Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πότε και τι είναι αυτό που κάνει το κλικ μέσα μας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 11 Ιουλίου 2020.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Nope και τι αυτό ρώτησα καθώς δεν ανήκω σε καμία από τις παρακάτω κατηγορίες.
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Arioch πάμε πάλι από την αρχή και κάντε το φραγκοδίφραγκα γιατί σας έχασα!
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η ερώτηση, όπως έχει αποτυπωθεί στο αρχικό ποστ απευθύνεται μόνο σε Κ ή υ και σε ρώτησα αν σε ενδιαφέρουν οι απαντήσεις των υπόλοιπων.
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που συνειδητά ή ασυνείδητα σε κάνουν να χαμηλώνεις το βλέμμα μπροστά του.
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ναι. Από τη στιγμή που ρώτησα θα προσπαθήσω και να τοποθετηθώ. Λέω θα προσπαθήσω γιατί μεγάλο μέρος του forum δυσκολεύεται να κατανοήσει το σουιτσάρισμα. Ωστόσο μπορώ να απαντήσω για μένα πως το βλέπω το νιώθω και το βιώνω.
    Αυτό που μου κάνει το κλικ να ασχοληθώ με ένα υ είναι όταν δω πως πραγματικά δεν ενδιαφέρεται μόνο να χύσει ή να καλύψει τα όποια φετιχ του αλλά θέλει να ακολουθήσει. Οταν διακρίνω πως όποια επιθυμία και αν έχει την βάζει στην άκρη για τις δικές μου και κυρίως οταν δω πως δεν κλαίγεται συνεχώς. Μια καλή αρχή είναι να μην προτείνει να δείξει τα "προσόντα" του γιατί δεν μ'ενδιαφέρουν.
    Τώρα το κλικ ως προς την άλλη πλευρά είναι πιο σπάνιο και δύσκολο. Συνήθως γίνεται με φυσικότητα. Όταν δεν δω κανέναν στόμφο, προσπάθεια επίδειξης και δύναμης. Όταν είναι απλά αυτό που είναι και αυτό που είναι με κάποιον τρόπο "ξυπνήσει" κάτι μέσα μου.
    Συνήθως παίζει ρόλο και το συναίσθημα της ασφάλειας που σπάνια το αισθάνομαι από άλλα πρόσωπα αλλά και η αυθεντικότητά οταν από μένα αναγνωριστεί ως τέτοια.
    Ελπίζω να σας κάλυψα.
     
    Last edited: 12 Ιουλίου 2020
  6. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Φυσικά μ'ενδιαφέρουν. Θα είχε ενδιαφέρον το πως το βιωνει ο καθένας.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Προσωπικά με έλκουν δύο αντίθετα άκρα προσωπικοτήτων: οι πολύ χαμηλών τόνων και οι έντονες, αμφότερες μόνο αν και εφόσον συνοδεύονται από humor.

    Δεν με ενδιαφέρει να κυριαρχήσω αλλά δεν θα έμπλεκα ερωτικά με κάποια με όχι bottom στοιχεία, δε θα κάνανε χωριό στο κρεββάτι.
     
    Last edited: 12 Ιουλίου 2020
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Για εμένα τα μυαλά υποτάσσονται σε μυαλά. Καρφώνεται κατευθείαν στο μυαλό μου, και από εκεί τα υπόλοιπα ακολουθούν. Καταλαβαίνω ότι έχω πιαστεί και δεν έχει νόημα να αντιστέκομαι, με μια περίεργη αίσθηση στην εντολή μεταξύ οργής, θυμού, ναυτίας, καυλας, και ηδονής. Ειδικά ναυτία, όταν μου έρχεται, δεν έχει νόημα να το σκεφτώ παραπάνω. Τελικά το κάνω, και νιώθω πλήρης, γαλήνια, ήρεμη. Και ακόμα περισσότερο όταν πει «καλό κορίτσι»   Αυτά είναι τα κλικ.

    Να δω ποτέ ένα Κ θα πει με περηφάνια για το υποτακτικο του, «το έχω εκπαιδεύσει σωστά, είναι τμήμα Μου, κοιμάται, ξυπνάει, ενεργεί, σκέφτεται, υπακούει, όπως, όταν και όποτε του έχω μάθει». Όλο σας φταίνε τα υποτακτικά, ειδικά τα θηλυκά, είναι έτσι είναι αλλιώς είναι γιουβέτσι, είναι τρελές αλλοπαρμένες χεχε. Βλέπω πολύ ικανά Κ , πως γίνεται να εκπαιδεύουν ανίκανα υπό;      
     
  9. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Θα πρέπει να μου είναι χρήσιμη. 
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Lol... και πως αυτό αναγνωρίζεται ;
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Με υπηρεσιες και ανευ ορίων σεξουαλικότητα.
    Πουλαω ακριβά το τομάρι μου, η σκεπη μου κοστιζει το κάτι παραπάνω  
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @bumblebee περί ορέξεως...
    Όμως εσείς πως αντιλαμβάνεστε ότι ένα υ θα είναι χρήσιμο σε αυτά που θέλετε; Σίγουρα δεν σας βλέπει και σας τα δίνει ατο πιάτο με το καλημέρα σας. Κάτι θα πρέπει να έχετε δει για να αποφασίσετε να προχωρήσετε πιο ουσιαστικά, έται δεν είναι;