Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς «τσακωνόμαστε» στο BDSM;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 29 Αυγούστου 2015.

  1. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Δεν ειναι απαραιτητο να ισοπεδωνονται τα παντα, επειδη μια σχεση περναει σε αλλη φαση. Τιποτα δεν κραταει για παντα, ας ειμαστε ρεαλιστες.

    Να σε ρωτησω ομως, αυτο ειναι ατακα που σου εχουν πει;
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    όχι ότι δεν διόρθωσες τα ορθογραφικά και δεν πάτησες like με πειράζει  
     
  3. Janine

    Janine Regular Member

    Το "δίνεται" ταίριαζε και σε μέση φωνή ως "η απελευθέρωση δίνεται στον υ από τον Κ". Δεν ήταν λάθος υπό αυτήν την έννοια και έβγαζε το ίδιο νόημα    
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    είσαι τόσο σέξυ όταν μου μιλάς ξένα!!
     
  5. Janine

    Janine Regular Member

    You flatterer...  
     
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Ο πληθυντικός στην προκειμένη θα σήμαινε για μένα ότι συνεχίζω να αποδέχομαι την ιδιότητα κάποιου ως Κυρίαρχου αλλά και την ιδιότητά μου ως υποτακτική, ανεξαρτήτως αν δεν είμαι πια κοντά του.

    Το βρίσκω πρώτα εικονικό και μετά πέρα ως πέρα ασόβαρο.

    Υπόψη πως υπάρχει και δεν είναι εικονικό το αντίθετο, δηλ Κ να απαγορέψει τη χρήση του πληθυντικού στον ίδιο σε άτομα που κρίνει ότι έχουν παρεξηγήσει την σημασία του.

    Του δείχνει με τη στάση της πως δεν του αναγνωρίζει την ιδιότητα του Κυρίαρχου και του ζητά mentoring;;
    Και αυτός σκέφτηκε να το παρέχει;;

    Όσον αφορά τα πρόσωπα, δεν υπάρχει βασιλιάς που να μην είναι γυμνός το πρωί που ξυπνάει...
     
  7. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Καταλαβαινω κ συμμεριζομαι την αναγκη κ τους λογους που μιλαει καποιος στον πληθυντικο, ακομα και ποστριλιζοειδως.

    Κι εμενα μου φανηκε εξισου εικονικο κ ασοβαρο να το απαιτει χωρις η αλλη να το νιωθει πλεον. Η κοπελα ηταν απλα ειλικρινης μαζι του. Οσο το ενιωθε τον χρησιμοποιουσε κ μετα απο καιρο που ειχαν χωρισει, δεν της εβγαινε πλεον φυσικα κ του το ειπε.
    Το ξερω οτι παιζει κ αυτο...

    Μα δεν ειπα οτι υπηρχε ντεφακτο μεντορινγκ. Εκανα μια υποθεση επειδη ανεφερε ο θανασης το σεναριο αυτο. Δεν ξερω αν του ειχε ζητησει να τη συμβουλευει μετα το ριλιζ.

    Επειδη κι εγω εχω σαν μπουσουλα τη γυμνια του βασιλια οταν ξυπνα, γι αυτο λεω οτι σεβομαι τον ανθρωπο, τη σταση κ τις πραξεις του κ οχι τον τιτλο του. Ο τιτλος εξιδανικευει κ θεοποιει προσωπα κ καταστασεις οποτε... not my cup of tea...
     
    Last edited: 3 Σεπτεμβρίου 2015
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    @_Ivory_

    Αλλο τα case studies, αλλο οι υποθεσεις εργασιας. Οταν, τελικα, αποφασισεις τι συνεβη στην φιλη σου και εισαι σιγουρος, κανε την τσιφτια και πες μας.
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    κάτι δεν ξέρεις καλά!  
     
  10. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Τι ακριβως θες να αποφασισω θαναση; Ειπα δεν γνωριζω αν υπηρξε μεντορινγκ μετα το χωρισμο ή αν απλα κρατουσαν φιλικες επαφες. Εξου κ το "ας παρουμε το σεναριο οτι υπηρχε".
    Αν θες ομως, για χαρη του κουτσομπολιου, επικοινωνω με την φιλεναδα μου κ το λυνουμε το θεμα μας. 

    Σσσσ...μαρτυριαρη!  
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Θα το ηθελα, για χαρη του να παρουσιαζεται μια κατασταση ολοκληρωμενα, για να μπορουν να εξαχθουν συμπερασματα, αντι για ελιγμους τυπου "υποθετω ναι", "ας υποθεσω ναι", "δεν ξερω", κατα το βολικον. Ειδαλλως, ειναι σαν να πεταγεται λασπη στον ανεμιστηρα...in bad form.

    (Αν η ερωτηση αυτη ειναι κουτσομπολιο και οχι η κοινοποιηση των προσωπικων των φιλων σου στα φορα...το αφηνω στους αναγνωστες)
     
  12. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Δεν προκειται να ρωτησω κ δεν με απασχολει κιολας. Κ σιγουρα η ιστορια στην οποια αναφερομαι δεν εχει κατι που εμενα με βολευει προσωπικα.

    Τη λασπη σε ποιον ακριβως την πεταξα; Εθιξα τους απανταχου Κ κ βγηκες να υπερασπιστεις την τιμη σας;