Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ούτε και εγώ έλαβα...αλλά δεν το κάνω θέμα 
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ωωωωωω δεν με εχεις δει ακομα να το κανω θεμα 
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Άλλα δύο μηνύματα σήμερα από την sigh.
    Αν κάνουμε τον σύλλογο που είπα, θα βάλω υποψηφιότητα για το διοικητικό συμβούλιο.
     
    Last edited: 6 Σεπτεμβρίου 2020
  4. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Εγώ τπτ ρε τύπε...στην απέξω
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Να ρωτήσω κάτι, ως εμπειρία. Αν δεν γίνεται aftercare, μετά από ένα σαδομαζοχιστικό σεσιον, πως τελειώνει; γεια, αντίο, σήκω να φύγουμε; Πλύνε και τα παιχνίδια. Μάζεψε και το δωμάτιο/σπίτι. Τα λέμε.  
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2020
  6. espimain

    espimain Contributor

    Περίπου.
    Αν δεν υπάρχει subspace τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.
    Αλλιώς ένας οργασμός είναι ότι πρέπει.
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2020
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Σας αρέσει να με πειράζετε   ένας οργασμος ακούγεται σαν παντελής έλλειψη αφτερκερ  
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχει κλίμακα στο subspace και σημεία χωρίς επιστροφή.
    Κάποια στιγμή και μετά μπορεί να συνεχίσει με οργασμό και να επέλθει κάποια ηρεμία, όπως μετά από οργασμό. Αλλά μπορεί το τρανς να συνεχίσει και να εξελιχθεί το ίδιο σε οργασμό ή ακόμη περισσότερο να ξεπεράσει το σημείο του οργασμού, γιατί η αίσθηση του τρανς της υποτακτικής ξεπερνά κατά πολύ την ευχαρίστηση ενός οργασμού και μετά δεν θέλει τίποτε άλλο.
    Εννοείται ότι αν δεν υπάρξει subspace το αφτερκερ είναι "περνά περνά η μέλισσα".
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2020
  9. espimain

    espimain Contributor

    Όταν αφήνεις την υποτακτική στο κρεβάτι γονατιστή μετά από ότι της έχεις κάνει, για να πας να πλύνεις τα χέρια σου και επιστρέφεις και την βρίσκεις ακούνητη στην ίδια θέση να ταξιδεύειμ με τον κώλο ν΄αγναντεύει το φωτιστικό της οροφής, όταν για να ξαπλώσεις δίπλα της την σπρώχνεις ελαφρά και πέφτει στο πλάι στην ίδια στάση (σαν έμβρυο) με ένα χαμόγελο ευτυχίας στα χείλη. Την χαϊδεύεις και μένει ακούνητη ευτυχισμένη τότε το πιο καλό άφτερκερ είναι να την αφήσεις να συνεχίσει να ζει το όνειρο της υποταγής της, πλάι σου. Ποτέ δεν την στέλνεις σε τέτοια κατάσταση στο σπίτι ή την δουλειά της.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Κάπου είχα διαβάσει, θαρρώ από παραπομπή του @MasterJp, ότι subspace και οργασμός αλληλοαναιρούνται: subspace XOR οργασμός, ο μηχανισμός του ενός αποκλείει τη λειτουργία του άλλου. Μου είχε φανεί πολύ ενδιαφέρουσα η εξήγηση και στο ισοδύναμο βίωμα από την οπτική του Top, τουλάχιστον σε εμένα δεν υπήρχε καν στύση, πόσο μάλλον οργασμός.
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2020
  11. espimain

    espimain Contributor

    Αυτά που έγραψα δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου ούτε είναι από καμία παραπομπή. Τα ζω χρόνια.
    Με την εμπειρία ο κυριαρχικός αντιλαμβάνεται τα σημεία που αναφέρω και μπορεί να επιδιώξει τον οργασμό της υποτακτικής σταματώντας την εξέλιξη του subspace.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Α, μάλιστα!

    Ευχαριστώ.