Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Δε θα μπω σε αυτή τη συζήτηση με κάποιον που δε δείχνει το στοιχειώδη σεβασμό στο χώρο που τον φιλοξενεί.-
    Be well
     
  2. leuko25

    leuko25 Regular Member

    Ποιόν δεν σεβάστηκα και κατά ποιο τρόπο δεν τον σεβάστηκα να ζητήσω συγγνώμη αμέσως. Δεν χρειάζεται να μπεις σε καμιά συζήτηση. 'Αλλωστε η παρατήρηση μου δεν αφήνει και πολλά περιθώρια.
    Μένω κατάπληκτος πάντως με την διάθεση που έχετε να χαλάτε τις καρδιές σας για αυτά τα ζητήματα μετά από τόσα χρόνια. Πραγματικά εντυπωσιακό.  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Συμφωνώ, σε όλα.
     
  4. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ακριβώς.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    @gaby_m


    Thank you!   Το έχω διαβάσει αυτό το θεμα  . Ήταν στην θεματική «πως οι bdsmers απογυμνώνουν το bdsm από ανθρώπινα συναισθήματα» μαζί με τα έρωτας και bdsm, μικροαστισμος και bdsm, βανιλα vs bdsm αισθήματα, ζηλεύουν οι σκλαβες και μερικά ακόμα sos  .

    Δεν λέει για τρεις φάσεις   Λέει για το after care, ότι μπορεί να ανεχθει το sub πράγματα που δεν θέλει, για να πάρει αγκαλιές. Μπορώ να διαβεβαιώσω ότι δεν είναι μονο υποτακτικά  
     
  6. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    στο παρακάτω quote:
    απομονώνω το:
    συχνά συγχέεται -και όχι τυχαία κατά την άποψή μου- η ικανότητα ή οι προοπτικές μιας σκλάβας με την αξία της... και επειδή είναι ένας εύκολος αλλά κατά τ' άλλα απαίσιος τρόπος χειραγώγησης του άλλου, πολλοί -κατ' όνομα αλλά όχι κατ' ουσίαν Κ- τον υιοθετούν για τους δικούς τους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλυθούν, αλλά εύκολα μπορούν να αναγνωριστούν

    αιωρείται λοιπόν η έννοια της "αξίας της σκλάβας"... σας έχω νέα: όλοι οι άνθρωποι έχουν αξία, όλοι οι άνθρωποι αξίζουν... υπάρχουν χίλιοι δυο λόγοι για τους οποίους δεν μπορεί να δημιουργηθεί μια D/s ή M/s συσχέτιση και κανένας απ' αυτούς δεν αφορά την αξία των ανθρώπων που την απαρτίζουν
     
  7. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Ο καθένας μας σκέφτεται διαφορετικά..έχει διαφορετικά γούστα και οπτική πραγμάτων.
     
  8. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Το νήμα έχω την εντύπωση ότι αναφέρεται αποκλειστικά στην σκλάβα...και όχι στις αξίες των ανθρώπων γενικότερα. Δεν θα κάτσω να αναλύσω τώρα ποια είναι τα καθήκοντα μιας σκλάβας.
     
  9. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Αν ένας Master δεν είναι ικανοποιημένος από την απόδοση της σκλάβας του τότε τι;;;αξίζει να την κρατήσει; Και αν ναι γιατί;
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Έχεις κάθε δικαίωμα να κοιτάς το δέντρο όταν σου δείχνουν το δάσος... Στο χωριό μου αυτό το λένε πλύση εγκεφάλου
     
  11. skia

    skia Contributor

    Να σκεφτεί ίσως κι ο Κ μήπως δεν κάνει καλά κάτι από τη μεριά του κι εκείνος; Λέω η άσχετη τώρα
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

       
    Στο πυρ το εξώτερο!