Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς Να Ξυπνήσετε Μια Αφέντρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος slave_withasoul, στις 17 Μαρτίου 2008.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Προσωπική μου άποψη είναι οτι όλοι οι άνθρωποι έχουν και Κυριαρχικά και υποτακτικά στοιχεία, άλλα υπερτερούν και άλλα χάνονται στην πορεία της ζωής ενός ανθρώπου. Το αν κάνοντας το Χ ή κάνοντας το Υ ή το Ζ καταφέρεις να βγάλεις ένα στοιχείο από έναν άνθρωπο, τότε απλά το έχεις διεγείρει αυτό το πράγμα, άν όμως βρεθεί ένας άλλος που κάνει το Α ή το Β ή το Γ και βγάλει κάποιο άλλο στοιχείο που είναι πιο δυνατό, τότε έχασες το παιχνίδι.
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μην παιρνεις και ορκο πανω σε αυτο!
    Και εν πασει περπτωσει γιατι δηλωνεις slave4mistress την στιγμη που αντιπαθεις τις Αφεντρες???????
    Διοτι αγαπητε μου αυτο σημαινει πως ο μονος λογος που βρισκεσαι εδω ειναι απλα για να παρεις καποιου ειδους εκδικηση και τον λογο τον γνωριζεις φυσικα μονον εσυ! 
     
  3. slave4mistress

    slave4mistress Regular Member

    δεν ειμαι σκλαβος.Το λεει το προφιλ μου.Και,αλλο το τι λεω εδω μεσα και αλλη η πραγματικοτητα:xyxwave:
     
  4. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Re: Απάντηση: Πώς Να Ξυπνήσετε Μια Αφέντρα

    Δε νομίζω ότι ήθελε πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος που διαβάζει με ενδιαφέρον ότι εδώ δεν εννοώ ότι θεωρώ εγώ ρετσινιά το bdsm. Αντίθετα, μιλάω για τις άμυνες μιας γυναίκας που θα μπορούσε αν ήταν πιο ελεύθερη απο τις κομπλεξικές κοινωνικές επιρροές, να εκδηλώσει την Κυρίαρχη που μπορεί να κρύβει. Μήπως ήσουν προκατειλημένος για κάποιο λόγο και το διάβασες έτσι;

    Τι απ το κειμενό μου σου έδωσε την εντύπωση ότι θεωρώ ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να γίνουν αφέντρες ή σκλάβες;;  

    Τι σε έκανε επίσης να θεωρήσεις ότι πιέζω οποιαδήποτε για οτιδήποτε; Ή έχεις κάποια προσωπική άποψη για την ερωτική μου ζωή; Κι αν ναι, πως τη δημιούργησες, αφού -όπως καταλαβαίνω- δε σε γνωρίζω;

    Κατά τα άλλα, -γενικά- συμφωνώ μ αυτά που γράφεις, καθώς και με τη σοφή παροιμία σου.

    Ευχαριστώ Master_Spiler για την άποψη. Εν μέρει συμφωνώ, γι αυτό έγραψα:

    "Να εξηγηθώ: Δε θεωρώ ότι μπορείς να ξυπνήσεις κάτι που δεν υπάρχει."
    και
    "Αν ένα απ όλα αυτά είναι που κινεί την πορεία της προς την Κυριαρχικότητα, μάλλον θα ξεφουσκώσει σύντομα. Πάντως θα φανεί αργά ή γρήγορα. Και το αποτέλεσμα είναι ξενερωτικό και για τους δυο. Όπως με οτιδήποτε πλαστό."

    Όσον αφορά τι θα βγάλει κάποιος άλλος, η άποψή μου και πάλι είναι ότι αν αυτό που θα βγει δεν είναι μια δυνατή εσωτερική ανάγκη αλλά ένας πρόσκαιρος επηρεασμός, θα ξεφουσκώσει, και κάποιος ή κάποιοι θα ξενερώσουν. Οπότε, ποιό είναι "το παιχνίδι", και ποιός χάνει ή κερδίζει σε κάτι τέτοιο;
    Σε γνωρίζω, και δε νομίζω να εννοείς ότι όλοι όσοι χαρακτηρίζουν τον εαυτό τους Dom ή Master ή sub ή slave είναι.. "δήθεν" που απλά ακολουθούν κάποια στοιχεία που πρόσκαιρα υπερτερούν;
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2008
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Πώς Να Ξυπνήσετε Μια Αφέντρα

    Πολύ σωστά slave_withasoul, δεν εννοώ οτι όσοι δηλώνουν κάτι συγκεκριμένο δεν είναι αυτό που δηλώνουν, απλά δηλώνω οτι η ανθρώπινη φύση και πιο συγκεκριμένα η γυναικεία, είναι πιο δύσκολη και πιο πολύπλοκη απ'όσο μπορούμε να αναλύσουμε με μια πρώτη ματιά. Καλώς ή κακώς μέσα από προσωπικές εμπειρίες μου έχω καταλάβει οτι αν εμείς οι άντρες σκεφτόμαστε κάτι μία φορά, οι γυναίκες το σκέφτονται εκατό, οπότε αυτό σημαίνει οτι είναι σίγουρα πιο προσεκτικές. Δυστυχώς στις ερωτικές σχέσεις τα πράγματα είναι ακόμα πιο ρευστά και ακόμα πιο δύσκολα, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με τόσο λεπτά θέματα όπως είναι αυτά που αρέσουν σε εμάς.
     
  6. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Ακριβώς εκεί βλέπω κι εγώ το σημείο κλειδί, Demoness! Και πάντα όταν συμβέι κάτι τέτοιο, το αποτέλεσμα είναι άσχημο (ugly!)  

    Αν θελήσετε να μοιραστείτε την εμπειρία σας, έχετε το ενδιαφέρον μου να την διαβάσω.
     
  7. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Απ τα λίγα που κοίταξα στα ποστ του, Mirella_trans_Domme κι εμένα μου φαίνεται σαν κάποιος που έχει απωθημένα με Κυριες, και ίσως προσπαθει να εκδικηθεί

    Ααααααχ! Να μπορουσα να καταλαβω τις Γ/γυναίκες!
    Να μπορουσαν και οι ίδιες να καταλαβουν τον εαυτό τους, απ ότι μου λενε συχνα και οι ίδιες!  
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2008
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Σ'αυτό το θέμα ακόμη και ο Θεός σηκώνει τα χέρια ψηλά...
     
  9. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    Πολύ καλό Lolita! Χαίρομαι με τέτοιες ιστορίες. Γιατί δεν γράφετε κάτι παραπάνω; Σας εκπλήρωσε μια μόνο φαντασίωση, ή Σας ξύπνησε το Δράκο για πρώτη φορά; Ήταν το καθοριστικο πρόσωπο που Σας έκανε να Κυριαρχείτε; Συγνώμη, αλλά με το 'Female Perv' δε μπορώ να καταλάβω αν μόνιμα απολαμβάνετε την Κυριαρχία, ή και καθόλου.. Και ομολογώ ότι δεν αφιέρωσα χρόνο να ψάξω στα ποστ Σας για την απαντηση..

    Αααα.... μήπως το μυστικό είναι μπροστά στα μάτια μου;;; Το smiley?? χαχαχα

    Κι αν ο Θεός είναι στην πραγματικότητα γυναίκα;;
    Όπως η Alanis Morissette στο "Δόγμα";;;  

    Αυτό θα εξηγούσε σίγουρα πολλά απο τα περίεργα του κόσμου!!
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2008
  10. Emma

    Emma Contributor

    Ναι αλλά ο Θεός (είτε άντρας είναι είτε γυναίκα) είναι σοφός...

    Ρωτάει ο Αδάμ τον Θεό: Θεέ μου την γυναίκα γιατί την έκανες τόσο όμορφη;
    Θεός: Για να την αγαπήσεις
    Αδάμ: Ναι, γιατί την έκανες όμως και τόσο ηλίθια;
    Θεός: Για να σε αγαπήσει και αυτή!

     
     
  11. slave_withasoul

    slave_withasoul Regular Member

    φαινεσαι πολυ μελετημενος

    παροτι ποτε δε θα έλεγα τη γυναικα ηλίθια (μόνο δύσκολη..)
    άρα και οι επιλογες Σας να αγαπατε τους άντρες δε βασίζονται σε κατι τέτοιο...
    i stand corrected  
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2008
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν τον παρεξηγω, απλα μου κινει το ενδιαφερον.
    Πληγωνονται οι ανθρωποι και οταν πληγωθουν θυμωνουν, εκεινος σιγουρα θα ξερει καλλιτερα!