Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρ20

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 19 Αυγούστου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ναι αλλα η χημεια και η γοητεια δεν εχουν δωσει αποτελεσματα που να τις κανει να θεωρουνται αξιοπιστες προυποθεσεις .....
     
  2. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Re: Απάντηση: Ρ20

    Το ερώτημα που θέτεις είναι εκτός θέματος.
    Εδώ δεν συζητάμε για το κατά πόσο έκανε καλά η Ελληνίδα που εγκατέλειψε το χωριό (που κατά την άποψή μου καλά έκανε), άλλα το κατά πόσο συμφωνούμε ή όχι με την "εισαγωγή" γυναικών με σκοπό τον γάμο από την αλλοδαπή.

    Με βάση τα παραπάνω ίσως θα ήταν πιο εποικοδομητικό για την συζήτησή μας, το να απαντηθεί το παρακάτω ερώτημα:

    Γιατί ο Έλληνας με την γκομενάρα Ελληνίδα είναι οκ, και δεν είναι αυτός με την Ρωσίδα?
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Ρ20

    Αν με ρωτούσε ο συχωριανός του isnogood, η γνώμη μου για το πρόβλημά του, που θα του έλεγα αφού πρώτα του εξηγούσα ότι δεν με αφορά και καλώς, αν το επιθυμεί, να το λύσει με χρήση καταλόγου Ρωσίδων, που προσφέρονται για να προσληφθούν εγγάμως, σε οποιοδήποτε άλλο μέρος πλην του δικού τους, θα ήταν περίπου έτσι:

    Πρώτα, να πάει να γραφτεί σε νυχτερινό γυμνάσιο και να το βγάλει σε τέσσερα χρόνια, γιατί μόνο με δημοτικό δεν έχει τα στοιχειώδη εφόδια για να επεξεργαστεί το πρόβλημά του και γίνεται θύμα της τηλεόρασης, των dvd και των δίμετρων προτύπων ομορφιάς που αυτά προβάλουν. Εκεί, στο γυμνάσιο, να κοιτάξει να σχετιστεί με ανάλογους και ανάλογες με τον ίδιο, μήπως του προκύψουν σχέσεις που να τον βγάλουν από το αίσθημα της ματαίωσης που κουβαλάει τώρα.

    Μετά, να πάψει άμεσα να βλέπει τηλεόραση και dvd καθώς και να αυτοικανοποιείται με φαντασιώσεις δίμετρων, για όσο διάστημα χρειαστεί ώστε να βγουν στην επιφάνεια οι δικές του επιθυμίες, όχι οι προκατ!

    Δεν ξέρω, αν θα του εξηγούσα ότι όντως έχει τη δημογραφική στατιστική εναντίον του, γιατί οι δείκτες γαμηλιότητας κατά περιοχή και εισοδηματικό στρώμα δείχνουν ότι κάποιοι άντρες σε αγροτικές περιοχές, χωρίς εφόδια και προοπτικές, μένουν ανύπαντροι, αν και δεν το θέλησαν, από έλλειψη γυναικών. Επειδή ποτέ δεν βλέπω εξατομικευμένες περιπτώσεις ως τμήμα στατιστικών δεδομένων, γιατί πάντα υπάρχουν αυτοί που βρίσκονται στα άκρα των κατανομών. Για να μην πω ότι πάντα οι ικανοποιητικές προσωπικές λύσεις απαιτούν κάποιες υπερβάσεις και αυτές μπορεί να βρίσκονται στα άκρα των κατανομών.

    Για μένα, οι Ελληνίδες αλλά και οι διάφορες ανατολικές που έχω γνωρίσει και αφήσαν το χωριό τους για να πάνε σε μια μεγάλη πόλη της χώρας τους, να αξιοποιήσουν τις δυνατότητές τους και να απολαμβάνουν αυτά που προσφέρει η ζωή στην πόλη είναι μια χαρά, γιατί θέλησαν να εξελιχθούν με δικούς τους κόπους και το σεξ το θέλουν για ευχαρίστηση, έκφραση, επικοινωνία και μοίρασμα, όχι για βιοπορισμό!

    Δυστυχώς, για τις Ελληνίδες και αλλοδαπές που έχουν τα κάλλη τους όχι για νόμισμα, αλλά για ομόλογα, που επιθυμούν να τα κάνουν δια βίου απόδοσης και υψηλής μάλιστα, λόγω της αναλογίας ρίσκου - απόδοσης, δεν έχω άποψη. Νομίζω ότι δεν με πολυθέλουν για φίλη τους  
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ρ20

    Αυτό συζητάμε; Αίολος ο ειρμός του νήματος. Έχω το ελάττωμα να συγκροτώ τη σκέψη μου και δυσκολεύομαι πλέον να το παρακολουθήσω.
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2008
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ρ20

    Βρε δε πα να παρετε και Ρωσιδες και Σενεγαλεζες και Ουγκαντεζες και Κογκολεζες.
    Τις Ελληνιδες που δεν σας καθονται και φευγουν απο την επαρχια για καλυτερη ζωη μην βγαζετε πουτανες και ας παρετε οποια βρειτε.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ρ20


       
     
  7. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Re: Απάντηση: Ρ20

    Για να μην παρεξηγούμαστε...
    Το να αποκαλέσει κάποιος έτσι μια γυναίκα ή γενικώς το να την κατακρίνει επειδή δεν του έκατσε και έφυγε στην πόλη, νομίζω ότι δηλώνει αρκετά για να καταλάβουμε χαρακτήρα και τρόπο σκέψης.
    Το ότι σήμερα μία γυναίκα έχει την δυνατότητα να επιλέξει τον τρόπο με τον οποίο θα ζει , αποτελεί ένα επίτευγμα το οποίο μάλιστα είναι και αρκετά καινούριο (ειδικά στην Ελλάδα).
    Το επίτευγμα αυτό όμως νομίζω ότι πρέπει και να διασφαλίσουμε διότι όταν αυτό τίθεται σε αμφισβήτηση στα πλαίσια ενός bdsm forum τότε τι μπορούμε να περιμένουμε εκτός του πλαισίου αυτού?
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τελικα οτι και να γραψαμε μεσα εδω .... η αποστολη εξετελεσθει και ο γνωστος του οποιου υπηρξα προξενητρα (   ) , 4 του Σεπτεμβρη πεταει για Μοσχα ...
    Η κοπελια ειναι ομορφη και συμπαθεστατη απο τα γραμματα των οποιων εκανα την μεταφραση , αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως εγραψε 3 φορες οτι στα χαρακτηριστικα του ανδρα που θελει ειναι να μην χτυπα την γυναικα του .... φαντασου τι εχουν δει τα ματια της ....
    βεβαια εγω ποτε δεν εχω σηκωσει χερι .. αλλα εχω μια γλωσσα ο πουστης ... γαμησε τα ... αμ το αλλο με το φτυσιμο στα μουτρα ετσι και νευριασω που το πας ; .... παντως η λεσβια υπαλληλος μου με καθησυχαζει .. "φτυνε φτυνε .. τουλαχιστο δεν θα την πιανει το ματι ... " ... η οποια περιπιτωντος εχει γινει ο καθηγητης μου στο καμακι ... η αγριο ξυλο θα φαμε η θα βγαλουμε γκομενα φωτομοντελο .... τις προαλες τις εβαλα στοιχημα να πιασει το βυζι μιας τουριστριας που εκανε γυμνοστηθη ηλιοθεραπεια ... αγπητο φορουμ εχασα παταγωδως και πληρωσα το τραπεζι ... δεν προλαβα να τελειωσω την κουβεντα και παει απο πανω της γονατιζει και την χτυπα ελαφρα στο στηθος λεγοντας στης σε απτεστα Ελληνικα .. "εεε .... Θα σε καψει ο ηλιος ...." ... και η ξενη μεσα στο χαμογελο και το ναζι (???) "what ... what do you say to me ? " ... και απαντα η αλλη " you hot .... you hot πολυ ....." ... γελιο η Γερμανιδα ... μια χαρα της εκατσε που της πιασανε το βυζι ....
    να το εκανε αυτο σε Ελληνιδα θα ειχε σηκωσει την μιση παραλια στο ποδι ....
     
  9. cider

    cider Kitchen master

    Καλού κακού μη βάλεις τέτοιο στοίχημα με την υπάλληλό σου, σε βλέπω να τα σκας πάλι.
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    όλα είναι θέμα παιδίας

    μετά από συζήτησεις με άτομα του mainstream χώρου καταλήξαμε ότι οι ελληνίδες μεγαλώνουν ψάχνωντας κάποιον με λεφτά και ηλίθιο/μαλάκα ώστε να τον ελέγχουν και να τον έχουν του χεριού τους και να μπορούν να κάνουν τις ξεπέτες και να καλοπαιρνάνε ταυτόχρονα ...

    οι αρρενωποί άνδρες που θέλουν να έχουν τον έλεγχο είναι επικίνδυνοι για την καλοπέραση τους ... άρα και ανεπιθύμητοι για σχέση ,μόνο για "μίας βραδιάς σχέση" ...
     
  11. female

    female Contributor



    Ναι, ναι, παιδείας..... λολλλλ

    Καταλήξατε ε... Σοφές γενικεύσεις... Βασισμένες σε αντικειμενικές, επιστημονικές στατιστικές μελέτες χρόνων πολλών... Ε, άμα το λένε τα φιλαράκια δίκιο έχουν, σαφώς, τα επιχειρήματα θα ήταν ατράνταχτα, ανυπερθέτως ... Τι κουραζόμαστε να γράφουμε, απορώ. Ας το κλείσουμε με την παλιά ρήση -- "Όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες και όλοι οι άντρες γουρούνια". Συμπυκνωμένη σοφία... λολλλλλ.... Ας ρίξουμε και ντομάτες σε κάθε μέλος του άλλου φύλου όπου το βρούμε... Μια παλιά, καλή γενίκευση λύνει όλα τα προβλήματα. Εκτός, ίσως, από την συνεπαγόμενη μοναξιά.



     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ρ20

    κοντόφθαλμες ισοπεδώσεις,
    μεμψοιρια, ευθυνοφοβία.. ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ

    Γιατι δεν τα λέτε τα πράγματα με το ονομα τους, ποιο "ανδρικιο" θα ήταν..

    Γουσταρουμε να γαμαμε δίμετρες ξανθες, και ναι βρε αδελφε το φτωχο μου εισοδημα φτάνει για να αγοράσω μια τετοια, γιατι να την νοικιάζω μια στο τόσο. Αντι για αυτοκινητο, θα πάρω μια ρωσιδα..

    Θα βοηθαει στο μαγαζι, θα εχει το σπιτι καθαρο, δεν θα πολυμιλάει, δεν θα φέρνει αντιρησεις, ότι θέλω εγω θα γινεται και θα με ευγνωμονει που την έσωσα απο την φτώχεια και την δυστυχια της πατρίδας της, της εδωσα σπιτι, φαι.. τι άλλο θέλει?
    Θα δει κ πόσο μάγκας κ μορφονιός ειμαι και θα μ αγαπησει..

    Τι κ αν δεν ειμαι άξιος να μ αγαπησει μια γυναικα ειτε ρωσιδα ειτε ελληνιδα χωρις να χρειαστει να την αγορασω.. δεν με νοιαζει.. ειμαι μαγκας (κ καλό παιδι) κ το κέφι μου θα κάνω..





    Αηδίασα..