Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς θα το αντιμετωπίζατε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 4 Απριλίου 2007.

  1. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οταν καποια σχολια καταφερνουν να διασπασουν μια ομαδα ανθρωπων με κοινα πανω κατω γουστα και ενδιαφεροντα ισως θα επρεπε να αναρωτηθουμε για ποιο λογο υπαρχει!(λεω ομαδα γιατι και εγω σαν την soft_crystal δεν πιστευω πως ειμαστε κοινοτητα)προσωπικα εχω εμπιστοσηνη στα λιγα ατομα που ξερω και με ξερουν οτι δεν θα επιρεαστουν για τα σχολια του καθε τυχαρπαστου που θα με πει κατι για μενα!και αν επιρεαστουν ε τη να κανουμε?εχουμε τοσα προβληματα να σκεφτουμε στην real ζωη μας(ναι ναι για πολλους υπαρχει και αυτη)γιαυτο φιλε MasteR_PieR αν δεν εχεις την δυνατοτητα να τον αρχισεις στις μπουνιες αγνοησε τον  αλλιως το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να παιξεις το παιχνιδι του
     
  2. Βασικά ξύγα στα ίσα είναι πιστεύω ο καλύτερος τρόπος-μέθοδος.
    Άν υπάρχει αυτή η δυνατότητα βέβαια. Αν όχι υπομονή μέχρι να βρεθεί η ευκαιρία.
     
  3. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Πώς θα το αντιμετωπίζατε;


    Αποψη μου.....
    οσο εισαι νεος, προσπαθησε να προετοιμασεις τον εαυτο σου να "τη βρισκει" μονος του χωρις να χρειαζεται να λεηλατησει τη ζωη αλλων για να ζησει.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οι αποψεις ειναι σεβαστες ... φτανει να μην επιβαλονται με το ετσι θελω στους αλλους ....
     
  5. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Πώς θα το αντιμετωπίζατε;

    ΣΩΣΤΟ!!!!!!!!!
    Μονο που ορισμενοι δεν το καταλαβαινουν αυτο, και ονομαζουν <αναπηρους> καποιους αλλους.
    Αλλα τελικα για μενα εγκεφαλικη <αναπηρια> ειναι, να προσπαθεις να επιβαλλεις τα δικα σου πιστευω, με οποιονδηποτε < εκβιαστικο> τροπο, (που τις περισσοτερες φορες ειναι συναισθηματικος),
    απ το να καθησεις και να σκεφτεις το καλυτερο, ΜΕΝΩ Η ΦΕΥΓΩ???, ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΟΧΙ???


    Το κακο ειναι ομως οτι μενουμε, και προσπαθουμε και ελπιζουμε, οτι τα πραγματα θα αλλαξουν, μεχρι που το ολο θεμα αρχιζει να νοσει, και καταληγουμε σε δυστυχισμενη συμβιωση.

    Σημερα μπορεις να διαπαιδαγωγησεις μικρα παιδια, οχι ενηλικες. Το μικρο παιδι ειναι σαν το ζυμαρι, οταν ειναι μικρο πλαθεται.
    Το ζυμαρι ομως οταν μπει στον φουρνο και ψηθει , μετα δεν μπορεις να του αλλαξεις σχημα.
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2007
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Πώς θα το αντιμετωπίζατε;

    Το αντιγράφω δυο τρεις φορές...μόνο και μόνο γιατί το βρήκα εξαιρετικό.


     
  7. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Πώς θα το αντιμετωπίζατε;

    Οποτε?????
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Οπότε εγκεφαλικη <αναπηρια> ειναι, να προσπαθεις να επιβαλλεις τα δικα σου πιστευω, με οποιονδηποτε < εκβιαστικο> τροπο, (που τις περισσοτερες φορες ειναι συναισθηματικος)  
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Αλλα τελικα για μενα εγκεφαλικη <αναπηρια> ειναι, να προσπαθεις να επιβαλλεις τα δικα σου πιστευω, με οποιονδηποτε < εκβιαστικο> τροπο, (που τις περισσοτερες φορες ειναι συναισθηματικος),
    απ το να καθησεις και να σκεφτεις το καλυτερο, ΜΕΝΩ Η ΦΕΥΓΩ???, ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΟΧΙ???


    Lasia .... με το συμπαθειο ... αλλα αυτα ειναι λογια του αερα ..... σε ξεκαθαρες καταστασεις υπαρχουν ξεκαθαρες επιλογες και το ΜΕΝΩ η ΦΕΥΓΩ ειναι κατι που πρεπει να απασχολει αμφοτερους και οχι τον εναν που καθεται χωρις να γκρινιαζει .... και επαναλαμβανω :

    Χαίρομαι που με λατρεύεις
    χαίρομαι που μ' αγαπάς
    όμως με κουράζει η γκρίνια
    όταν την παρατραβάς

    Αμα θες να φύγεις φύγε
    άμα θες να κλάψεις κλάψε
    να γκρινιάζεις μόνο πάψε
    δεν μπορώ να τ' ανεχτώ

    Αμα θες να φύγεις φύγε
    σ' το πα και σ' το ξαναλέω
    μη μου πεις μετά πως φταίω
    όταν μ' άλλη θα μπλεχτώ
     
  10. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Πώς θα το αντιμετωπίζατε;


    Εμ εδω ειναι το κακο, η γκρηνια να γινεται στον αμεσα ενδιαφερομενο, κι οχι στους απ εξω.
    Οι πλαγιοι τροποι, φερνουν και ατυχηματα. Γ' αυτο καλυτερα, τα παραπονα μας στον ιδιωτη, προς αποφυγη παρεξηγησεων.
    Οσο για τις επιλογες υπαρχουν ανθρωποι που μπροστα σου λενε "ναι τις δεχομαι" αλλα πισω σου, πιανουν αλλα 2-3 ατομα και <φωναζουν> " <βοηθηστεμε> να τον-ην αλαξω" κι αρχιζουν να αραδιαζουν ενα σορο επιχειρηματα, βαζοντας σε κοινη χρηση την προσωπικη τους ζωη, σε σημειο που σε κανουν να νοιωθεις και τυψεις απο πανω, αν δεν συμφωνησεις μαζι τους. (Οι συνεσθηματικοι εκβιασμοι που λεγαμε).
    Γιαυτο λεω, - μου κανει? μενω, - δεν μου κανει? φευγω.
    Κι οχι να πολεμαω κρυφα, με οπλα τους αλλους κι οποιος πεσει στην <παγιδα>, να αλλαξει αυτο, που δεν μπορω εγω να δεχτω και ν αλαξω. Αλλα να το παιζω στον ιδιον-ια, οτι τον δεχομαι, ενω απο πισω του-ης ενεργω διαφορετικα.
    Εμ δεν ειναι ετσι.

    Το παν ειναι οχι μονο να εισαι ξεκαθαρος , αλλα να το συνεχιζεις και στην πορεια αυτο, εστω κι αν κινδυνευουν οι ανασφαλειες σου.
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2007
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Εμ εδω ειναι το κακο, η γκρηνια να γινεται στον αμεσα ενδιαφερομενο, κι οχι στους απ εξω.


    ... αυτο συμβαινει οταν η μυτη των "απ'εξω" εχει χωθει στον κωλο των απο μεσα ...
     
  12. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Re: Πώς θα το αντιμετωπίζατε;

    ηδες ε?
    γιαυτο τους κωλους πρεπει να τους κρατανε στα κρεβατια τους .... κι οχι να <παρακαλανε > να ασχοληθεις με την μυρωδια τους...