Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σαβουρογαμία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 8 Αυγούστου 2008.

  1. gaby

    gaby Guest

    για σαβουρογάμη ξέρω αυτόν που θα κάνει προτάσεις ανοιχτές και εμπεριστατωμένες σε πάνω από 10-15 γυναίκες την ίδια εβδομάδα με το λανθάνον σκεπτικό ότι σε όσο πιο πολλές προτείνει σεξ, τόσο περισσότερο αυξάνονται οι πιθανότητές του να κάνει σεξ τελικά. πράγματι, κάποια από αυτές, κάποια στιγμή του κάθεται και είναι ευτυχής γι αυτό, δεν τον απασχολεί καθόλου τι είναι και ποιά είναι αυτή που του έκατσε.

    επειδή, από όλα τα πράγματα που μας καθορίζουν σεξουαλικά, τα περισσότερα είναι σφηνωμένα στη γκλάβα μας και μόνον, έτσι και ο σαβουρογάμης, μόνον αυτός πιστεύει σταθερά για τον εαυτό του ότι είναι για τα μπάζα αλλά οι άλλοι δεν πρέπει σε καμμία περίπτωση να το καταλάβουν αυτό. οι γυναίκες δεν τον βλέπουν απαραίτητα για τα μπάζα, έτσι έχει τόσες πιθανότητες να του κάτσει κάποια "καλή" όσο και ο μη σαβουρογάμης, που επιλέγει στόχους και κάνει κινήσεις για να τους πετύχει, ανάλογα με την ηλικία του, χωρίς δηλαδή να έχει ξεμείνει, από αυτή την άποψη και μόνον, στα δεκάξι.
     
  2. ValeManos

    ValeManos New Member

    Απάντηση: Re: Σαβουρογαμία

    Ακόμα και ένα άσχημο εμφανισιακά άτομο μπορεί να έχει χαρακτηριστικά που να το κάνουν ερωτικό και σεξυ.....το πρόβλημα το έχει ο σαβουρογάμης και όχι το "θύμα" του. Και όταν λέω πρόβλημα δεν εννοώ βέβαια την σεξουαλική επαφή αλλά την αντιμετώπιση της σαν fast food. Ορισμένοι βέβαια γουστάρουν το γρήγορο φαγητό οπότε περί ορέξεως.....
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    Πολύ μου άρεσε αυτή η κυνική παραδοχή. Να κόβω και να ράβω ελπίδες. Και μετά; Βγαίνει κανα συνολάκι ή πετιέται στα στοκς;

    ΥΓ. Ξέρεις, θα ρθει καποια μέρα, που κάποια θα σου κόψει και θα σου ράψει κι εσενα ελπίδες. Και τότε ίσως θα καταλάβεις πως η εποχή της παντοδυναμίας (που στην πραγματικότητα δεν υπάρχει στους ενήλικες παρά μόνο στα νήπια) έχει περάσει προ πολλού.

     
     
  4. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Re: Απάντηση: Σαβουρογαμία

    Σε ευχαριστώ που νοιάζεσαι για το πόσο εποικοδομητικά ξοδεύω τον χρόνο μου. Όμως στην προκειμένη περίπτωση πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς για εμένα διότι έχω την ικανότητα να πληκτρολογώ πολύ γρήγορα.
     
  5. sw

    sw

    ...μα...oταν σαβουρογαμεις, δεν παυεις να "πεινας", να πονας, να φοβασαι, (και ιδιαιτερα) να νοιωθεις μοναξια, κλπ κλπ !!! Ακριβως τοτε ειναι που νοιωθεις την αντιθεση του "κενου" που σου αφηνει (η σαβουρογαμια), ενω ψαχνεις να βρεις ποια απο τα παραπανω εχεις "γεμισει"!  
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    Μεσιέ, με αυτά που λέτε αναιρείτε τα πρώτα σας λόγια. Αποφασίστε. Κόβετε και ράβετε ελπίδες χωρις να το παίρνετε στα σοβαρά, ή λειτουργείτε μέσα σε πλαίσια "λογικής" φροντίζοντας να μην πάρει λαθος μηνύματα; Και σας ρωτώ: Ποιά που θ άκουγε πως αυτό που θέλετε απο αυτήν είναι να κόψετε αντιδρασεις "στο κόβε -ράβε ελπίδες", δεν θα σας έφερνε το ποτήρι στο κεφάλι;

    ΥΓ. Ποιά είναι η καλοπροαίρετη δράση;
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Σαβουρογαμία

    Πάλι καλά, κάπως το 'σωσες... Δεν σου κρύβω ότι ο κυνισμός που ανέδιδε το πρώτο ποστ σου χωρίς την επεξήγηση, μου προκάλεσε τουλάχιστον ναυτία...

    Δικός σου ο χρόνος, δικά σου τα δάχτυλα, δικό σου και το πληκτρολόγιο.
    Όντως απόρησα πάντως που κάθησες να αντιγράψεις πλήρως τα λήμματα, επειδή το ποστ σου δεν περιείχε και τίποτε άλλο...
    Βεβαίως, θα μου πεις, εγώ δεν είμαι που κραυγάζω γιά την ορθή γνώση και χρήση της Ελληνικής;
    Ομολογώ, ότι από εκπαιδευτική τουλάχιστον άποψη, είχε μεγάλη αξία...
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Αυτό λέω κι εγώ.. Πως όταν σαβουρογαμείς μπορεί εκείνη την ώρα να καλυπτεται το (όποιο)κενό, αλλά μετα το χάσμα γίνεται μεγαλύτερο. Το ίδιο λεμε  
     
  9. sw

    sw

      I Know!
     
  10. kiss_me

    kiss_me Regular Member

    επειδή έχω ένα κολλημα με τα λήμματα, θα μοιραστώ μαζί σας ένα μυστικό  

    εδώ ειναι on line το λεξικο του Τριανταφυλλίδη
    http://www.komvos.edu.gr/dictionaries/dictonline/DictOnLineTri.htm

    καθώς και τα
    * Επίτομο λεξικό της μεσαιωνικής ελληνικής δημώδους γραμματείας
    * Ελληνο-αγγλικό λεξικό (Γεωργακά)
    * Αντίστροφο λεξικό (Αναστασιάδη-Συμεωνίδη)

    κ απο ότι είδα απο κει είναι τα λήμματα, αρα κανείς λόγος να πληκτρολογεί κανείς, παρά μονο να κάνει σωστό copy paste  
    ____________________________________

    δυστυχώς όμως δεν έχει "αργκό" οπότε δεν βρήκα τη σαβουρογαμία  
     
  11. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Re: Απάντηση: Σαβουρογαμία

    Θα έπρεπε να σκεφτείς ότι όταν κάποιος μπορεί και πληκτρολογεί γρήγορα, προφανώς γνωρίζει τι είναι και το copy paste.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Σαβουρογαμία

    Κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά... Εδώ είναι forum. Αν ήτανε να τα λέμε πριβέ, θα αρκούσε μιά λίστα όπου θα αναρτούσαμε τα e-mails μας.

    Αν βαριέσαι λοιπόν, και το "να κάθεσαι να αναλύεις κάθε φορά τι εννοείς και πώς το εννοείς", αλλά και το να φροντίζεις να γράφεις σωστά,
    έτσι που να καταλαβαίνουν οι άλλοι τι ακριβώς εννοείς, μην παραπονιέσαι, αν δέχεσαι κριτική γιά πράγματα που ίσως δεν εννοούσες...

    Ίσως... Ή ίσως, θα έπρεπε είχα σκεφτεί, ότι τα υπονούμενα δεν είναι πάντα κατανοητά απ' όλους...