Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρομαντισμος, Ερωτας και BDSM...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 19 Αυγούστου 2007.

Tags:
  1. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Ρομαντισμος, Ερωτας και BDSM...

    Δωρα, επέτρεψέ μου σε παρακαλω να διαφωνισω μαζι σου σε αυτο το συγκεκριμενο, εχοντας μια ουδετερη αποψη για αυτα που ειπες νωριτερα.

    Κατα τη γνωμη μου, ο ερωτας ειναι ενα απο τα λιγα συναισθηματα που μας θυμιζει οτι ειμαστε ζωντανοι. Συμφωνω οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι συντομος, μπορει ευκολα να τελειωσει με μια σαφη κοφτη απορριψη, παρ' ολ' αυτα ομως, η αξια του δε μειωνεται σε τιποτε απο το ενδεχομενο αυτο.

    Και αν η μια αυτη φορα αποτυχει? Δε θα πρεπει να υπαρξει δευτερη?
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Όσο για τον έρωτα ευτυχώς είναι μία βραχυχρόνια θνησιγενής υπόθεση, μία παροδική τρέλα γεννημένη από τις ανθρώπινες αδυναμίες. Τούτου λεχθέντος, οφείλω να ομολογήσω ότι είναι ατυχής ο άνθρωπος που δεν αισθάνθηκε έστω και μία φορά την καρδιά του να σκίζεται από τα νύχια ενός παράλογου, παράφορου έρωτα. Ακόμη και αν ο ατυχής λατρεύεται ως «Θεός».


    εγω παλι πιστευω οτι ο "ατυχης" ειναι αυτος που πιστευει σε τουτα .........
     
  3. Kits

    Kits Contributor


    Ατυχής η μήπως ρεαλιστής????
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δηλαδη ο ρεαλιστης ειναι ο τυχερος ???  
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Συμφωνώ.

    "Tu vuoi quel graffio al cuore che anch io fortemente vorrei." Eros Ramazzotti - Fuoco nel fuoco
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Ρομαντισμος, Ερωτας και BDSM...

    Γιατί πρέπει να "θυμόμαστε" ότι είμαστε ζωντανοί; Μήπως δεν ζούμε τη ζωή μας αρκετά "ζωντανά" όπως θα έπρεπε; Και γιατί πρέπει να είμαστε ερωτευμένοι σώνει και καλά για να αισθανθούμε ότι ζούμε; Μπορώ να σου κάνω ολόκληρο κατάλογο ζωντανότατων απολαύσεων που να σε κάνουν να τσιρίξεις από έκσταση "είμαι ζωντανός γαμώ τη φύση μου, είμαι, είμαι!"

    Η απόρριψη είναι ο πιο δόκιμος τρόπος για να γεννήσεις ή να φουντώσεις έναν έρωτα. Ανάποδα τα λες. Σκέψου το.

    Η αποτυχία έχει κι αυτή την αισθητική της. Κατ' εμέ, η μόνη πραγματική αξία του έρωτα έγκειται στο κατεξοχήν πρακτικό κομμάτι της διαχείρισης της απώλειας κα του τέλους. Γιατί στη διάρκεια, εξ ορισμού, είσαι τυφλός.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πιστεύεις πως η ρεαλιστική αντιμετώπιση της ζωής αποτελεί αντίδοτο; Κιτς, αν υπήρχε εμβόλιο κατά του έρωτα, θα το είχα κάνει. Κι εσύ άλλωστε.
     
  8. Zondag

    Zondag Regular Member

    Η πλάκα είναι ότι ο Έρωτας έχει γραμμένες στα αρχ... του τις απόψεις και τις φιλοσοφίες σας...Αν αποφασίσει να σας χτύπήσει την πόρτα θα το κάνει θελετε δεν θέλετε και τότε θα συρθείτε στα τέσσερα στα πόδια του είτε σας αρέσει είτε όχι... χαχαχα

    Η πλάκα είναι επίσης ότι συνηθίζει να επισκέπτετε αυτούς ακριβώς που φiλοσοφουν εναντίον του..

    Εμβόλιο αντι-έρωτα δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει ποτέ, ξέχασε το D.
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Σαν τον θάνατο.. Fuck Yeah!!!  
     
  10. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Ρομαντισμος, Ερωτας και BDSM...

    !!!!!!!.......................................................................................................... 
     
  11. latexduck

    latexduck Contributor

    Kits με πρόλαβες... ήθελα να κάνω καιρό αυτό το θέμα αλλα νόμιζα ότι υπήρχε... Λοιπόν στο θέμα τώρα, είμαι αρκετά ρομαντικός και αυτό κάνει να αναρωτιούνται όσες και όσοι μίλησα για το BDSM πώς τα συνδιάζω... <<Μα εσένα σου αρέσει ο πόνος... που είναι ο ρομαντισμός όταν σε πονάει η άλλη...?>> Η λογική μου είναι απλή, όταν κάνω το τραπέζι σε μια Κυρία το σκηνικό είναι το ίδιο όπως θα έκανα και σε μια κοπέλα , θέλω να καταλήξω ότι κάνοντας Της λίγο μασάζ είναι ρομαντικό... όταν Της φιλάς κάθε σημείο του σωματός Της είναι ρομαντικό... ελπίζω να έγινα κατανοητός λολ
     
  12. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Ρομαντισμος, Ερωτας και BDSM...

    Αντιδοτο για το εμβολιο κατα του ερωτα υπαρχει?Γιατι μου φαινεται καποια στιγμη καποιος γιατρος μπερδευτηκε και μου το εκανε:neut: