Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρ20

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 19 Αυγούστου 2008.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Ρ20

    Εγώ πάλι δεν προτιμώ κανέναν από τους δύο...
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ρ20

    Τα μεγάλωσα λίγο τα γράμματα για την περίπτωση που κάποιοι έχουν πρεσβυωπία και δεν το είδαν για ν' απαντήσουν.
     
  3. Eri

    Eri

    Επειδη οι Ελληνιδες ειναι πιο ακριβες κ δεν τις αγοραζεις με τοσα οσα τις ρωσσιδες.....
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ρ20



    "Συμπάθα με" nasos, αλλά γιά κάποια πράγματα, δεν μου είναι εύκολο να "σε συμπαθάω"...

    Μπορούμε να αφήσουμε γιά λίγο την ουσία του θέματος, και να δούμε τον τρόπο, την συμπεριφορά;

    Συζητήσαμε είναι αλήθεια πολύ έντονα εδώ, αλλά δεν είδα κανέναν να ξεφεύγει (εκτός ίσως από μία μεμονωμένη περίπτωση) από τα όρια της ευπρέπειας, ή να υποτιμά ή απαξιώνει, όχι απόψεις, αλλά τους ίδιους τους συνομιλητές του...

    Εσύ, το έκανες...

    Παρά τη διαβεβαίωσή σου λοιπόν σε άλλο ποστ, ότι δεν επιθυμείς να θίξεις κανέναν, αλλά απλώς να εκφράσεις τις δικές σου απόψεις, κρίνω προσωπικά, ότι επιλέγεις λάθος τρόπο γιά να το κάνεις.

    Κατ' εμέ, αποτελεί προσβολή το "κοιμάσαι, αν νομίζεις ότι ζεις πλανάσαι, και πρέπει επιτέλους να ξυπνήσεις". Και βέβαια, αυτό δεν απευθυνόταν σε μένα, αλλά σε όσους πήραν σ' αυτό το νήμα θέση αντίθετη από τη δική σου...

    Θα σου πω λοιπόν μόνο το εξής: Επειδή λες ότι έχεις καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα "μετά από μιά πονεμένη απόλυτη πορεία" (25 ετών θα πω εγώ, σύμφωνα με την ηλικία που δηλώνεις), καλό θα ήταν να συνυπολογίσεις ότι η συνολική "πορεία" σ' αυτό τον κόσμο αυτών με τους οποίους διαφώνησες εδώ (κάνε αν θες την άθροιση), ξεπερνάει τους τέσσερεις αιώνες...
    Δεν λέω βεβαίως, ότι αυτό σημαίνει αυτόματα, ότι έχουμε εμείς το δίκιο κι όχι εσύ. Λέω όμως ότι, δεν μπορεί, όλο και κάποιος απ' όλους μας, μέσα σ' αυτά τα τετρακόσια τόσα χρόνια, κάποια στιγμή, θα πρέπει να έχει ξυπνήσει. Και -πιθανότατα- να έχει επίσης ανακαλύψει, πριν έρθεις εσύ να το υποδείξεις, ότι ανάμεσα στο μαύρο και το άσπρο, υπάρχει και το γκρίζο...
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Ρ20

    γιατι η Ελληνιδα ρισκαρει με σκοπο το αραλικι και την διατηρηση της σιλουετας της ...
    οχι οτι σε αυτο δεν φταει και ο Ελληνας ... οοχι το εχει και κεινος το φταιξιμο του σε αυτο ...
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ρ20

     
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ρ20

    Αυτό το θεωρείς ικανοποιητική απάντηση στο ερώτημα που τέθηκε; Το διάβασες όλο και απάντησες σε όλο;

    Να σε βοηθήσω. Η Ρωσίδα γιατί το κάνει; Θα γούσταρε ενδεχομένως ένα παιδί απ΄ τα μέρη της αλλά το καμαρούλα μια σταλιά της φαίνεται λίγο. Προτιμά να πάει μ' έναν που ούτε καν γνωρίζει γιατί ελπίζει σε καλυτερα οικονομικά, ρούχα, πολυτέλειες. Έχω ζήσει σ' αυτά τα μέρη στη δύσκολη δεκαετία του 90 και ξέρω ποιες επιλέγουν την πορνεία, ποιες το γάμο με ξένους, ποιες την οικονομική μετανάστευση και ποιες μένουν.

    Και ερωτώ τον isnogood των γραφών. Είναι ή δεν είναι πορνεία η προσφορά για γάμο για καθαρά οικονομικούς λόγους; Ο άνθρωπος που εκμεταλλεύεται την προσφορά αυτή (έστω την ανέχεια μιας γυναίκας) για να έχει ένα ωραίο μουνί είναι ηθικός ή αμαρτωλός;

    Εγώ νομίζω πως η μια σας βρωμάει ή άλλη σας ξινίζει και το ρίχνετε στη γκρίνια.

    Μια χαρά είναι οι ελληνίδες κι αν δε σας αρέσουν εδώ είμαστε εμείς.
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Πάντα θα βρίσκονται εκείνοι που ουτε γκρινιάζουν, ουτε τρώγονται με τα ρούχα τους και ω του θαύματος!!! πάντα μα πάντα εχουν γυναίκα στο πλευρό τους (και στο κρεβατι τους) Περιεργο ε? Γι αυτους δεν χάθηκαν οι γυναικες απο τον κοσμο..
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    G.E. δεν αντιλεγω για την πειρα σου διοτι γνωριζω οτι την εχεις ... ομως αλλο γνωριζω καποιες κοινωνικες καταστασεις και αλλο ειμαι μεσα στο μυαλο του καθενος ...
    πιστευω οτι το "φευγω για τα ξενα εστω και σαν νυφη" ειναι πολυ ποιο πολυπλοκο για να το καταταξουμε σε ειδος πορνειας ή οχι ... απο την στιγμη που ερχονται και κανουν οικογενειες και φτιαχνουν σπιτικα και στηριζουν τον αντρα τους στην δουλεια του ... για μενα ειναι ηρωιδες και οχι πορνες ... ουτε ΜΙΑ ελληνιδα δεν ενδιαφερθηκε ΠΟΤΕ να ριξει μια ματια μεσα στο μαγαζι μου .. να ρωτησει μαθει πως δουλευει και αν μπορει να βοηθησει σε κατι ... το ονειρο μου ηταν να εχω την συντροφο μου και στην δουλεια .. διοτι τετοια δυδιμα ειναι παντα τα πιο δυνατα ... αλλα που τετοια τυχη ... τεσπα ... θα βγει τωρα και κανεις να πει πως δεν εψαχνα για σχεση αλλα για δωρεαν υπαλληλο ... οι Ελληνιδες ΔΕΝ νοιαζονται για την δουλεια του αντρα τους ... οι Ρωσσιδες την θεωρουν και ΔΙΚΗ τους ......
    Σιγουρα υπαρχουν και περιπτωσεις που ο ερχομος στην ξενη χωρα κρυβει απατη και πονηρες προσδοκιες ... δεν εχουν γινει και λιγα εξαλου ... αλλα εξεταζουμε την ομαλη περιπτωση .. αυτη της αναγκης για ενα καλυτερο μελον ... που οχι δεν ειναι πορνεια ....

    αλωστε τι να τους κανουν τους ψυχρους αντρες που εχουν εκει ... εδω ειναι οι Λατινοι Εραστες ...   

    " Πάντα θα βρίσκονται εκείνοι που ουτε γκρινιάζουν, ουτε τρώγονται με τα ρούχα τους και ω του θαύματος!!! πάντα μα πάντα εχουν γυναίκα στο πλευρό τους (και στο κρεβατι τους) Περιεργο ε? Γι αυτους δεν χάθηκαν οι γυναικες απο τον κοσμο.. "
    Μπραβο Zinnia .... μολις ανακαλυψες την λυση σε ολα τα θεματα ... τερμα η απεργιες τερμα οι πορειες τερμα οι διαδηλωσεις .... αφου παντα καποιοι αλλοι τα καταφερνουν τοτε οι υπολοιποι γιατι να γκρινιαζουν ... και εδω που τα λεμε γιατι να νοιαζεται κανεις και για τιποτα ... αμα τα εχω καταφερει εγω με το σπιτακι μου και την γυναικουλα μου ... να παει να πνιγει ο αλλος που γκρινιαζει και παραπονιεται .... τι εισαι εσυ ; ανπαηρος .. χα χα χα .. και τι με νοιαζει εμενα .. εγω τα εχω και τα δυο μου ποδια , μεινε σπιτι σου και μην ζητας ραμπες και προσβασιμα πεζοδρομια ...
     
  10. Pepito

    Pepito New Member


    Πολύ σίγουρος είσαι.
    Και αν το πάμε αντίστροφα, πόσοι Έλληνες νοιάζονται για το πώς τα πάει η γυναίκα τους στη δουλειά;
    Και τελικά το πρόβλημα είναι αυτό; Μήπως είναι απλά δικό σου παράπονο που το γενικεύεις;
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ρ20

    Γι
    Ενώ η Ελληνίδα παντρεύεται από μεγάαααλο έρωτα? Γιατί κάτι έλεγες περί κτηματολογίου. Αυτό που πραγματικά δεν καταλαβαίνω όμως είναι γιατί γίνονται συγκρίσεις μεταξύ ελληνίδων και ρωσίδων. Γυναίκες είναι και οι μεν και οι δε.
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ρ20

    \

    Μα δεν είπα πως οι ελληνίδες είναι καλύτερες ή χειρότερες απ τις ρωσίδες. Για μένα όλες καλές είναι και το κτηματολόγιο μέσα στο πρόγραμμα είναι. Ως πολυταξιδεμένος έχω πει πως έχω γνωρίσει άντρες πολλών εθνικοτήτων. Γυναίκες μόνο μίας, της γυναικείας.

    ΥΓ. Inso θα σου γράψω αυριο