Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σας τα γράφω γιατί μου αρέσει να μοιράζομαι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος tzes, στις 30 Σεπτεμβρίου 2011.

  1. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σας τα γράφω γιατί μου αρέσει να μοιράζομαι

    Αυτό είναι σίγουρα θεμιτό και όμορφο και καυλιάρικο.

    Αλλά τα κίνητρα αυτής της ενασχόλησης δεν παίζουν ρόλο για το αν πραγματικά παίζεις μαζί της/του ή όχι;
    Δηλαδή αν ο/η Κ δει ένα υποτακτικό(κατα την προσωπική του άποψη) άτομο και το καθοδηγήσει προς τα εκεί έμμεσα μέσα απο καταστάσεις καύλας δεν παίζει με το μυαλό του;
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Σας τα γράφω γιατί μου αρέσει να μοιράζομαι

    Μα το BDSM είναι καθαρά εγκεφαλικό παιχνίδι και εννοείτε ότι πάντα παίζεις με το μυαλό του υποτακτικού. Και αν ξέρεις να παίζεις καλά αυτό το παιχνίδι μπορείς να κερδίσεις απίστευτα πολλά από έναν υποτακτικό, ειδικά κάποιον εύκολο στην χειραγώγηση. Φαντάσου ένα πλαίσιο από να το έχεις ένα απόλυτα υπάκουο "σκυλί" στα πόδια σου έως του να του αποσπάσεις περιουσία ή να του καταστρέψεις εντελώς την ζωή.

    Είναι καθαρά θέμα ηθικής και λογικής του Κ το πως θα χειριστεί το μυαλό του υποτακτικού και φυσικά τα κίνητρα του.

    Δεν ξέρω αν απάντησα στην ερώτηση σου.