Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 12 Ιουλίου 2008.

?

Είναι σωστό να ευχαριστούμε με πμ για reputation;

  1. Ναι

    23 vote(s)
    65,7%
  2. Όχι

    6 vote(s)
    17,1%
  3. Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    6 vote(s)
    17,1%
  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Εγώ δεν στέλνω ευχαριστίες για τα reps.. δεν μου φτάνουν τα πμ..
    'Εχω κάνει όμως μια λίστα με τα ονόματα χρηστών που με τίμησαν με τα πόϊντς τους (3 τον αριθμό με το νέο σύστημα) και επιφυλάσσομαι να τους ευχαριστήσω στο τέλος του μήνα που θα γίνω και γω Χρυσή! (όχι Ολυμπιονίκης,για να ξηγούμαστε)​
     
  2. Lio

    Lio New Member

    Δε νομίζω οτι υπάρχει σωστό ή λάθος στην επιθυμία κάποιου να ευχαριστήσει καποιον για ένα θετικό σχόλιο.Είναι θέμα διάθεσης του καθενός από εμάς.Επίσης τα rep βρήσκω πως είναι και ωραίες αφορμές για να δείξεις την συμπάθεια σου σε κάποιον, ενώ ταυτόχρονά είναι και μια καλή πάσα για κουβέντα(αν υπάρχει τέτοια πρόθεση).Αν πάλι δεν απαντήσεις δε νομίζω οτί έγινε και τίποτα.Αμα δεν έχεις κάτι ουσιαστικό να πεις, καλύτερα να μην πεις τίποτα...Τέλος αν κάποιος δε μου απάνταγε μετά από ένα θετικό rep που θα του έδινα δε θα το θεωρούσα αγένια αφού εγώ ο ίδιος δε περιμένω κάποια ανταπόδωση στα σχόλια μου.
     
  3. hermis

    hermis Regular Member

    Δεν το βλέπω κακό.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    'Οπως μου κάτσει..!
     
  5. cider

    cider Kitchen master

    Θέλετε να σας πω το καλύτερο; Εγώ δεν έχω ψηφίσει σε αυτό το πολ!

     
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

    Μπορούμε ευχαρίστως να του πούμε..
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Τι είναι σωστό και τι όχι? Όλα πια πρέπει να τα κρίνουμε?

    Οποίος γουστάρει λέει όποιος όχι απλά σιωπή!
     
  8. Amanteus

    Amanteus Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

    Στις σχέσεις BDSM υπάρχουν κανόνες συμπεριφοράς (Etiquette). Αναρωτιέμαι γιατί αυτοί οι κανόνες να μην ισχύουν και στο απλό κοινωνικό επίπεδο. Βέβαια είναι δικαίωμα του καθένα να συμπεριφέρεται και να αντιδρά σύμφωνα με τις αντιλήψεις και τα πιστεύω του.

    Εγώ σαφώς είμαι υπέρ της αναγνώρισης της επιβράβευσης.

    Με εκτίμηση,

    Amanteus
     
  9. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

    εντός και εκτός χώρου, η ευγένεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...το αντίθετο θα έλεγα...οπότε και εγώ με την σειρά μου συμφωνώ (και πράγματι, ευχαριστώ όταν τα λαμβάνω  )

    sk[MSEDp]
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

    ειναι θεμα καλης συμπεριφορας αλλα και ουσιαστικης αναγκης για μενα να ευχαριστησω καποιον που μου κανει την τιμη να επικροτησει την αποψη μου.
    δραττομαι της ευκαιριας να απλογηθω αν καπου δεν εχω στειλει ευχαριστιες διοτι συμβαινει καμμια φορα να μου δινουν 5-6 reps κι εγω να εχω δικαιωμα να στειλω μονο 2 πμ , οποτε πανε για την αλλη μερα και για την παραλλη και μετα πεφτουν κι αλλα και καπου χανομαι.

    Υ.Γ. περιμενω να με κανουν χρυσαφενια να μην εχω αυτο προβλημα .....
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Γιατί να μην υπάρχει η επιλογή bad reputation;;;

     
     
  12. Elune

    Elune Priceless

    Γιατί αν υπήρχε θα είχες κάνει σε όλους dislike