Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς θα καταλάβω αν κάποιος είναι βανίλια ή του γούστου μου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ερατώ, στις 17 Αυγούστου 2016.

  1. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    @Ερατώ ενα πρωτο βημα ειναι η συζητηση μετα το πρωτο σεξ
     
  2. Για να απαντήσω και σοβαρά στην γλυκιά Ερατώ.. νομίζω αυτό που είπε η μωβ είναι η ασφαλέστερη και πιο σίγουρη μέθοδος. Πετάς κάτι ακραίο και περιμένεις να δεις Άν τσιμπήσει. .αν δεις ότι κομπλαρε και ίσως αισθάνθηκε άβολα το ρίχνεις στην πλάκα! Στο τέλος του ραντεβού λες πω καιρό είχα να γελάσω έτσι και είσαι καλυμμένη! ούτε να εκτεθείς ούτε τίποτα!
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ευτυχώς που υπάρχουν, δεν μπορώ συνέχεια να τσακώνομαι για το απλούστατο "ο καθένας τα δικά του".
     
  4. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    @sokolata αν αυτο που απαντησε η @MauveDelastrange το ελεγε σε παρεα με τους υπολοιπους ᾽᾽᾽φλωρους᾽᾽ φιλους μου θα λεγαμε οτι η γκομενα ανηκει στο C ( @MauveDelastrange με πιανεις; ) και θα ρωτουσαμε αν η μη μονογαμια περιλαμβανει και την παρτουζα, βασικη προυποθεση να ειναι καλο γουνι η Μωβ.

    Απο εκει και περα ειναι πολλες οι εκφρασεις και βασικα ειναι και σε τι φαση θα πετυχεις τον αλλον. Μην ξεχνας οτι αν ο αλλος εχει καιρο να γαμησει/γαμηθει και ειναι in του στυλ 50 αποχρωσεις του γκρι μπορει αρχικα να φαινεται κουλ με αυτα.

    Για αυτο 1. Η συζητηση
    2. η συζητηση μετα απο σεξ, οταν ο αλλος/αλλη ειναι ξεκαυλωτος/τη δηλαδη.
     
  5. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    οι καλοι τροποι
    ακομα και στο ο καθενας τα δικα του
    δεν εχουν καμια μα καμια σχεση με διαφορα ᾽᾽φυλετικα᾽᾽κριτηρια
    αλλα με την παιδεια.

    Αυτη η μαγικη λεξη παιδεια υποθαλπτεται και στην προηγουμενη τοποθετηση μου.
     
  6. Επίσης για να μην το κανεις προσωπικό μπορείς να ξεκινήσεις μια κουβέντα με συγκεκριμένη θεματολογία που σε ενδιαφέρει λέγοντας "ο ανιψιός/αδερφός /ξάδερφος μου κάνει την διπλωματική του και επέλεξε ως θέμα τον σαδομαζοχισμό στα σύγχρονα ζευγάρια . "
    Κάπως έτσι ξέρω γω! ριξτο αλλού απλά και μόνο να ξεκινήσει κουβέντα για το αντικείμενο !
    Γυναίκες είμαστε, καπατσες είμαστε! Τρόποι υπάρχουν να ψαρεψουμε !!δεν μας φοβάμαι!
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Διαφωνούμε. Αντιλαμβάνομαι την Παιδεία με διαφορετικά κριτήρια πέρα από έμφυλα πολιτισμικά τελετουργικά "savoir vivre".
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Γενικά @Ερατώ θεωρώ ότι δεν κάνουμε κάτι για το οποίο θα έπρεπε να ντρεπόμαστε ή κατεπέκταση να "φοβόμαστε να εκτεθούμε".
    Παλιότερα έβλεπα άπειρες γυναίκες που διάβαζαν τις 50 αποχρώσεις στο μετρό και κάλυπταν το εξώφυλλο! Δεν μπορούσα να καταλάβω τι φάση...?!

    Οι φορές που έχω βρει "ομοιδεάτες" συγκριτικά με τις φορές που έχουν σοκαριστεί ή θιχτεί είναι outnumbered τουλάχιστον 5/1. Βέβαια οκ, δεν χρειάζεται προφανώς να πεις "καλημέρα, έψηνες ένα διπλό φίστινγκ μια που είναι τετάρτη πρωί" αλλά νομίζω ότι μέσα στην κουβέντα κάποια πράγματα φαίνονται.

    Εντάξει @Guruni έκλαψα λίγο αλλά καταλαβαίνω τι λες. Που και πάλι, λύνεται... Απλά μεγαλώνοντας έμαθα να μην με πειράζει η γνώμη που μπορεί να διαμορφώσει ο άλλος για εμένα και αν και θα και πως... Πως να σου πω η φάση "ή γαμιέσαι = πουτάνα ή δε γαμιέσαι = λεσβία" έπαψε να με αφορά κάπου γύρω στα 17. Δεν είμαι προετοιμασμένη να καταπιεστώ και ειδικά μέσα σε συζήτηση γιατί ο άλλος θα αρχίσει τις υποθέσεις αφού κατά πάσα πιθανότητα θα τις κάνει όπως και να έχει.

    Άλλωστε αναπτύσεις μηχανισμούς για να τα ξεπερνάς αυτά και αν ο άλλος το ξεφτιλίσει μπορείς πάντα να τον ενημερώσεις για το ΤΕΡΆΣΤΙΟ στραπόν που σου πήρε δώρο η κολλητή σου  

    Edit - Η τάση κάποιων ανθρώπων να σοκάρονται και να θίγονται με τα πάντα όλα δεν συνεπάγεται και την υποχρεωσή μου να καταπιέζομαι.
     
  9. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Η παιδεια δεν εχει κριτηρια.
    καλη συνεχεια.
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Άλλα ντ'άλλων.
    Στο καλό.
     
  11. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    κοπελια θα μου γνωρισεις την κολλητη, να παμε για ψωνια;

     

    πολλα like και τα συναφη στην απαντηση
     
  12. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    καθολου αλλα ντ᾽αλλων, απλως η παιδεια δεν εχει κριτηρια για να ειναι αρεστη. Κριμα που περασες απο δασκαλους παντως.