Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς αποκτώ εμπειρίες?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος ChristosSub18, στις 14 Οκτωβρίου 2021.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αν είναι φετιχιστής.
    Οι υποτακτικοί δεν κάνουν κουμάντο με τα χρήματά τους απευθυνόμενοι σε ηθοποιούς που υποδύονται τα αφεντικά.
     
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Οποιος εχει το χρημα κανει το κουμαντο
     
  3. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Δεν είναι στις επιλογές τους καμάρι μου διότι οι υποτακτικοί άντρες δεν είναι στις επιλογές των γυναικών γενικώς αλλά αυτά είναι "γράμματα" που για να τα μάθει κανείς πρέπει να: α) έχει εμπειρίες, όχι με την έννοια ότι έχει ζήσει πολλά, αλλά αυτά που έχει ζήσει να του έχουν γίνει βίωμα και β) να μπορεί να σκεφτεί πέρα απο την "πολιτικοκορεκτίλα" του εκάστοτε χώρου και με βάση την πραγματικότητα και το "δέον" και όχι το "δέον είναι". Οι σεξουαλικώς υποτακτικοί λοιπόν δεν βρίσκουν το ταίρι τους διότι αυτό που προσφέρουν δεν "φτιάχνει" τις γυναίκες, αντίθετα τις "χαλάει". Παρά την αναπόφευκτη γενίκευση που κάνω η πραγματικότητα είναι περίπου αυτή και επιβεβαιώνεται και απο την απορία του νηματοθέτη και τόσων άλλων που επι χρόνια έχουν ρωτήσει περίπου το ίδιο πράγμα λαμβάνοντας ως απάντηση τις ίδιες περίπου άστοχες ανοησίες ή ακόμα χειρότερα επικριτικά ερωτήματα του τύπου αν θέλει να "υπηρετήσει" η να ικανοποιήσει την δική του κάβλα λες και δεν πρόκειται περί κάβλας για όλους όσους ψάχνουν οτιδήποτε κίνκι η "νορμάλ".
     
  4. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Μέσα είσαι.
     
  5. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Ενώ υπάρχουν ας πούμε και μη ηθοποιοί που υποδύονται τις αφέντρες;
     
  6. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Όπως γίνεται οτιδήποτε ένας ηθοποιός. Το που βρίσκει πελάτες δεν το γνωρίζω.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Έχω την αίσθηση ότι αυτό μπορούν να το διαψεύσουν αρκετές που διαβάζουν αυτές τις γραμμές. Είναι άκομψο να αναφέρω νικνέιμ, αν θέλουν ας πάρουν θέση οι ίδιες.
    Εκτός αν θεωρείς ότι είναι η εξαίρεση στον κανόνα.

    Τι είναι αυτό που προσφέρουν;
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Δεν είναι έτσι.
    Οι φετιχιστές της υποταγής (άνδρες ως επί το πλείστον) Θέλουν ερωτικά παιχνίδια κυριαρχίας υποταγής με την ανάλογη σαδομαζοχιστική γαρνιτούρα, σε ένα μενού που οι ίδιοι σχεδιάζουν.
    Αυτό μπορούν και το έχουν πληρώνοντας. «Με τον παρά μου γαμώ και την κυρά μου».
    Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν σκεφτούν ότι μπορεί να γαμάνε τζάμπα.
    Εκεί πλησιάζουν κυριαρχικές γυναίκες, νομίζοντας ότι θα έχουν τζάμπα τα γούστα τους.
    Δεν καταλαβαίνουν ότι ένα κυριαρχικό άτομο, άνδρας ή γυναίκα δεν υπακούσει στα γούστα του υποτακτικού.
    Καμία κυριαρχική γυναίκα δεν θα κάνει τα γούστα του φετιχιστή, γιατί και αυτή αναζητά να ικανοποιήσει τον δικό της αισθησιασμό, με τον δικό της τρόπο.
    Μην κλαίγεστε ότι δεν υπάρχουν κυριαρχικές. Υπάρχουν, αλλά δεν έχουν κανένα λόγο να ικανοποιήσουν τα γούστα του κάθε φετιχιστή, θέλουν να ικανοποιήσουν τα δικά τους.
    Η κυριαρχία δεν είναι κοινωνική πολιτική.
     
    Last edited: 3 Νοεμβρίου 2021
  10. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία πως αν αποφασίσουν να συμμετέχουν στην συζήτηση θα διαψεύσουν εμένα και όχι τον εαυτό τους. Κι εγώ στη θέση τους το ίδιο θα έκανα.
     
  11. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Συγχαρητήρια. Μόλις περιέγραψες όλους τους ανθρώπους ανεξαρτήτως φύλου και σεξουαλικών προτιμήσεων;
    Όταν λες "Μην κλαίγεστε..." συμπεριλαμβάνεις και εμένα στους κλαίγοντες;
     
  12. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Βάλε το "προσφέρουν" σε εισαγωγικά. "Προσφέρουν" τον τρόπο τους υποθέτω.