Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σε ξέρω, με ξέρεις?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Seirios_79, στις 25 Φεβρουαρίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Kοίτα αν απειλείται η σωματική μου ακεραιότητα/υγεία και άλλα τέτοια , θα έπαιρνα άμμεσα μέτρα.
    Πάντα υπάρχει αιτία, κανένας δεν ενοχλεί στα καλά καθούμενα, θα αντιδρούσα ανάλογα.
    Ναι, άθελα μου, ίσως...
     
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μην λες για πάντα     
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    αιτια σιγουρα υπαρχει . πολλες φορες ομως δεν εχει να κανει με εσενα η αιτια . κι ας εισαι εσυ που τρως τη μαλακια του αλλου στο κεφαλι.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    The white ribbon: Με αφορμή την επίθεση στο σπίτι του Λάτση, πως γεννιέται η τρομοκρατία...

     
     
  5. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    το πιο αστειο, γελοιο, τι να πω,

    ειναι

    να λενε, λενε , λενε για σενα

    αλλα να σε εχουν μπερδεψει με... αλλον.

    μου' τυχε κι αυτο...

    να δω τι αλλο.
     
  6. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Νομίζω ότι σε όλο αυτό που συζητείται υπάρχει μια παρανόηση.
    Εδώ αναφερόμαστε σε κάτι που είναι ετελώς διαφορετικό. Υπάρχουν δυο έννοιες που, φαινομενικά δείχνουν ταυτόσημες όμως, έχουν τεράστια διαφορά. Άλλο να ξέρεις κάποιον, κι άλλο να τον γνωρίζεις.
    Το "σε ξέρω" είναι κάτι "άπιαστο" κατά την προσωπική μου άποψη. Υπάρχουν στιγμές που αντιλαμαβανόμαστε ότι ούτε τον ίδιο μας τον εαυτό δεν ξέρουμε. Οπότε μπορούμε απλά να λέμε ότι γνωρίζουμε κάποιον. Δύσκκολα όμως θα πούμε ότι τον -την ξέρουμε. Και όλα αυτά γιατί ο εσωτερικός μας κόσμος είναι κάτι που καθημερινά εξερευνούμε ανακαλύπτοντας πάντα καινούργιες πτυχές μας. Πόσο μάλλον κάποιον άλλος......
    Οπότε ας ξεκαθαρίσουμε εξ αρχής, λέγοντας "σε ξέρω" τι ακριβώς εννοούμε......
     
  7. Σκοτεινές ΕΛ. Πουστίτσες.....
    Κανένας δεν μπερδεύει κανέναν στα καθημάς,
    αυτό που γίνεται, γινόταν και θα γίνεται (με την διαφορά ότι κάποιοι από εμάς το έχουμε βγάλει στη φόρα κι έτσι οι νεότεροι μπορούν να ξέρουν και να μην απορρούν αν τους τύχει) είναι
    η λεγόμενη "στοχοποίηση" (από μερίδες ατόμων) με απώτερο σκοπό την αμαύρωση της εικόνας (με συκοφαντία) ενός προς τρίτους (συνήθως νούμπηδες).
    Το φαινόμενο είχε σχέση με τις αυλές κάποιων συγκεκριμένων ατόμων (συνήθως οι αυλές αυτές είχαν σαν οπλαρχηγούς γυναίκες με ΚΥΡ χαρακτήρα στο παρελθόν και οι υποκόμοι τους τελούσαν καθ' εντολή).
    Η λίστα με αυτά τα τσουτσέκια είναι διαθέσιμη, όποτε την χρειαστεί κάποιος  
     
  8. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Πολλά χρόνια μετά και μέσα σε μια μέρα.
    Διάφοροι έχουν ισχυριστεί ότι με ξέρουν - λάθος που έχω κάνει κι εγώ... θα έπρεπε να ξέραμε καλύτερα  
     
  9. magda-m

    magda-m New Member

    You know nothing....
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    παει και αυτος 
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Οι αντοχές του καθένα είναι διαφορετικές, γι' αυτό προσέχετε τι λέτε και που...
    Δεν θέλω να ξέρω τι είπε. Δεν θέλω να ξέρω τι λέει ο καθένας γενικά. Βαρέθηκα. Σιχάθηκα.
    Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση. Μπέρτραντ Ράσσελ
    Με όσο περισσότερο κόσμο μιλάω τόσο χάνω την εμπιστοσύνη μου στη δημοκρατία
    Έχουμε διαλέξει λάθος τρόπο προσέγγισης των ανθρώπων.-