Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς θα καταλάβω αν κάποιος είναι βανίλια ή του γούστου μου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ερατώ, στις 17 Αυγούστου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Το μυρίζομαι απο μακριά, το ένστικτό μου, δεν κάνει λάθος , σχεδόν ποτέ.
     
  2. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    κοιτα εγω να βαλω sardax στο tablet στο underground ακομα δυσκολευομαι  
     
  3. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Get to know her/him? ...λέμε τώρα  
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Χιουμοριστική απάντηση
    α) Διαβάζουμε και καμιά ταμπέλα στο κούτελο καλή μου, τζάμπα τις βάζουν;  
    β) Κοίτα, θα πας και θα του πεις, είσαι για μια νύχτα με ατελείωτο pegging? Αν ξέρει τι είναι και σου πει ναι, βουρ. Αν ξέρει τι είναι και σου πει "heck no", ανάλογα τα γούστα σου   Αν δεν ξέρει τι είναι... ε κάντον ότι θες  

    Σοβαρή απάντηση
    Εγώ προσωπικά γλυκιά μου @Ερατώ , είμαι περίεργο πλάσμα. Είμαι ικανή και το κάνω, να μιλάω ανοιχτά για αυτά τα θέματα. Ναι μου έχει τύχει στην λυκειοπαρέα να μιλήσω για τέτοια θέματα, άλλοι γελούσαν, άλλοι με λέγανε τρελή κλπ κλπ. Πάντα με καλή διάθεση.
    Αλλά βλέπεις εντάξει, στην λυκειοπαρέα το είπα, δεν θα το έλεγα πχ στον χώρο εργασίας.
    Τώρα, εσύ μιλάς καθαρά για γνωριμίες; Θα σου έλεγα, όχι ακριβώς υπονοούμενα. Μπερδεύουν πολλές φορές τον άλλο.
    Δεν είναι κακό να πεις μου αρέσει να έχω τον έλεγχο μιας σχέσης καθώς και να τον παραδίδω (στο λέω έτσι λόγω του στάτους σου). Αν ο άλλος ανοιχτεί, αν έχει διάθεση, αν, αν...θα μιλήσει.
    Η ευθύτητα συνήθως κερδίζει πόντους. Για μένα τουλάχιστον. Αν πάλι υπάρχει τόση χημεία που δεν κρατιέστε, και αυτό που προτείνει ο κύριος @Guruni, επίσης μου φαίνεται σαν μια καλή ιδέα.
    Αν τώρα θέλεις να κρίνεις μονάχα από όσα σου "δίνει" και "δείχνει" ο άλλος, είτε θα σου πει και αυτός κάτι παρόμοιο είτε θα βγάλεις κάποιο συμπέρασμα εσύ με βάσει το πώς έχεις πλάσει τις συμπεριφορές Κ/υ κλπ κλπ στο μυαλό σου   Δεν μπορείς να καταλάβεις αλλιώς. Ρωτάς και συνήθως μαθαίνεις  
     
  5. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Και γιατί ρε παιδιά να την πέσετε σε βανιλλα?? Τοσα καλα παιδιά εδω μεσα, τι θα κάνουν? Καλόγεροι θα γίνουν??  
    (sorry for trolling   )

    ΥΓ. Με καλυψαν οι προλαλησαντες.  
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Παντως και αυτο που λενε "vanilla" να δειχνει ενα ατομο, αν η ελξη και η προσδοκια ειναι πολυ ισχυρα,
    μεταβαλλεται πανευκολα και με χαρα μεγαλη σε σχεδον οτιδηποτε.

    Ισχυει αμφιδρομα.

    Αλλωστε καμια πρακτικη δεν μπορει να καλυψει το κενο της ελλειψης ισχυρης ελξης και προσδοκιας.

    Οποτε, για μενα στην ερωτηση του νηματος, στη βαση του "chemistry is the key". Μετα ολα ειναι προσβασιμα και απολαυσιμα κατα το δοκουν.

    Η "χημεια" μπορει να κλονισει συθεμελα, αλλα και να αποκαλυψει η να ικανοποιησει, μεχρι και να γεννησει καθε προδιαθεση.
     
    Last edited: 18 Αυγούστου 2016
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Εγώ θα έλεγα και να μην ανήκει στο χώρο του bdsm και καταλάβεις οτι του αρέσουν τα kinky απλα τον εκπεδευεις ,μαθαίνεται τι θέλει ο ένας η ο άλλος και το αποτέλεσμα εκρηκτικό !!
     
  8. Τον ρωτάς αν έχει διάθεση για μια νύχτα που δε θα ξεχάσει ποτέ.
    Αν απαντήσει ναι,τότε δεν έχεις ευθύνη για ό,τι γίνει
     
  9. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Ευθύνη θα έχεις πάντα