Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Σαδο)μαζοχιστής/ρια Κυρίαρχος/η και D/s : Service Topping και D/s σε προσωρινή " διαθεσιμότητα " ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Αυγούστου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Κι όμως αυτό που ζήταγα έγραψες @gaby, δηλαδή την άποψη σου επί του θέματος και μάλιστα διεξοδικά. Και γράφω και σε σένα, ότι βάσει της δικής μου οπτικής, με βρίσκεις σύμφωνο.
    Και ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα να το "ανοίξουμε" κι άλλο. Και το έχω γράψει από χθες. Αρκεί να γίνει σε κόσμιο πλαίσιο και δίχως άλλες ειρωνείες.
    ΟΙ διαφωνίες και οι αντίθετες απόψεις είναι σεβαστές. Οι ειρωνείες και άλλα "όμορφα", λυπάμαι αλλά όχι. Και η υπομονή έχει ένα όριο. Δεν νομίζω ότι λέω κάτι περίεργο

    Είναι ευαίσθητο θέμα, έχεις δίκιο.

    Σ' ευχαριστώ για την μέχρι τώρα παρουσία σου.  
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2015
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    δεν ειμαι δασκαλος του βδσμ ουτε ξερω τα παντα αλλα εχω μια απορια.αν καποιος γουσταρει και την αλλη πλευρα δεν ειναι switch?ειναι θεμα εγωισμου η ανασφαλειας να αποφευγουν πολλοι αυτον τον ορο?γιατι μου θυμιζει το εγω ειμαι αντρας πλενω τα πιατα μονο με ζεστο νερο χεχεχεχε
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κατανοητό και έξυπνο το παράδειγμα αλλά έχω διαφωνίες  

    Το ζητούμενο σε ένα μασάζ δεν είναι ο πόνος, είναι η χαλάρωση και η θεραπεία (κάποιου πονεμένου σημείου) και εξ αυτής έρχεται η ηδονή (κατά τον τρόπο που ίσως καταφέρουμε να αναλύσουμε στο άλλο νήμα σου  

    Άρα δεν βρίσκω σύνδεση.


    Θέτεις τον όποιο αυτοσχεδιασμό (πρωτοβουλία) στην υπηρεσία του ανώτερου σκοπού που είναι - κατ' εμέ- το ζητούμενο που ανέφερα παραπάνω.  
    Και δεν θεωρώ ότι έχεις τον έλεγχο - κυριαρχία για αυτό το λόγο:

    Σαν ας πούμε να παίρνεις εντολές από τις δικές του αντιδράσεις, αλλιώς δεν θα τον παρακολουθούσες.
    Τουλάχιστον εγώ έτσι το βιώνω και αντιπαραβάλλοντας το πώς κάνω μασάζ στον Κύριο μου και σε άλλους ανθρώπους.
    Που μπορεί να θέλω και σε Κείνον και στους άλλους να προσφέρω απόλαυση αλλά στην πρώτη περίπτωση το τι προσφέρω είναι υπό τις (έστω και άρρητες) εντολές Του.

    Δεν νομίζω ότι μπορούμε ποτέ να αφαιρέσουμε τον υπόλοιπο σημειολογικό συνειρμό  
    Οι πράξεις δεν έχουν νόημα παρά σε ένα πλαίσιο  


    Αν ποτέ ζητήσω release θα το κάνω σαδίζοντας: θα Του κόψω το μασάζ για κανένα μήνα και μετά θα Του πω "φεύγω"      
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2015
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ο switchedom όμως, έχει μέσα του το μικρόβιο της υποταγής.;
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αλλιώς γιατί να σουιτσάρει;
     
  6. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Αν και είναι μια λέξη που συνήθως μου αρέσει να ακούω στην παρούσα θα την φωνάξω και γραπτά και δυνατά στο σπίτι
    EEλλλλλλλεεεεεεεοοοοοοοοοοοοοςς
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Χωριανοι, βοηθεια, διγιοτι αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα:

    -να της πω να μου ψησει εναν τραχανα, γιαντα με εχει κοψει λορδα, αλλα ουτως να εκχωρησω ενα κομματι της κυριαρχιας μου

    ή

    - να χτυπησω ενα βρωμικο και να παραμεινω da king;
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Και αν σας πειράξει; Δεν το βρίσκω πολύ αυτοκρατορικό αυτό... 
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    O σαδιστής κυριαρχεί de facto στο θύμα του, άσχετα αν επιθυμεί να κυριαρχήσει η δεν του καίγεται καρφί.
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτό που γράψατε, το βρίσκω λογικό.
    Άρα, σ' αυτή την τελευταία περίπτωση καταλήγω στο εξίσου λογικό συμπέρασμα, ότι ο κοινά αποδεκτός ορισμός που δόθηκε στον σεξουαλικό σαδιστή, εκπίπτει.
    Αφού δεν αναφέρεται κάτι σε κείνον, ούτε για de facto, ούτε για de jure άσκηση του ελέγχου.

    Καλή σας συνέχεια  
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2015
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν δεν ήσουν moderator, ούτε αυτές τις λίγες γραμμές θ' άφηνα.
    Γιατί αυτό που έγραψες, δεν χρήζει καμίας απάντησης, πόσο μάλλον σοβαρής.
    Και ούτε είναι η πρώτη φορά, που κάνεις ένα πέρασμα του είδους.
    Πλέον και να επέστρεφες, για ν' αφήσεις κάτι με ουσία.
    Ούτε διάθεση έχω να σε ξαναδιαβάσω, ούτε υποχρέωση θα ένιωθα να δευτερολογήσω.
    Κάτι δηλαδή που θα κάνω από εδώ και στο εξής με όλες τις ειρωνικές παρεμβάσεις/σχόλια και που δεν θα είχαν καμία ουσία.
    Δεν θα τους δίνω την παραμικρή σημασία.  

    Υ.Γ.

    Και που να μην είχα γράψει λίγο πιο πίσω.
    Ότι αν δεν ανέχομαι κάτι, εκείνο είναι η ειρωνεία.
    Είμαι σίγουρος, ότι το είχες δει.
    Αλλά "pop corn" μαζί μου δεν θα τα ξαναφάει κανείς και καμία.

    Καλή σου μέρα.
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2015
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @Gangrel for president.  
    Ήθελα να το γράψω κι εγώ, αλλά δάγκωνα τα δάχτυλα μου.  
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2015