Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς διαχειρίζονται την ζήλια τους τα υποτακτικά ατομά;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος L0rrie, στις 12 Μαϊου 2020.

  1. iolanda

    iolanda Contributor

    Η αλήθεια είναι πως ο Κυρίαρχος δεν οφείλει εξηγήσεις στην υποτακτική Του.
    Βέβαια καλό είναι για όλους, πριν μπει η υ σε D/s να ενημερώνεται για το σχήμα που επικρατεί ή υπάρχει πιθανότητα να επικρατήσει.
    Ο Κυρίαρχος δεν είναι γκόμενος, όταν δεν φέρεται σαν γκόμενος αλλά σαν Κύριος.
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Όχι. Όπως στρώνει ο καθένας κοιμάται  
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Ά γεια σου.  
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Χωρίς να κάνω το δικηγόρο, νομίζω ότι η @snoopy δεν διαφωνεί με αυτό  

    Διαφωνεί με το ψέμμα ή με την απόκρυψη της αλήθειας, εννοώντας ότι αν κάποια (δυνάμει) υ ρωτήσει τον (δυνάμει) Κ, στην αρχική και διερευνητική φάση.

    Θεωρώ ότι σε αυτή την πρώτη φάση, καθένας, ανεξαρτήτως της θέσης που προδιαγράφεται να έχει μέσα στην σχέση (αν γίνει), έχει δικαίωμα να ρωτήσει αυτά που εκτιμά ότι θέλει να ξέρει.
     
  5. mpaxari

    mpaxari Regular Member

    Ουδεμία σχέση με αναφορά  . Αυτό που λέω είναι ότι εάν ο Κ εξαρχής κάνει γνωστό ότι έχει είτε 2, είτε 22 υ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και πολύ απλά.
    Όσο με αφορά προτιμάω τα όμορφα και ξεκάθαρα πράγματα.
    Έχει τύχει να δω τον Κ εντελώς τυχαία με άλλη υ, χαιρετιστηκαμε χαμογελαστά, μιλήσαμε λίγο και τράβηξαν αυτοί το δρόμο τους και εγώ το δικό μου. Αν "ζήλεψα" κάτι ήταν τα σκουλαρίκια της  . Πραγματικά υπέροχα κρεμαστά σκουλαρίκια! Αν τα πράγματα δεν ήταν ξεκάθαρα εξ αρχής δεν είμαι καθόλου σίγουρη πως θα αντιδρούσα.

    Όσο αφορά το παράδειγμα σας θαρρώ έχει να κάνει και με την εκπαίδευση της υ. Από τη στιγμή όμως που παραμένει έχει την ευθύνη της επιλογής της. Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι εκπλήξεις. Τώρα αν εκπαιδευτω να μου αρέσουν....

    Μία ερώτηση εάν μου επιτρέπετε, γιατί ο Κ να μην ξεκαθαρίσει το τοπίο εξ αρχής?
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Τι να εξιγήσει;
    Το παράδειγμά μου δεν είναι σαφές;
    Για να είναι πιο ξεκάθαρο τι θα έπρεπε να λέει;

    Έτσι αρχίζει
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Ναι ρωτάει και λαμβάνει απάντηση θετική.
    Τι κακό υπάρχει σε αυτό;


     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Κι εγώ τι φταίω και μου το απευθύνετε;
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Παντως η σχετική πλειοψηφια απο τα ζηλιάρικα που θένε ξήγες καταλήγουν εκ του αποτελέσματος να λειτουργούν ως εάν κλπ κλπ.., χωρίς ομως να ειναι ζηλιαρικα... Έχει την ερμηνεία του μεν, δεν ειναι του παροντος δε...
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δε σε πιάνω ακριβώς.. στο περιπου μόνο... λίγο πιο ξεκάθαρα;
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ο ρόλος του Κ είναι να φταίει  
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Ειδικά αν είναι κακός σαν κι εμένα.