Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Διάβασες για εμμονές και ήρθες ε;
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αυτή είναι όλα η ουσία των 60, 70, 80 σελίδων, πόσες είναι.
    Θα πρέπει να χαίρεστε αν κάποιος άνθρωπος έχει πιστέψει έστω κατά 1% στην ισότητα και να αδιαφορείσετε για το κίνημα.
    Αυτό είναι και το λάθος του κινήματος και των περισσότερων κινημάτων, φτάνει να έχει το ίδιο το κίνημα μεγαλύτερη αξία από τον σκοπό, αυτό γράφω στο νήμα.

    Όσο οι πρακτικές όσων το ασπάζονται, έστω μέρους όσων το ασπάζονται είναι του τύπου ιεράς εξέτασης, μην περιμένετε και πολλά.
     
    Last edited: 8 Ιουλίου 2022
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Από πού προκύπτει αυτό το συμπέρασμα; Εσείς και πριν και μετά πιστεύετε στην ισότητα κατά δήλωση σας. Θα έπρεπε να μου αρκεί όμως όπως και να εχει το 1% ?

    Επιλέγετε να εστιάζετε εκεί που επιλέγετε να εστιάζετε, δεν ξέρω τους λόγους σας αλλά σίγουρα θα υπάρχουν.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    είπα να βοηθήσω την δυσκολία σας στην ανάγνωση, λόγω του αντικειμένου του νήματος, χωρίς προσδοκία, όμως.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Α, οκ. Νομίζω ήταν λίγο άτοπο αυτό καια υτο γιατι:

    Δεν είχα κανένα λόγο να σχολιάσω, ούτε να διαφωνήσω στο ότι έχουμε διαφορετική οπτική και μάλιστα και τους λόγους που μπορεί να συμβαίνει αυτό. Το θεώρησα σπατάλη ρεύματος να γράψω απλά ότι συμφωνώ.

    Φυσικά μπορώ να το δεχτώ, είμαι ένας από αυτούς, σας το έχω πει ήδη. Μόνο που έχω διαφορετική οπτική για τους τρόπους, και αυτό το είπα.

    Εχω ήδη διαφωνήσει. Πολλάκις. Και ανέλυσα και την απάντηση μου.

    Οχι. Εδώ έπρεπε να πάρω θέση αναλυτικότερα. Δεν είναι αλίμονο. Δουλειά του ίδιου του κινήματος είναι να τους απομονώνει και δεν φταίει κανένας άλλος εκτός από αυτό. Αν μπορούσε να το κάνει τότε θα μιλούσαμε σε διαφορετική βάση για τα πάντα και θα είχε το ίδιο το κίνημα σχεδόν καθολική αποδοχή. Ίσως το πρόβλημα να είναι πως η κατευθυνση και η εκμετάλλευση του κινήματος έχει τους ίδιους μπροστάριδες, δεν ξέρω.

    Το οποίο και όπως είπα χαλάει την εικόνα του. Ή το προσδιορίζει.

    Το καταλαβαίνω. Αλλά έχετε υπόψη σας πως όσοι δε τα θεωρούν ίσα δε θα γράψουν στο νήμα, την κάνουν με ελαφρά. Όσοι εκτίθενται στο δημόσιο διάλογο, δεν πιστεύω ανήκουν σε αυτή την κατηγορία.

    Νομίζω πως αν διαβάσετε ξανά αυτό που έγραψα θα καταλάβατε. Όπως και θα καταλάβετε πως το 1% δεν ήταν προσωπική αναφορά
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Ναι, πράγματι δεν το κατάλαβα το τελευταίο. Δεν πειράζει.

    Ευχαριστώ για τον διάλογο, νομίζω ό,τι πούμε παραπάνω θα είναι απλή επανάληψη όσων έχουν ήδη ειπωθεί.

     
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Και εγώ ευχαριστώ. Καλό απόγευμα
     
  8. de7

    de7 s

    Συγνώμη!

    Μετράτε τα edits και τα likes;
    Με αυτό ασχολείστε;
    Δηλαδή κάνετε stalking.
    Δηλαδή δεν διαβάζετε μόνο τη ροή των συζητήσεων αλλά παρακολουθείτε και τις κινήσεις των χρηστών σε λεπτομέρεια "πόσα edits"

    Μάλιστα.
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Πέρα από το ότι εγώ είμαι παρατηρητικός, πράγμα που δεν το έχω αρνηθεί ποτέ και πουθενά, αντιθέτως το έχω δηλώσει πολλές φορές στη ζωή μου, βλέπω πως μια χαρά είσαστε κι εσείς και πολύ καλά κάνετε.

    Οσο αφορά το stalking, επειδή δε θυμάμαι να είχαμε ποτέ επικοινωνία, ούτε να έχω εισβάλει φυσική παρουσία στη ζωή σας, ούτε να έχω τελεσει πράξεις στο όνομα σας, ούτε θυμάμαι να έχω στρατολογισει τρίτους για να σας παρενοχλουν, εικάζω πως αναφέρεστε σε δυσφήμηση σας που έχει προκληθεί και δημοσιοποιηθει από εμένα. Σωστά ή λέτε ότι σας κατέβει;

    Α, όχι, άκυρο, αυτό το τελευταίο το κάνετε εσείς και επιχειρήσατε να το κάνετε ξανά μόλις τώρα. Πείτε την αλήθεια, εκτός από παρατηρητικη είστε και stalker? Δεν σας το είχα
     
    Last edited: 9 Ιουλίου 2022
  10. de7

    de7 s

    Το να μετράτε τα likes και τα edits είναι stalking.
    Τέλεια.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Γιατί;
    Είναι αξίωμα μήπως;
     
  12. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τις τελευταίες μέρες/εβδομάδες (?) ένα σημαντικό ποσοστό των ποστ δεν έχει σκοπό το διάλογο, αλλά την επιβολή άποψης και τον χαρακτηρισμό όσων τολμούν να μην συμφωνήσουν με τα βασιλικά διατάγματα.
    Ήταν διασκεδαστικό, έχει κουράσει.
    Ακόμα και άσχετα ποστ, χωρίς προσωπική αναφορά, είναι διαμορφωμένα έτσι ώστε να την πουν σε κάποιο άλλο μέλος. Σε βαθμο να αλλάζει ως ένα σημείο η ίδια η άποψη για να χωρέσει η ξινίλα.