Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξ & εμμηνόρροια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Iwnas, στις 23 Μαρτίου 2009.

  1. Storm

    Storm Regular Member

    1.Γυναίκες που κατά τη διάρκεια της εμμηνόροιας έχουν έντονους πόνους, κράμπες κτλ ενδείκνυται να το δοκιμάσουν;

    2.Έχει κανείς ακουστά τον όρο rainbow sex; Νομίζω σημαίνει το στοματικό έρωτα σε γυναίκα που έχει περίοδο.





    (Σχετικά με το θέμα, πολλές τέτοιες σκηνές υπάρχουν στη γαλλική ταινία Anatomie De L' Enfer.)
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Σεξ & εμμηνόρροια

    εγω παντως αυτες τις ημερες και μειωμενες αντοχες εχω και πεσμενη λιμπιντο και μεσ τα νευρα ειμαι.
    ομως οταν χρειαστει να κανω σεξ βαζω ενα ταμπον και κανω ολα τα υπολοιπα , (μηπως και τις αλλες φορες η διεισδηση στον κολπο παιζει κυριαρχο ρολο?) και ολα καλα και καθαρα χωρις ατσαλιες.  
     
  3. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Μια βδομάδα πριν και κατά την διάρκεια της περιόδου είμαι συνεχώς ,απίστευτα πολύ καυλωμένη.
    Σε αυτές τις περιπτώσεις προτιμώ το παρά φύσιν, αλλά μια φορά που δοκίμασα τον χριστιανικό τρόπο(αν και στο τέλος της περιόδου)η ηδονή ήταν μακράν μεγαλύτερη.
    Γενικά, σε τρυφερή ηλικία, μου είχε πει κάποιος οτι δεν πολυκάνει να πηδιέμαι ενώ είμαι αδιάθετη και μου έμεινε κουσούρι.
    Αν και λέγεται πως βοηθά λίγο στο πόνο. Βοηθά όμως ο οργασμός, για το σεξ δεν γνωρίζω.

    Το να το δοκιμάσω εν πλήρη ροή δεν ξέρω κατά πόσο θα μου αρέσει κι δεν αποτελεί προτεραιότητα αυτή την στιγμή.

    -Μια φορά, στην προσπάθειά μου να αηδιάσω έναν φίλο μου, κάθησα και του είπα(λίγο δραματικά και υπερβολικά περιγραφικά) το τι συμβαίνει λίγο πριν την έμμηνο ρύση, από που προέρχεται το αίμα καθώς και για την φύση των κομματιών σάρκας που παρασέρνει. Και αυτός το μόνο που βρήκε να κάνει ήταν να καυλώσει ("θα είναι υπέροχο να την γαμάς μέσα στο ίδιο της το αίμα").

    Δεν πιστεύω οτι αποτελεί πλέον ταμπού. Ίσως κάποιοι απλά να το βρίσκουν αηδιαστικό να πηδάνε μια και εκείνη να ματώνει(αν και εγώ, όταν καυλώνω κατά την διάρκεια της περιόδου, σταματά η ροή.Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλες αυτό.)

    Για το αν κατά την διάρκεια της εμμήνου ρύσεως γινόμαστε πιο τρωτές και άρα πιο καταδεκτικές στην κυριαρχία, δεν έχω άποψη, αν και δεν πιστεύω πως θα έπρεπε αυτή η επιλογή μιας υπό να είναι αποτέλεσμα ιδιαίτερης ευαισθησίας και αισθημάτων ανασφάλειας αλλά αποτέλεσμα πραγματικής ανάγκης.
    Φανταστείτε ένα επίδοξο κυρίαρχο να σημειώνει τον κύκλο των γυναικών που τον ενδιαφέρουν, ώστε να τους κάνει την πρόταση τότε που (υποτίθεται οτι) θα είναι πιο ευάλωτες...σατανικό!!
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2009
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Συμφωνώ με την Georgia ότι ο οργασμός βοηθάει στους πιθανούς πόνους.
    Από την άλλη το σεξ μπορεί να σταματήσει παροδικά την περίοδο και μετά αντί για 2-3 που μένανε να έχεις άλλες 5.
     
  5. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    εγώ που είμαι σαδιστής άνθρωπος μου άρεσει πολύ να παίζω με τα κρυφά ταμπού των κοριτσιών γύρω από την περιόδο (δηλαδή τα ταμπού του στυλ "δεν είναι ότι εχω κάποιο θέμα, αλλά εγω δεν το κάνω")...

    Αρα όχι δεν με απασχολεί η περιόδος, όπως και τα περισσότερα σωματικά υγρά. Φυσικά προτιμώ τα σωματικά υγρά των ανθρώπων με τους οποιους νιωθω μια μεγαλυτερη οικιοτητα.

    Οποτε η περιοδος αποτελεί τέλειο παιχνίδι:clap:. Θα συμφωνίσω με όσους είπαν ότι δεν εχουν όλες οι γυναίκες περισσότερες καύλες κατά την περιόδο, σε αντίθεση ας πούμε με την ωορυξία που όλες σχεδόν έχουν παραπάνω καύλες (αχ αυτή η φύση μας).

    Storm νομίζω εάν πονάς πολύ κατά τις πρώτες μέρες μπορεί να μην έχεις όρεξη να πηδηχτείς και να θέλεις μονάχα να έχεις αγκαλιά το αρκουδάκι θερμοφόρα, αλλά δεν ξέρω κάποιο "ιατρικό" λόγο για να μην το κάνεις.


    Και ναι καταλαβαίνω πως κάποτε μπορεί να ήταν ένας κάποιος τρόπος αντισύλληψης, αλλά νομίζω σήμερα έχουμε πολύ πιο σίγουρες μεθόδους για να θεωρούμε την περιόδο αντισυλλυπτικά ασφαλή ;-)


    ΥΓ off topic anasia δούλευες στην εσπρέσο? μπρρρρρ
     
  6. tsiph

    tsiph New Member

    Αν και τις πρώτες μέρες πονάω τρομερά έχω κάνει sex κατά τη διάρκεια της περιόδου. Πρώτες μέρες παρά φύσιν αλλά κάποια φορά που ήμουν στη τρίτη μέρα κανονικα. Ο σύντροφός μου μου ζήτησε να κάνουμε αν δεν έχω πρόβλημα όταν όμως είδε πάνω στο πεος του το αίμα μου ταραχτηκε. Της επόμενες φορές το συνηθισε! Ναι εκείνες τις μέρεςέχω περισσότερη όρεξη για σεξ (όχι ότι την χάνω ποτέ!!!). Αλλά το μόνο άσχημο είναι τα λερωμένα σεντόνια και οι πετσέτες!
     
  7. Χμ..δεν το έχω δοκιμάσει ποτε.Δεν αμφισβητώ οτι μπορει να ειναι πολυ ωραία αλλα η αληθεια ειναι πως σιχαίνομαι.Επίσης δεν εχω διαθεση τις πρώτες μερες και πονάω τρομερά.
     
  8. Mimie

    Mimie Regular Member

    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ: γιατί πονάω πολύ και έχω μεγάλη ροή όλες τις μέρες, αλλά επιπλέον δεν έχω και καθόλου διάθεση, ούτε για anal  
     
  9. hateme

    hateme Regular Member

    ειναι πιστευω το τι θα σ βγαλει κ ο αλλος...
     
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Σεξ & εμμηνόρροια



    Σαν τί θα μπορούσε "να σου βγάλει ο άλλος" δηλαδή;

    Γιά εμμηνόρροια μιλάμε, το τί θα βγεί, είναι το μόνο σίγουρο και δεδομένο...



     
  11. hateme

    hateme Regular Member

    ξερω για σενα αλλα και τα συνεσθηματα μπορουν να συνδεθουν με αυτη την εκφραση...
     
  12. mindmasterj

    mindmasterj New Member

    κατ αρχας επειδη ειναι η πρωτη φορα που ειμαι στην κοινοτητα χαιρετιζω τα μελη και δευτερον πιστευω οτι η ορμονικη εκρηξη της γυναικας την περιοδο αυτη την κανει απολυτα θελκτικη για τον ανδρα
    βεβαια υπαρχει τεραστια προκαταληψη σχετικα