Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σαβουρογαμία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 8 Αυγούστου 2008.

  1. kiss_me

    kiss_me Regular Member


    και εδώ εγω θα υπογραμμίσω στο απο πάνω μια λέξη.... ΕΥΚΟΛΑ και αυτό είναι το πρόβλημα γενικότερα....τα θέλουμε όλα εύκολα  


    γενικότερα νομίζω ότι σωστά το θέτει ο Durcet...χωρίς τη συμπλήρωση όμως  


    ΥΓ από πότε οι μη ωραίες γυναίκες είναι σαβούρες? παραμιλαω τώρα... 
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Σαβουρογαμία

    Aeolus, ελπίζω να τα σκανάρισες αυτά που πόσταρες και να μην τα πληκτρολόγησες.
    Ή έχεις απεριόριστο χρόνο γιά χάσιμο...

    Τέλος πάντων... Αναμφίβολα, ο ορισμός είναι αυτός:

    Σ' αυτό όμως,

    δεν θα συμφωνήσω καθόλου (κι αλλοίμονό μου δηλαδή, αν συμφωνούσα...).

    Δεν ισχυρίζομαι βεβαίως, ότι ο όμορφος, ψηλός, καλοφτιαγμένος παιδαράς, δεν έχει (ίσως) ευκολότερο έργο ή ότι δεν ξεκινάει από μία (φαινομενικά τουλάχιστον) θέση ισχύος. Αλλά on the long run, κατά τη δική μου εμπειρία τουλάχιστον, το ποιός θα ρίξει τις καλύτερες γκόμενες (συγχωρήστε μου την αργκώ), εξαρτάται πολύ περισσότερο από άλλους παράγοντες, παρά από τον εμφανισιακό.

    Κατ' εμέ, καλό είναι να μην ξεπέφτει κανείς στη "σαβουρογαμία". Σε τελική ανάλυση, το δικό του ηθικό καταρρακώνει κι αυτό σίγουρα δεν θα του βγει σε καλό, όταν κάποια στιγμή αποφασίσει να "κοιτάξει λίγο ψηλότερα"...
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Αν δεν τα αποζητούσε αυτά «εύκολα» kiss_me προφανώς δε θα ήταν σαβουρογάμης αλλά βλάκας (και σαβούρες εμφανησιακά και δύσκολες;;;; Πάει πολύ).
     
  4. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Κατ' εμέ, σαβουρογαμία είναι να ενδίδει κάποιος σεξουαλικά σε κάτι που τον θίγει, ασχέτως αν πρόκειται για εξωτερική εμφάνιση ή χαρακτήρα ή εσωτερικές ιδιαιτερότητες του/της συντρόφου.
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Σαβουρογαμία



    Κανένα λάθος ,
    αναφέρομαι μέσα από την ποσότητα του καθενός στην ποιότητα του ,
    πιο απλα , στην επιλεκτικοτητα της ... ποσοτητας …
    ελπίζω να κατάλαβες τώρα !
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Σαβουρογαμία

    έεελα και είσαι τόσο όμορφος στο avatar σου!  
     
    Last edited by a moderator: 11 Αυγούστου 2008
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Σαβουρογαμία


    χμ ! αναλογα τι εννοεις ''απο κοντα'' ,
    γιατι αν εννοεις εγω και εσυ διπλα διπλα ... χμ δις !
    καποια αναλυση θα κανουμε σιγουρα ,
    αλλα δεν ξερω τι ακριβως θα αναλυσουμε , αυτο ? κατι αλλο ?  


    Υ.Γ Τα υπολοιπα αλλο βραδυ ,
    εχω ηδη αργησει με το να χαζολογαω εδω μεσα κ θα με βρισουν,
    εεε , και θα εχουν δικιο .

    Την καληνυχτα μου  
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Προσωπικά επειδή δεν θεωρώ πως είμαι σε θέση να ρίξω τον πρώτο λίθο θα πω πως δεν θεωρώ πως όποιος/α γουστάρει να κάνει σεξ με πολλούς είναι απαραίτητα είτε σαβουρογάμης είτε χρησιμοποιημένος λες και θα τελειώσει ή θα χαλάσει το πέος ή το αιδοίο με τη χρήση, και όλοι όσοι το έκαναν κάποια περίοδο της ζωής τους ή το κάνουν από επιλογή είναι καταδικασμένοι στην δυστυχία εφόσον υπάρχουν κριτήρια και αυτά βγαίνουν μέσα από το ποστ του Κυρίου L_Strike:

    Χρησιμοποιημένος μπορεί να νιώσει κάποιος, που δεν έκανε σεξ επειδή γουστάρει αλλά επειδή περιμένει ανταλλάγματα πέραν του σεξ. Π.χ. είχα μια γνωστή που έκανε σεξ, και μετά θεωρούσε πως ήταν αρραβωνιασμένη με αυτόν που έκανε σεξ, ή άλλη πως αυτό σήμαινε πως είχαν σχέση. Και παρέμενε στην ψευδαίσθηση της μέχρι ο άλλος να αναγκαστεί να της ξεκαθαρίσει πως δεν ήταν κάτι πέρα από σεξ, και τότε ήταν ο κακός που την «χρησιμοποίησε» και γινόταν δυστυχισμένη επειδή η «ανταλλαγή» δεν πέτυχε.

    Όταν κάποιος είναι μέσα στα πλαίσια που ο ίδιος καθορίζει επιλεκτικός, ακόμη κι αν κάνει σεξ με διάφορα άτομα, πως μπορεί να νιώσει χρησιμοποιημένος και/ή δυστυχισμένος? Από τι? Επειδή είχε μερικούς επιπλέων οργασμούς? Ή θα του φθαρεί το όργανο?

    Η εξωτερική εμφάνιση, δεν είναι ίσως ο σημαντικότερος παράγοντας, προσωπικά προτιμούσα πάντα να κάνω σεξ με κάποιο με τον οποίο είχα μια όμορφη εγκεφαλική επικοινωνία που απλά συνεχιζόταν με τα σώματα - εκτός από μια περίπτωση με ένα κουκλι 23 χρονών που θα ήταν κι αμαρτία να θέτω και όρους άλλους πέραν της εμφάνισης.
    Προσωπικά πάλι επίσης, νιώθω πολύ πιο άνετα να κάνω σεξ όταν το σώμα μου είναι φροντισμένο. Πως να το κάνουμε, μια τριχωτή γυναίκα γεμάτη σπυριά δεν είναι ακριβώς ο ορισμός του ποθητού. ότι προσωπικότητα και να διαθέτει.
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    Aν εμένα, έχει κολλήσει το μυαλό μου πως για να γαμηθώ, θα πρέπει ο άλλος να είναι ψηλός, μελαχρινός με πράσινα μάτια, αυτό με καθιστά επιλεκτική;
    Αν σκέφτομαι πάλι ότι ο εραστής μου θα πρέπει να έχει master στο bondage ή να μου παράσχει αιώνια αφοσίωση, είναι ένδειξη ποιοτικής επιλογής;
    Περισσότερο φυσικό αντιλαμβάνομαι, όταν κάποιος/α ικανοποιεί την κάβλα του, στοχεύοντας στην ποσότητα, όπου σίγουρα και η ποιότητα στατιστικώς θα είναι μέσα, παρά εμμένοντας σε στερεότυπα που έχει κατάσκευάσει το μυαλό του, επειδή δεν μπορεί να κάνει αλλιώς.
    Πραγματικά θαυμάζω τους ανθρώπους που γνωρίζουν να διαχειριστούν την κάβλα τους κατά τον πλέον ηδονικότερο τρόπο και απολαμβάνουν τον ερωτισμό δίνοντας και παίρνοντας χωρίς δεύτερες ιδιοτελείς σκέψεις. Και δεν μιλώ μόνο για ιδιοτελείς σκέψεις του τύπου, πόσα έχει στο ποστοφόλι του αλλά και για αυτές της συναισθηματικής κάλυψης που συχνά γίνονται βραχνάς και οδηγούν τις σχέσεις στον ξεπεσμό.

    Ως προς τον ορισμό, με εκφράζει απολύτως όπως τον διατύπωσε ο L_Strike.
     
  10. cider

    cider Kitchen master

    Εδώ, φίλτατε Λοστμπόη, έρχονται να σε διαψεύσουν μερικές παρατηρήσεις που σίγουρα όλοι μας έχουμε κάνει. Αν ισχύει αυτό που λες, τότε πώς

    α) Σπάνια βλέπουμε ζευγάρι κούκλας-κούκλου; Πόσο συχνά βλέπουμε ωραίες γυναίκες με άντρες, όχι απαραίτητα άσχημους, αλλά σίγουρα μακριά από τα πρότυπα αντρικού κάλλους;
    β) Δηλαδή δεν σου έχει συμβεί ποτέ να την πέσεις σε γυναίκα που θεωρείς πατσαβούρα, και να εισπράξεις χυλόπιττα αεροδυναμική; (το "σου" εδώ δεν απευθύνεται προσωπικά στον Λοστμπόη, αλλά σε όλο το αγαπητό ακροατήριο).

    Χμ. Δηλαδή αν πάω με μια κακότροπη θεά είμαι σαβουρογάμης...; Κορόιδο ίσως. Μουνοβοσκός, μουνοζήτουλας, αμοιβάδα, χατζηαβάτης του μουνιού ίσως. Αλλά σαβουρογάμης;
     
  11. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Κατ' εμέ ναι. Ίσως να ομιλώ διαφορετική διάλλεκτο, αλλά το θεωρώ σαβουρογαμία, εφόσον εμπεριέχεται κάποιου είδους "σαβούρα" στην παρτενέρ.
     
  12. cider

    cider Kitchen master

    Ενδιαφέρουσα προσέγγιση, λοιπόν. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω κάποιον να συνδέει τη σαβουρογαμία με οτιδήποτε πέραν της εμφάνισης. Πρέπει να σου ομολογήσω ότι διαφωνώ 100%, αλλά αυτή είναι η δική μου προσωπική άποψη, και δεν μπορώ να απορρίψω/απαξιώσω αυτό που λες.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2008