Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σας ευχαριστω για την προστασια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Συννεφάκι[M_D], στις 18 Νοεμβρίου 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ανοιγω αυτο το νημα με την αδεια Του και με αφορμη αυτο που εγραψε ο Κυριος.μου στον τοιχο μου.
    'Ο σκυλος δαγκωνει'.
    Πριν 2 εβδομαδες Σας ζητησα αδεια να κανω εδω προφιλ.Μου,την δωσατε.Το εκανα,Σας εδωσα πληρη αναφορα για το τι ελαβα και λογω της αναγκης Σας για προστασια του ζωντανου Σας,απο επιδοξους ''γαμπρους' γραψατε αυτο το εφυεστατο!
    Θα ηθελα να ξερετε οτι με τα εφοδια που μου εχετε δωσει και με την εμπιστοσυνη Σας σε εμενα ειμαι ικανη να διαχειριστω καταστασεις~με ευγενεια φυσικα~.
    Αλλα προτιμω να το κανετε Εσεις!
     
  2. Mindom

    Mindom Regular Member

    Απάντηση: Σας ευχαριστω για την προστασια.

    Επαναλαμβανω, ο σκυλος δαγκωνει, και μαλιστα ασχημα! Δεν θελω να δω "μου" και λοιπες τριχες. Εχει εντολη να μιλαει σε ολους, σχεδον, στον ενικο, οποτε μην το παιζετε αφεντες, δεν υπαρχει λογος, οποιος ειναι το ξερει, και οποιος δεν ειναι δεν θα γινει απο ενα φορουμ! Συννεφακι μου, ξερω οτι μπορεις να διαχειριστεις τα παντα, αλλα θα το κανω εγω για εσενα! Οποιος διαφωνει εδω ειμαι, οποτε εχω ιντερνετ δηλαδη, για να του λυσω τις αποριες!
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Σας ευχαριστω για την προστασια.

    Παιδιά συγγνώμη αλλά λίγη περισσότερη ευγένεια δε θα έβλαπτε. Δε συζητάμε απειλώντας σε αυτό το forum όπως θα καταλάβετε και οι δύο στην πορεία.
    Είμαστε λίγο πιο… ήρεμοι  
     
  4. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Σας ευχαριστω για την προστασια.

    Προσωπικά αν ήμουν μητέρα της 19χρονης μικρής, ο 34χρονος σκύλος που προσπαθεί να την βάλει στο bdsm σε τέτοια ηλικία και με αυτό το στάτους, δεν θα έμενε μόνο χωρίς δόντια.
     
  5. Elysium είχε και μια μορφή hiumor ολο αυτό.Συγγνώμη αν φάνηκε αλλιώς.Πραγματικά δεν είχαμε σκοπό ούτε να απειλήσουμε,ούτε κάτι αντίστοιχο.
     
  6. Paralax

    Paralax Regular Member

    Απάντηση: Σας ευχαριστω για την προστασια.

    Παρακαλώ τη διαχείρηση του φόρουμ να προσέξει τι εκκολάπτεται εδώ και να πράξει τα δέοντα.
    Το έχουμε ξαναδεί στο παρελθόν αυτό το παιχνίδι και οδήγησε σε άσχημους δρόμους.

    Συμφωνώ απόλυτα με την πάντα οξυδερκή Uther.
    Αναρωτιέμαι ποιος θα προστατέψει το 19χρονο αυτό πλάσμα από τον "προστάτη σκύλο".
    Μπορεί ο νόμος να θεωρεί ότι η ενηλικίωση αρχίζει στα 18,
    αλλά ένα άτομο 19 ετών δεν παύει να είναι ακόμα παιδί.

    Προσωπικά, αν ήμουν πατέρας της 19χρονης μικρής, παραπέμπω στο παρακάτω. Και συγκεκριμένα στο ποστ 9


    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/25592-διασταυρωθήκαμε-θυμάσαι;.html
     
  7. Noardos

    Noardos Regular Member

    Απάντηση: Σας ευχαριστω για την προστασια.

    Πολύ ανασφάλεια διακρίνω. Ο σκύλος για να δαγκώνει πολύ άσχημα, σαν να είναι λυσσασμένος μου ακούγετε. Γιατί όλο αυτό να το ποστάρετε δημόσια? Και εγώ ΔΙΑΦΩΝΩ θες να βρεθούμε να λύσουμε το πρόβλημα που έχετε?(εσύ και το κοριτσάκι αυτό)
    Τέλος πάντων..... 
    Τι φταίει αυτό το χιούμορ και του τα φορτώνετε όλα? 

    Ήμαρτον! Έλεος! Συνέλθετε!
     
  8. Απάντηση: Σας ευχαριστω για την προστασια.

    Paralax τι εκολλάπτεται?Άτομα που ξέρουνε τι θέλουνε και είναι συνειδητοποιημένα.
    Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί άτομα του χώρου τα βάζουνε με τον χώρο.
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Mindom η δημόσια δήλωση που έκανες πιο πάνω μπορεί να ερμηνευτεί διαφορετικά όπως είδες από τα μέλη και όπως φαίνεται όχι με τρόπο θετικό.

    Μια καλύτερη ιδέα θα ήτανε να απευθυνόσουν στην διαχείριση προσωπικά και όχι δημόσια για το θέμα που σε απασχολεί και η κατάλληλη απάντηση θα ήτανε να ρυθμιστεί έτσι το προφίλ, ώστε να μπορεί το Συννεφάκι[M_D] να δέχεται προσωπικά μηνύματα μόνο από άτομα από την λίστα φίλων την οποία να την έχεις εγκρίνει εσύ και να αποφευχθούν έτσι οι όποιες παρεξηγήσεις.

    Όσον αφορά το θέμα της ηλικίας που αναφέρθηκε, όπως όλοι γνωρίζουμε από την νομοθεσία,
    όλα τα άτομα το οποία είναι άνω των 18 είναι πλέον ενήλικοι.

    Μπορούν να ψηφίζουν και να καθορίζουν το ποιός κυβερνάει την χώρα και έχουν την ευθύνη των πράξεων τους.

    Σαφώς ένα άτομο 19 χρονών που δεν έχει εμπειρίες από την ζωή, μπορεί να θεωρείται ακόμα παιδί λόγω του ότι δεν έχει αποκτήσει ωριμότητα. Που σημαίνει πως μπορεί να πέσει θύμα εκμετάλλευσης ή χειραγώγησης από κάποιον μεγαλύτερο. (χωρίς αυτό να σημαίνει πως γίνεται κάτι τέτοιο από τον Mindom)

    Θύμα όμως εκμετάλλευσης ή χειραγώγησης, θα μπορούσε να πέσει και ένας 25 χρόνος, όπως και ένας 35 χρόνος όπως και ένας 55 χρόνος και άτομα πολύ μεγαλύτερης ηλικίας, όπως έχουμε δει να συμβαίνει στην καθημερινότητα.

    Θα ήτανε λοιπόν άδικο να απενεργοποιήσουμε το προφίλ της κοπέλας επειδή είναι 19 χρονη , διότι σε αυτήν την περίπτωση θα έπρεπε να γίνει και το ίδιο με όλους τους άλλους 19 χρόνους, κάποιοι από τους οποίους ενδεχομένως να είναι πολύ πιο ώριμοι από κάποιους 25 χρόνους.
     
Thread Status:
Not open for further replies.