Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξουαλικη ταυτοτητα : σκλαβος/α

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος slave32, στις 13 Ιουλίου 2024.

  1. slave32

    slave32 Contributor

    Μεσα απο την εμπειρια μου αυτα τα χρονια, καθως και καποιες σκεψεις που με προβληματιζουν για τον εαυτο μου. Αντιλαμβανομαι οτι το σκλαβος/α μπορει να ειναι μια ξεχωριστη σεξουαλικη ταυτοτητα. Ενα σ υπαρχει για να ικανοποιει τα θελω και τις ορεξεις των Ανωτερων του. Πριν γινει σ, ισως αυτοπροαδιοριζονταν καπως, αλλα μετα πιστευω οτι δεν διατηρει τετοιο δικαιωμα.
    Ενας Αφεντης μου ειχε πει "εισαι ενα κομματι κρεας με τρυπες κ πουλι, σε χρησιμοποιω οπως θελω"
     
  2. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Αν σε χρησιμοποιούσαν μόνο για εργασίες κ υπηρεσίες κ αγνοούσαν εντελώς τις τρύπες σου θα συνέχιζες να εισαι σκλάβος κ να σου δίνει ηδονη η θέση αυτή;
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Το να είσαι σκλάβος όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ,σημαίνει να εχεις βρει και τον αντίστοιχο άνθρωπο που να σου το βγάζει και να θες να τον υπηρετήσεις.
     
  4. slave32

    slave32 Contributor

    Ναι,αλλα τι σχεση εχει με το θεμα αυτο;
     
  5. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Αν είσαι σκλάβος είσαι και χωρίς την σεξουαλικη σου ικανοποίηση
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και γιατί είναι πρόβλημα να είσαι σκλάβος για τη σεξουαλική σου ικανοποίηση;
     
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Δεν είπε κανεις ότι είναι πρόβλημα απλά υπάρχουν και οι 2 εκδοχές αλλά και η μίξη αυτών
     
  8. MG

    MG No rest for the wicked Premium Member

    Τι άλλο μπορεί να σε κάνει να θέλεις να υπηρετείς αν όχι η ηδονή; φαντάζομαι ότι με το "ικανοποιείσαι σεξουαλικά" εννοείς μόνο την σεξουαλική πράξη αυτού καθεαυτού και ότι για εσένα η ηδονή υπάρχει εκεί, και συνεπώς τελικά ικανοποιεισαι σεξουαλικά , με την έννοια ότι καλύπτεις τις σεξουαλικές σου ανάγκες.
     
  9. slave32

    slave32 Contributor

    Οχι απαραιτητα. Πολλες φορες απαγορευεται αυτη.
     
  10. MG

    MG No rest for the wicked Premium Member

    Ποια απαγορεύεται; η ηδονή; και ποιος μπορεί να σου απαγορεύσει να ηδονίζεσαι όταν υπηρετείς;
    Μην το πάρετε σαν αντιπαράθεση, ρωτάω γιατί δεν το καταλαβαίνω.
     
  11. slave32

    slave32 Contributor

    Ισα ισα μου αρεσει να μιλαω μαζι Σας.
    Η ηδονη και η σεξουαλικη ικανοποιηση του σκλαβου ουτε απαραιτητη ειναι, ουτε εχει πολυ σημασια συνηθως.
    Προσωπικα επιθυμω να ειμαι χρησιμος
     
  12. MG

    MG No rest for the wicked Premium Member

    Θα μπορούσες να εργαστείς σε ένα επάγγελμα που να περιλαμβάνει περιποίηση άλλων ανθρωπων, όπως π.χ. μασέρ, μάγειρας, ή οτιδήποτε άλλο.

    Αντί αυτού όμως επιλέγεις να δέχεσαι να σε ταπεινώνουν και να σε εξευτελίζουν και να σε χρησιμοποιούν ως αντικείμενο.

    Αυτό δεν προϋποθετει κάτι παραπάνω από την ανάγκη να είσαι χρήσιμος;