Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. iolanda

    iolanda Contributor

    Διαβάζω συχνά στο φόρουμ παράπονα, πως οι συζητήσεις περιστρέφονται κυρίως γύρω από το D/s και αναρωτιέμαι.
    Ποιός εμποδίζει το οποιοδήποτε στάτους να ανοίξει ένα νήμα ανάλογο του ενδιαφέροντος του;
    Και γιατί είναι υποχρεωμένος αυτός που προσανατολίζεται στο D/s να συμπεριλαμβάνει στο σχόλιο του, άλλους τύπους συσχετισμού εφόσον δεν άπτονται του δικού του τρόπου;
    Ο καθένας είναι ελεύθερος να σχολιάζει βάση αυτού που έχει στο μυαλό του, που βιώνει και που τον ενδιαφέρει νομίζω.

    *BDSM community λέγεται άλλωστε, όχι D/s community. *
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2020
  2. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Κανένα. Δυστυχώς βέβαια την ώρα που πήγα να στείλω την τελική μου απάντηση δεν τα κατάφερα διότι το σχόλιο είχε μεταφερθεί.
    Ευχαριστώ όμως που με την πρόταση αυτή και μόνο, η οποία δεν έχει ξαναγίνει σε κανένα μέλος εδώ μέσα, δείχνετε το πόσο νοιάζεστε για τις ιδιωτικές -και καλά- συζητήσεις του support.
    Βέβαια δεν θα έχεις κι εσύ αντίρρηση να δημοσιεύσω την πριβέ μας κουβέντα παλαιότερα, με το ίδιο πάντα σκεπτικό, της προάσπισης της αλήθειας βεβαίως.

    Ξέρω τι λέω και τι γράφω, δεν παίζω παιχνιδάκια. Εσείς εκτίθεστε.

    υ.γ. το βάζω εδώ γιατί το νήμα κλειδώθηκε πριν προλάβω να απαντήσω @Θρυαλλίς
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ναι γιατί εγώ όταν λέω πως τα support και τα πμ δεν βγαίνουν παραέξω το εννοώ. Εσείς θέλετε να μάθετε των άλλων αλλά τα δικά σας δίπλα προφίλ, reports κτλ να τα κρατάμε κρυφά

    Ήσουν, είσαι και θα είσαι πάντα προκατειλημμενη, δεν χάνεις την ευκαιρία μόλις δεις συζήτηση να πετάξεις βέλη προς τη διαχείριση που καταλήγει πάντα ότι εμείς φταίμε για όλα

    Εφόσον δεν σου αρέσει γιατί δεν αποχωρείς; Αυτά από εμένα
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το είδα.

    Όταν μιλάς σε εμένα, καλό θα ήταν να λαμβάνεις υπόψιν ότι μιλάς σε έναν άνθρωπο που έχει 1 και μοναδικό προφίλ από το 12 και έχω κάνει 3 report ever.
    Οι απειλές δεν πιάνουν σε εμένα.

    δε ζηλεύω το έργο σας. Δεν είναι εύκολο (δικά μου λόγια από πριβέ μήνυμα σε εσένα)
    Αλλά βέβαια όταν λέω τι θεωρώ ως κακώς κείμενα και την γνώμη μου, η οποία όταν δεν ενοχλεί είναι καλή αλλά όταν ενοχλεί πετάω πάντα βέλη...
    Και σε σένα και στην χάντρα έχω πει ότι η δουλειά του management εδώ μέσα δεν είναι καθόλου εύκολη δουλειά αλλά βολεύει να είμαι πάντα προκατειλημμένη και να πετάω βέλη.
    Υπάρχουν κακώς κείμενα στον τρόπο διαχείρισης, σας ενοχλεί να το λέμε. Δικό σας πρόβλημα.

    χαχα


    υ.γ. "Καταλαβαίνω ότι πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να κρατάνε οι mod ισορροπίες σε ένα φόρουμ με τόσα άτομα, με τόσες διαφορετικές απόψεις για θέματα που είναι γενικά από δύσκολα εως άλυτα...

    Δεν ζηλεύω καθόλου την θέση σας αλλά προσπαθώ να την κατανοώ και να την λαμβάνω υπόψιν γιατί στην τελική είμαστε όλοι άνθρωποι."

    δικά μου λόγια από ένα παλαιότερο μνμ στην @χάντρα , από ένα πάντα προκατειλημμένο άτομο.

    Αυτά κι από μένα.
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2020
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Αν είναι να μαλώνουν η @Θρυαλλίς με την @Stilvi , προσωπικά θα ήθελα φωτογραφίες. Όχι έτσι άντε μόνο πληκτρολόγια...   
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    σε μένα μοιάζει προβλέψιμη, ως και κατανοητή, η προσπάθεια ενός εμμονικού να επιβάλει τις εμμονές του.
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    subspace
     
  8. RAIN

    RAIN nefelibata

    @rosehip99

    Καλώς ήρθες sigh.
    Λολ.
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ε μα κι εσύ ψείρα! Τι 79, τι 89,τι 99! Λολ!
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Μπικινι... λασπη... και πολυ μπυρα στο κοινο
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    @RAIN
    το ζήτημα έχει πρωτίστως κωμική διάσταση. το δευτερεύον τραγικό στοιχείο, επίσης λαμβάνεται υπ' όψιν.
     
  12. RAIN

    RAIN nefelibata

    Τι 20, τι 37.
    Λεπτομέρειες.