Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξισμος και αγιος Ο θεος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 14 Σεπτεμβρίου 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lexy

    lexy .ti.va.

    έτσι το είχα σκεφτεί κι εγώ  
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.

  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    οχι εδω κανεις λαθος.

    ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΩ, ειναι γνωστο, εφαγα 30 μερες για "χαρη" του !!!

    αλλα εδω, και ετσι οπως το θετει, εχει δικιο αγαπητη...
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ούτε εγώ σε πάω ( δεν χρειάζεται να "γκαρίζεις" ) και τις μέρες που έφαγες, τις έφαγες επειδή η συμπεριφορά σου ήταν για τα σκουπίδια.
    Αλλά ομολογώ ότι στην πρώτη σου παρέμβαση σ' αυτό το νήμα, αν δεν μου καθόσουν ξέρεις που, θα σου έκανα like.
    Γιατί το σωστό δεν κοιτάζει συμπάθειες ή αντιπάθειες και είχες πει κάτι πολύ σωστό.

    ( Την οποία παρέμβαση σου ή αφαίρεσες, ή έκαναν τα μάτια μου πουλάκια. Εκτός και ήταν λόγια σου που είδα σ' άλλο νήμα. Σε κείνη την περίπτωση σου ζητώ συγνώμη.
    Πάντως είχαν σχέση με τον σεξισμό και συνεχίζω, να θεωρώ εκείνη σου την παρέμβαση σωστή ).
     
    Last edited: 15 Σεπτεμβρίου 2015
  5. espimain

    espimain Contributor

    Από την αρχή σχεδόν του νήματος όταν γίνεται αναφορά στα σχολικά βιβλία και αναρτούνται αποσπάσματα, οι αναφορές στον συγγραφέα γίνονται πάντα στο αρσενικό γένος, αποκλείοντας ντε φακτο την περίπτωση, τα βιβλία να έχουν γραφεί από γυναίκες ή και από γυναίκες. Το γεγονός αυτό κάθε αυτό είναι άκρως σεξιστικό κατά των αντρών. Η νηματοθέτρια το λιγότερο που έχει να κάνει είναι να ζητήσει συγνώμη για την σεξιστική αβλεψία της.
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ενω η δικη σου συμπεριφορα...  

    η παρεμβαση ειναι εδω #122

    ολο σεντονια γραφεις. Συγκεντρωσου στο δια ταυτα !  
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    γυναίκα ή άντρας σε τιμώρησε; έχει σημασία!!!
     
  8. voluptas

    voluptas Regular Member

    Ρε παιδιά, το πρόβλημα δεν είναι καν αυτό που (υποτίθεται) τέθηκε. Το πρόβλημα είναι ότι δυσκολεύτηκα να λύσω τα μαθηματικά των φωτογραφιών της πρώτης σελίδας..  
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    εδώ δεν ξέρει ότι τα βιβλία αυτά έχουν καταργηθεί, και όντως συμμετείχαν και γυναίκες σε αυτά.
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.


    Επειδή είσαι άνδρας. Και switch.Ακόμα χειρότερα δηλαδή  
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ που αγαπώ παραπάνω τους άντρες από τις γυναικες είναι σεξιστικό; : ))
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να πούμε ότι με τσίγκλησες? Έλα, για μια φορά παραδέξου ότι δεν το ξεκίνησα εγώ.
    Μετά το ξεκώλιασες. Την είδα, ευχαριστώ. Αλλά θυμάμαι κάτι παρόμοιο με κείνο που έγραψα εγώ.
    Δηλαδή ότι να μιλάμε για σεξισμό σε BDSM φόρουμ είναι ψιλοάκυρο. Γι' αυτό σου είπα ότι αν τα μάτια μου έκαναν "πουλάκια", σου ζητώ συγνώμη.

    Υ.Γ. Δεν γράφω μόνο εγώ σεντόνια χαχα. Σκέφτηκες μήπως ότι είναι ο τρόπος που εκφράζομαι? Μετά ένα σεντόνι είναι καλύτερο από 10 "σπαστές" παρεμβάσεις.
    Ερώτηση, γιατί δεν λέμε ο γραβάτας ( μιας και είναι μέρος της ανδρικής ενδυμασίας ) και λέμε η γραβάτα? Σεξιστικό δεν είναι κι αυτό?
    Τώρα τρολλάρω χαχα.  

    Υ.Γ. 2 Λευκή σημαία, μπορούμε κάλλιστα να συνεχίσουμε ν' αντιπαθούμε ο ένας τον άλλο. Μα μπορούμε επίσης να μην "ξεμαλλιαζόμαστε". Ας μείνουμε στην/στον διαφωνία.
    Αν το θέλεις κι εσύ  
     
Thread Status:
Not open for further replies.