Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρατσισμός εκ των έσω..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 27 Οκτωβρίου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Ρατσισμός εκ των έσω..

    παρα την διαφορετικη μου αποψη σε οτι αφορα τις σχετικες εκδηλωσεις (Τηλος , Pride , Τηλεοπτικα παραθυρα κτλ) , προσωπικα βαζω πρωτα τον ανθρωπο .....
    Και το θεωρω τιμη μου που υπαρχει ο Subman4men στην λιστα των φιλων μου , τον οποιο τον εχω γνωρισει προσωπικα προσφατα ...
    Ισως καμια φορα , κρινοντας αυστηρα ο ιδιος τον εαυτο μου , και εκτειθοντας χωρις ενδοιασμους τις αδυναμιες μου , διασκεδαζοντας τις , λεω την παραπανω κουβεντα ... και σε αλλους που ισως ειτε να μην καταλαβαινουν , ειτε να μην εχουν την ιδια ανοχη με μενα , να φαιονομαι προσβλητικος .. αλλα δεν ειναι ετσι ..
    Δεν υπαρχει καμια πρακτικη του bdsm που θα με εκανε να αποκλεισω τον ανθρωπο απο φιλο μου και να καθομαι διπλα του .. αν και με ενοχλει ιδιαιτερα το καπνισμα ... ιδιως απο γυναικα ... (   )
    Αυτο που θελω να καταλαβουν οι αλλοι απο εμενα , ειναι πως θεωρω ΟΚ να εχεις ο καθενας την δικη του αποψη για οτιδηποτε και οποιονδηποτε ... οταν μεσα σε περιβαλον καλης διαθεσης , η αποψη , παραμενει "αποψη" και δεν προσπαθει να γινει δεδομενη αρχη .... τοτε στηνονται υγιεις σχεσεις ...
     
  2. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ρατσισμός εκ των έσω..


    Κι εμένα είναι τιμή μου που υπάρχεις στη λίστα φίλων μου isnogood, καθώς και όλοι όσοι είναι στη λίστα μου.    
     
  3. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Re: Απάντηση: Ρατσισμός εκ των έσω..

    σε όλους όσους έχουμε τον subman4men στην λίστα των φίλων μας είναι τιμή μας και καμάρι και χαρά μας μεγάλη. αν κάποιος ή κάποιοι έχουν πρόβλημα με το στατους του δικό τους πρόβλημα και μεγάλο μάλιστα. παιδιά κιμπάρια σαν το φίλο μας δεν τα βρίσκεις εύκολα. γεια σου ρε subman4men καλά νάσαι πάντα φιλαράκο.
     
  4. aethereal

    aethereal Guest

    όλες οι εκφρασεις ρατσισμού προς διάφορες μειονότητες έχουν τον ίδιο παρονομαστή:την ανάγκη έκφρασης μίσους
    κι επειδή η μειο-ψηφία ειναι αδύναμη αριθμητικά,θεωρείται παντα εύκολος στόχος στις επιθέσεις των ανασφαλών ενταγμένων στη μεγάλη ομοιόμορφη "αγέλη" οπου μπορούν ταυτόχρονα να "ανυψώνονται" ψυχολογικά μέσω του γερανού του παράλογου "καθαρού".
    ομως
    ενώ θα προέκυπτε λογικά,η περισσότερο "εύπεπτη" αποδοχή της διαφορετικότητας μέσα σε μια μειονότητα (π.χ bdsm) συμβαίνει σχεδόν το αντίθετο
    καθως η ανασφάλεια πυροδοτεί το πάθος για αυτοπεριχαράκωση-αυτοπροστασία των "θέλω" και των "μη"
    πέρα απο όλα τα παρελκόμενα επιθυμιών και ενδεχόμενων θυμικών εξάρσεων κατα τη προσπάθεια επιτυχημένης επίτευξης τους
    σε μια ανώφελη κι επίπονη πίεση του διαφορετικού απο το διαφορετικό