίσου σημαντική με την ποιότητα...Και όσο και να είμαι πλέον "χορτάτος"...Μια φορά το διήμερο/τριήμερο η μια στις 15, από πλευράς μου ήταν πάντα έλλειψη ενδιαφέροντος ως προς την παρτενέρ μου όταν συνέβη, όχι εγκράτεια...

    Βέβαια αν και όταν έχω πολλά στο "κεφάλι" μου η αν με την εκάστοτε σύντροφο η "σύντροφο" σαν ζευγάρι έχουμε "θέματα", που τραβούν για καιρό...
    Αν υπάρχει το ένα από τα δύο "ζητήματα" η ακόμα χειρότερα και τα δυο μαζί...Η Libido μου πέφτει στα πατώματα και δεν ξανασηκώνετε ούτε με το βίντσι...

    Όσο αφορά την όρεξη για σεξ εκτός σχέσης, "σχέσης" η απλής fuck friendship, εξαρτάται πάντα από την περίοδο και το αν είναι η όχι "καλή" για μένα στα λοιπά επίπεδα...
    Τις καύλες που θα έχουν μαζευτεί ( γιατί αν και αρκετά "λιτοδιαίτος" ο κίναιδος...Παρόλα τα γεράματα, οι ορμές μου δεν έχουν σβήσει ακόμη τόσο πολύ...χαχαχα...'Οπως και εξαρτάται πολύ και από το ποια θα βρεθεί στο "δρόμο" μου και τι θα μου "ξυπνήσει"...Σίγουρα δεν είμαι ο μύλος που τ'αλέθει όλα...Ούτε για μένα το BDSM είναι must, που πρέπει να υπάρχει πάντα και ανεξαιρέτως σε κάθε μου "επαφή"...      )...Εννοείται ότι σε μια σχέση χρόνων η όρεξη δεν μπορεί να είναι εκείνη των πρώτων καιρών...και ότι η ηλικία παίζει τον σημαντικό ρόλο της...

    Αλλά το γουνί ( γιατί αυτό είναι το δικού μου γούστου ) η ο πέοντας ( για όποιον/α τον γουστάρει και καλά κάνει ) είναι πολύ ωραία, φτάνει να μην μας διαφεντεύουν...Anyway, ο καθένας με τις ορέξεις και τα θέλω του...όπως πάντα...   
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2014
  12. Ktitor

    Ktitor Regular Member


    Ακριβως το ιδιο συμβαινει και με μενα. Ολα ζωντανευουν και πέρνουν χρωμα μεσα απο τον ερωτισμο ο οποίος φροντιζω να υπάρχει παντού....