Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Σαδο)μαζοχιστής/ρια Κυρίαρχος/η και D/s : Service Topping και D/s σε προσωρινή " διαθεσιμότητα " ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Αυγούστου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ήμασταν παντρεμένοι και δεν το γνώριζα?
    Μερικές φορές και το τρολλάρισμα είναι άκυρο.
    Σε κείνη την ατάκα του απάντησα. Δεν χρειαζόταν Plus.
    Ας απάνταγε σε όλη του την παρέμβαση.
    Η ας έκανε quote στην παρέμβαση του.
    Εγώ όταν διαφωνώ με κάποιον/α, διαφωνώ απ' ευθείας μαζί του/της.
    Με αυτόν τον τρόπο, του τρολλαρίσματος στον "αέρα".
    Σε μένα μοιάζει ότι εκείνος/η που θέλει να την πει σε κάποιον/α, χρησιμοποιεί την "σκιά" των γραφόμενων κάποιου/ας άλλου/ης.
    Μετά, εκείνη η παρέμβαση του συμφορουμμίτη ήταν εδώ από χθες το βράδυ τουλάχιστον.
    Όλως τυχαίως σήμερα που του απάντησα εγώ, βγήκαν τα τρολλαρίσματα ?
    Είμαι υπερβολικός? Μπορεί και να είμαι.

    Τ' ότι ο καθένας την βρίσκει όπως θέλει, το είχαμε ήδη γράψει φίλτατε @guruni .
    Και δεν σημαίνει ότι αν κάποιος/α έχει αντίθετη άποψη, πρέπει να του την "λέμε".
    Εκεί που ο συμφορουμμίτης ήταν ειρωνικός, του απάντησα, γιατί τα δικά μου γραφόμενα ειρωνεύτηκε και κανενός/καμίας άλλου/ης.
    Εγώ τα νήματα μου τ' αφήνω πάντα ελεύθερα, δεν έβαλα ποτέ χέρι σε κανέναν/καμία, αναφορικά με το τι να γράψει.
    Αλλά κάποιες "εξυπνάδες" με κούρασαν. Και το τρολλάρισμα έχει κι ένα όριο.
    Θέλετε να γράψετε κάτι επί του θέματος ? Θέλετε να διαφωνήσετε, να το "ανοίξτε" κι άλλο ? Ευχαρίστηση μου.
    Θέλετε να τρολλάρετε και να "μαλλιοτραβηχτείτε", είστε ελεύθεροι/ες.
    Αλλά το νήμα το άνοιξα εγώ και έχω κάθε δικαίωμα να πω την γνώμη μου, αν κάτι μ' ενοχλεί.

    Υ.Γ.

    Οι mods έχουν τα στραβά τους, αλλά αν γίνεται συχνά πυκνά μπάχαλο εδώ μέσα.
    Δεν φταίνε μόνο εκείνοι. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο.
    Και βάζω και την μούρη μου μέσα πρώτη και καλύτερη, για διάφορα μπάχαλα που έχουν γίνει.

    Αυτά.  
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2015
  2. brenda

    brenda FU very much

    θα σου απαντήσω με δύο λέξεις... 
    Είσαι υπερβολικός... 
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @Ice on fire
    Πιστεύω ότι έχω κάθε δικαίωμα να συμφωνώ ή να διαφωνώ με κάποιον/α.
    Δηλαδή το ίδιο δικαίωμα που έχουν όλοι/ες.
    Δεν σημαίνει ότι εκείνα που λέω εγώ, είναι "νόμος", ούτε ποτέ το ισχυρίστηκα.
    Τ' ότι άνοιξα ένα νήμα, δεν σημαίνει ότι δεν θα είχα ιδία άποψη.
    Και ότι θα έπρεπε μόνο να συμφωνώ ή μόνο να διαφωνώ με όλους/ες.

    Το λοιπόν, ούτε υποτακτικός είμαι, ούτε κοπρολάγνος είμαι.
    Κι όμως έχω γράψει την γνώμη/άποψη μου και σε νήματα για υποταγή και σε νήμα για κοπρολαγνεία.
    Είμαι σίγουρα σαδιστής, Κ λέω ότι είμαι γιαλαντζί ( τώρα αν είμαι γιαλαντζί ή όχι, το ξέρει μόνο εκείνη που θέλω εγώ και είναι μαζί μου ).
    Είμαι περίεργος και μου αρέσει να συζητάω και να μαθαίνω καινούρια πραγματάκια.
    Αν υπερασπίζομαι κάτι με νύχια και με δόντια, είναι το δικαίωμα στην διαφορετικότητα, τίποτ' άλλο.
    Δεν σημαίνει ότι η όποια διαφορετικότητα, πρέπει να είναι και δική μου.
    Εγώ έχω τις δικές μου, κάποιοι/ες άλλοι/ες έχουν τις δικές τους.
    Για μένα είναι όλες άξιες του ίδιου σεβασμού ( δεν λέω αποδοχής από κείνους/ες που δεν θα τις είχαν, αλλά σεβασμού ).
    Αλλά το θέμα του νήματος δεν είμαι εγώ, ούτε το νήμα είναι του στυλ "ρωτάω για ένα φίλο μου", εννοώντας τον εαυτό μου.
    Αν ήμουν Κ μαζόχα, δεν θα τράβαγα κανένα ζόρι να το πω.
    Και ότι το νήμα θα το είχα ανοίξει αναφερόμενος σε μένα.
    Δεν είμαι όμως.

    Τα υ σαδιστές και οι Κ μαζοχιστές/ριες αν εδώ μέσα υπάρχουν και κυρίως το θέλουν, απαντούν.
    Αλλά για τελευταία φορά το γράφω και ισχύει για όλους/ες, τ' ότι το νήμα "απλώθηκε", δεν σημαίνει ότι το ερώτημα θα ήταν ποιοι/ες και τι είναι υ σαδιστές και Κ μαζοχιστές.
    Τώρα αν κάποιος/α θα ήθελε να διαλευκάνει αυτή την απορία, είναι ευπρόσδεκτος/η.
    Αν κάποιος/α θα θεωρούσε τόσο παράλογες τις εξισώσεις υ σαδιστής/ρια και Κ μαζοχιστής/ρια ( ή καλύτερα σαδομαζοχιστής/ρια ), δεν ξέρω τι να κάνω για να του/της αλλάξω γνώμη.
    Και ειλικρινά δεν σκοπεύω καν να του/της αλλάξω γνώμη.
    Εγώ δεν βρίσκω τίποτε το παράδοξο σε αυτές τις εξισώσεις, ασύνηθες ναι, παράδοξο όχι.
    Για μένα είναι πράγματα, που θα μπορούσαν να συνυπάρχουν.
    Και γι' αυτό, εγώ τουλάχιστον δεν χρειάζομαι καμία διαλεύκανση  

    Υ.Γ.

    Τι είναι σαδιστής και τι μαζοχιστής, υπάρχουν του κόσμου τα νήματα εδώ μέσα, που τ' αναλύουν.
    Εκείνα που θεωρούσα, ότι έπρεπε να δώσω σαν απάντηση στον @MasterJp τα έχω γράψει ήδη.
    Αν, πότε και τι θα ήθελε να γράψει εκείνος, είναι κάτι που θ' αποφασίσει εκείνος.

    Ως προς τον πόνο, άνοιξε η @soutzoukakia ένα νήμα που πραγματεύεται το θέμα της λήψης του πόνου.
    Και θα ήταν τ' ακόλουθο :

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Το-γιατί-του-πόνου-Αναγνώριση-συναισθημάτων-που-προκαλεί-και-επιθυμιών-που-τον-παρακινούν.51301/page-3#post-534995
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2015
  4. BitterSweat

    BitterSweat Regular Member

    Πολύ ωραίο νήμα καταρχήν!

    Για τα δικά μου πάντα δεδομένα, είναι σαν να σκιαγραφείται το ιδανικό μιας σχέσης μεταξύ δυο ανθρώπων που έχουν εντοπίσει και αποδεχθεί μεν τη φύση τους (υπο/Κ) αλλά παρόλα αυτά αφήνουν την έμπνευση της στιγμής να τους συνεπάρει χωρίς να βάζουν φραγμούς και να αυτοπεριορίζονται για να μην τσαλακωθεί η εικόνα τους.


    Δεν ξέρω πως θα ακουστεί (διαβαστεί!   ) αλλά τα άκρα για εμένα κρύβουν μεγάλες ανασφάλειες (για αυτό και ενώ η φύση μου είναι κατεξοχήν υποτακτική, πλέον δε θα δήλωνα υπό) που συνήθως δε σε αφήνουν να κάνεις ομαλές μεταβάσεις, αλλά ακραίες (όπως και στην πολιτική   )! Έχω την αίσθηση ότι κρύβουν καταπιεσμένες επιθυμίες. Γιατί το να ανήκεις σε ένα χώρο όπως αυτόν, δε σημαίνει απαραιτήτως απελευθέρωση. Πρόκειται για μια υποκοινότητα μέσα στη γενική κοινότητα των σχέσεων. Άρα σίγουρα υποβόσκουν και εδώ λανθάνουσες πεποιθήσεις.


    Τώρα το πως μπορεί να θίξει ο/η Κ ότι θέλει να αφεθεί στο σαδιστικό ρόλο του/της υπο του? Θεωρώ ότι αν υπάρχει από την αρχή ή και στην πορεία ο χώρος για διάλογο, όλα γίνονται. Απλά χρειάζεται "ανοιχτά" μυαλά και εμπιστοσύνη, ότι δηλαδή και σε οποιαδήποτε άλλη σχέση  
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Από μένα ούτε "ακούστηκε", ούτε διαβάστηκε κάπως. Πεντακάθαρη η άποψη σου και για το πως τα "βλέπω" εγώ, με βρίσκεις σύμφωνο μαζί της.
    Σ' ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες   
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Tα υ Σαδιστές και οι Κ μαζοχιστές/ριες,
    -Σηκώθηκαν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι.

    Περιμένω πώς και πώς να δω τι παίζει.
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Τα βλέπεις όλα από την δική σου οπτική και μόνο, πχ δεν χωρίζουν μόνο οι παντρεμένοι, μπορεί να με βολεύει να μπαίνω περισσότερο πρωινές ώρες και να έγραψα τώρα, δεν σου αφαίρεσε κανείς το δικαίωμα της γνώμης, όμως λες ότι δεν θες καυγάδες κτλ αλλά πιάνεσαι από το κάθε τι για να γράψεις και ν' απαντήσεις και μετά στο τέλος δεν μπαίνω σε καυγάδες κτλ. Βρες τα λίγο με το τι θες ακριβώς να κάνεις κι επέτρεπε στους άλλους να κάνουν ότι θέλουν.

    Προσωπική άποψη και στην λέω δημόσια, πιστεύω ότι ανοίγεις τέτοια θέματα ή μπαίνεις σε τέτοιους διαλόγους γιατί γουστάρεις να τραβάς τα μάτια πάνω σου. Καλά κάνεις, δεν το καυτηριάζω ή κρίνω, απλά αυτή είναι η δική μου άποψη για το τι κάνεις εντός φόρουμ ως Τενέμπρα.

    Στο θέμα τώρα, το αυταρχικός σκλάβος δεν το δηλώνω για πλάκα.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Οχι, έτσι αυτοθεσμίζεται διαρκώς μια αυτόνομη κοινωνία που διερωτάται για , και αμφισβητεί την παράδοση!  
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πολλοστό Edit δικό μου ( 25/8/2015, ώρα 19.05 ) :

    Πρώτον, δεν είχα μιλήσει σε σένα αλλά σε άλλο άτομο.
    Δεύτερον είναι η πολλοστή φορά που μαζί μου κάνεις φάουλ.
    Πως φέρομαι στους/φίλους μου ή στους γνωστούς μου, δεν σε αφορά.
    Τρίτον, τι πιστεύεις για μένα δεν μ' ενδιαφέρει ποσώς.
    Αφού μέσα στο κεφάλι μου δεν είσαι.
    Ούτε έχουμε κάτι να μοιράσουμε, ούτε ποτέ θα το έχουμε.
    Ως προς την αναζήτηση προσοχής μάλλον κρίνεις εξ' ιδίων τ' αλλότρια.
    Τέταρτον, την μια απαντάς ότι κάποιος κάνει στην σεξουαλική του ζωή ότι γουστάρει.
    Μετά ότι είσαι αυταρχικός σκλάβος, που για τους/τις περισσότερους/ες θα ήταν οξύμωρο/παράδοξο.
    - Και ειλικρινά τι είσαι, δεν είναι το θέμα του νήματος μου.
    Ούτε με νοιάζει τι είσαι. Εσύ είσαι καλά? Μου φτάνει και μου περισσεύει. -
    Και στα καπάκια έρχεσαι να μου την πεις, γιατί σου φαίνεται "κουφό" το θέμα του νήματος αυτού.
    Ενώ κι εσύ έχεις ανοίξει και μάλιστα πρόσφατα εξίσου "παράδοξο νήμα/άσκηση επί χάρτου".
    Άνοιξα, διάβασα, δεν το έκρινα του ενδιαφέροντος μου, έφυγα.
    Ούτε είπα τίποτε για το θέμα του, ούτε σου είπα κάτι για τις προθέσεις σου ( γιατί στο κεφάλι σου μέσα δεν είμαι. Και ούτε με νοιάζει να μπω ), ούτε "μάθημα" σου έκανα.

    Αφού τα νήματα μου δεν σου αρέσουν, μην τα διαβάζεις.
    Κι αφού θέλω την προσοχή σου, μην μου την δίνεις.
    Γιατί για να μην αναζητάω την προσοχή, πρέπει ή να μην ξαναγράψω τίποτε.
    Η να γράφω μόνο ότι θα ήταν αρεστό στο "κοινό".
    Σε όποιον/α δεν αρέσει ποιος είμαι και τι γράφω, μην με διαβάζει και μην μου "μιλάει".
    Δεν θυμάμαι να έβαλα το μαχαίρι στο λαρύγγι κανενός/καμίας, ούτε για να με διαβάσει, ούτε για να μου γράψει.
    Και αν και κατά πόσο αναζητώ την προσοχή ή ποιος ξέρει τι άλλο.
    Το αποδεικνύει το κλειστό σε όλους προφίλ εδώ και ενάμιση μήνα.

    Η υπομονή έχει ένα όριο, αν απαντώ σε κάποιους/ες κάφρικα, είναι γιατί κάποιοι/ες μου την εξαντλήσατε μέχρι αηδίας.
    Κι όχι επειδή γουστάρω να σπάω τα συκώτια μου με τον/την οποιονδήποτε/οποιαδήποτε εδώ μέσα.
    Είπα, δεν θέλω πια να "μαλλιοτραβιέμαι", αλλά δεν είμαι και ο Ιώβ.
    Δεν ήρθα εγώ να σου σπάσω τα ούμπαλα, εσύ το έκανες.

    Και για μένα οποιαδήποτε κουβέντα μαζί σου έκλεισε εδώ.
    Και θα κλείνει ακαριαία και δίχως καμία εξήγηση ( κάτι που δεν έκανα μαζί σου αυτή την φορά ) και με όποιον/α συνεχίσει, να προσπαθεί να μου τα σπάσει.
    Το ξαναλέω, δεν αρέσω σε κάποιους/ες από εσάς ?
    Ή με αποφεύγετε, ή sauce να σας γλιστρήσει.
    Υπάρχει και η ignore list, βάλτε με εκεί και λύσατε το πρόβλημα.
    Εγώ πάντως δεν θυμάμαι, ν' ασχολήθηκα μαζί σας.

    Καλή σου συνέχεια.  

    Υ.Γ.

    Έκανα αναφορά εδώ και ώρα και στην δική σου παρέμβαση και σ' αυτή την δική μου.
    Πλέον δεν είναι δικό μου ζήτημα, αν αφαιρεθούν ή όχι.
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2015
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Σε μένα είχες κάνει quote

    Ψυχανεμιζεσαι!
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2015
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    την κοινωνια μου μεσα 
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Ελάτε, μια χαρά είστε όλοι - από κινητό με οθόνη 6' - κρίμα το ωραίο θέμα να χαλάσει με τσακωμούς!

    Λόγω κινητού απαντώ εν τάχει,

    δεν είμαι μαζοχίστρια εν τέλει και δεν έχω σαδιστικές ροπές ούτε κατ' ελάχιστον. Με διαταγή του Αφέντη έχω κάνει κατ επανάληψη topping σε αγοράκια και κοριτσάκια bottoms. Υπόλογη για την ποιότητα της υπηρεςίας μου ήμουν πάντα στον Αφέντη. Την ώρα που έπαιρνα οδηγίες από τον Αφέντη, που με δίδασκε και την κάθε λεπτομέρεια, ήμουν ευτυχισμένη και σε μια κατάσταση πλήρους ηρεμίας και συγκέντρωσης όπου προσλαμβανα τα πάντα όσα μ ένοιαζαν και απορροφούσα ό,τι μου μάθαινε.

    Την ώρα του topping ένιωθα ηδονή. Δεν πιστεύω και δεν διαπίστωσα πως οι αισθήσεις έχουν πρόσημο. Απολάμβανα. Είτε μου είχε επιτραπεί να χύσω είτε όχι. Ένιωθα ισχυρή και ενωμένη με το άπειρο την ώρα που το bottom έχυνε με τη φροντίδα μου. Ένιωθα πράγματα και για το bottom και πάντα άπειρο σεβασμό για ο,τι αυτό μου είχε δώσει.

    Φυσικά, ρώτησα τον Αφέντη αν "τώρα που δοκίμασα τον απαγορευμένο καρπό" είμαι λιγότερο υποτακτική. Μια φωνούλα μέσα μου κάγχασε "πολύ ζωντόβολο είσαι, τώρα και τότε και πάντα!" Ο Αφέντης δεν κάγχασε πάντως, μου εξήγησε και ήταν όλα εντάξει.

    Ξέρω ότι δεν είναι αυτό που ζητάς @Tenebra_Silente ελπίζω όμως να βοηθάει λίγο.

    Ακόμα, αυτό που ρωτάς "πώς δεν θα χάσει το υ σκέλος την πίστη του στην καποσύνη του Κ" αν ο Κ προκύψει να έχει και παθητικά αλγολάγνα πλευρά για μένα δεν υφίσταται. Είναι θέμα του πώς κάνει σχέσεις και αν συναισθάνεται τον Άλλο να μπορεί το υ την ίδια στιγμή να βλέπει με τα μάτια της ψυχής του τον Κ και τον άνθρωπο ολόκληρο.

    Και πάντα ένα πολύ ευαίσθητο θέμα