Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σας φαίνεται ακραίο να ορίζει το Κ άτομο τους φίλους και τις συναναστροφές του υ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nikos_34_Thess, στις 23 Αυγούστου 2021.

  1. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Λέμε κάτι διαφορετικό.

    Γνωρίζω ότι η αρχική μου τοποθέτηση περί εμβολιασμού έγινε σε λάθος νήμα και να είναι καλά η @blonde mermaid που το ανέφερε. Γιατί αλλιώς θα περίμενα να δω πινακίδα "Μεθώνη" και θα έβλεπα "Ορμένιο"!!

    Η ένστασή μου δεν ήταν στο τι αποδεικνύουν και πετυχαίνουν τα λεγόμενά σας. Αυτά όπως και όλων είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενα. Αλλά στον τρόπο και την απαξίωση που εισέπραξα με τους συγκεκριμένους χαρακτηρισμούς. Δεν θεωρώ πως ήταν ο καλύτερος και το αντιλαμβάνεστε, νομίζω.

    Σε κάθε περίπτωση δεν έχω θέμα μαζί σας. Ποτέ μου δεν είχα τόσα χρόνια με κάποιον και δεν είναι στα ζητούμενα κανενός μας, εκτιμώ  
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    άλλη, ξεχωριστή, άσχετη συζήτηση.
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αγαπητέ...το όλο μπέρδεμα γίνεται όταν δεν υπάρχει μια σωστή ροή στο νήμα ή όταν δεν υπάρχει κατανόηση αυτού που λέγεται ή παρερμηνεύεται διαφορετικά ανάλογα την ανάγνωση.

    Όπως θα ξέρετε κάποιος θα απαντήσει με quote σε κάποιον άλλον προφανώς για αυτό που έχει κατανοήσει,εξού και τα νήματα παίρνουν άλλη τροπή..

    Στο συγκεκριμένο ενώ ξεκίνησε με "Το Κ να ορίσει τις παρέες του υ"...
    Μετατράπηκε σε "Διάλογος/διαπραγματεύση"..."Εμπιστοσύνη" σε
    "Λέω τον πόνο μου" σε...."Εμβόλιο (κατά λάθος  )" κ.ο.κ.. εξού και η "παρατήρηση" τουλάχιστον η δική μου πάντα φιλικά.

    Ελπίζω να βοήθησα  
     
    Last edited: 29 Αυγούστου 2021
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Αναλόγως το είδος της σχέσης. Σε μια σχέση M/s καθόλου. Σε μια σχέση D/s μπορεί το Κ να πει την γνώμη του στο υ
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Μόλις ορίσαμε το D/s.

    Μια διευκρίνιση παρακαλώ.

    Όταν εκφράσει Ο/Η Κ τη γνώμη Του/Της να πει "Και με το συμπάθειο δηλαδής" ή φτάνει μόνο η έκφραση της γνώμης;

    Ευχαριστώ
     
    Last edited: 1 Σεπτεμβρίου 2021
  6. espimain

    espimain Contributor

    Ακριβώς το αντίθετο
    Σε μία σχέση D/s θα μπορούσε να εκφράσει την γνώμη του το υ, συνήθως γράφοντας την κόσμια στην αναφορά του ή με όποιον άλλο ενδεδειγμένο από το Κ τρόπο, εφόσον έχει επιτρέψει το Κ αυτήν την διαδικασία. Σε κάποιες περιπτώσεις προβλέπεται η δυνατότητα στο υ να παρακαλέσει για κάτι που θέλει.
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μου βγήκε ο καφές απ' τη μύτη  
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Και πως είναι σε θέση το Κ να γνωρίζει με ποιους κάνει παρέα το υ
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το ψέμμα, γιατί φαντάζομαι ότι εννοείς "πώς ξέρεις ότι το υ του λέει την αλήθεια", έχει κοντά ποδάρια. Ποιο είναι το νόημα να μπει το υ σε όλη αυτή τη φασαρία αν είναι να κάνει ό,τι του γουστάρει λέγοντας ψέμματα, συνεπώς μη δίνοντας λογαριασμό; Και επειδή δε θεωρώ κατηγορηματικά αδύνατο να πηγαίνει το φούμαρο σύννεφο είτε από τη μία μεριά είτε από την άλλη, σε αυτές τις περιπτώσεις το D/s είναι απλά μια ταμπέλα χωρίς κανένα ουσιαστικό νόημα. Είναι σα να ονομάζεις το πλυντήριο ψυγείο, πες το όπως θες αλλά ψυγείο δεν είναι, είναι κάτι άλλο.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Αναφέρομαι σε σχέση D/s
    Αν δεν γνωρίζει το Κ με ποιους κάνει παρέα το υ, δεν υπάρχει D/s.
    Οπότε δεν έχει καμία σχέση με αυτό που λέω.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ο Κ είναι σε θέση να γνωρίζει τα πάντα εάν το θέλει όταν το θέλει. Ακριβώς επειδή ξέρει πως να είναι στη θέση του . Αν δεν ξέρει είναι Κ μόνο στη φαντασία του .
     
  12. espimain

    espimain Contributor