Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αφού είπαμε για την υπεκφυγή στον πολιτισμένο διάλογο να πιάσουμε και την εξίσου πολιτισμένη διαστρέβλωση δια αχυράνθρωπου.

    Το μέλος @elfcat κατέγραψε 5-6 ποστ παραπάνω τη θέση ότι η άποψη "οι εβραίοι καλώς έγιναν σαπούνια" δεν μπορεί να γίνει αντικείμενο συζήτησης ενώ το μέλος @NobodyKP φάνηκε να αντιτείνει ότι όλα μπορούν να γίνουν αντικείμενο συζήτησης, ακόμη κι αυτό, και δη πολιτισμένης συζήτησης.

    Ετερο μέλος από το οποίο έχω ζητήσει πολλάκις δημοσίως και με όλους τους τρόπους να ΜΗΝ μου απευθύνει το λόγο, όμως δεν με σέβεται και κατά καιρούς με παραβιάζει (πολιτισμένα) απευθύνοντας μου το λόγο ή/και ταγκάρωντάς με, έρχεται να πει

    για να πει δηλαδή ότι δεν ισχύει αυτό που ΔΕΝ είπα!

    Το θέμα της ανταλλαγής ποστ με τον @NobodyKP δεν ήταν αν είπε ή όχι κάποιο μέλος το παράδειγμα που έδωσα.

    Λες και δεν υπήρχε άλλος τρόπος το έτερο μέλος να πει αυτό που ήθελε να πει (το ποιό; ότι δεν είναι απαραίτητη η συναίνεση στο βδσμ; κάτι άλλο; γιατί δεν απευθύνεται σε όποιον το είπε ή το απαγόρευσε; γιατί δεν ανοίγει ένα νήμα να συζητηθεί πολιτισμένα απ΄τους ενδιαφερόμενους; )

    Αντιθέτως, το έτερο μέλος έπρεπε απολύτως πολιτισμένα να εμφανίσει εμένα σε συνάφεια με όποιο φάντασμα έχει στο μυαλό του. Πέραν από ασέβεια, μετέρχεται και μια φαιδρή απόπειρα χειριστικότητας.

    Αυτό, ως ένα δεύτερο παράδειγμα "πολιτισμένου" διαλόγου από ανθρώπους που θέλουν να συζητήσουν και τους δυσκολεύουν οι άλλοι...
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Κατανοητό. Είναι πράγματι δύσκολες οι συζητήσεις ιδεών. Χρειάζονται κατ' ελάχιστον υπομονή και ακρίβεια.
    Δεν βαριέστε...
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Νομίζω ότι εννοώ τι εννοείς, elfcat, στο βαθμό που με αφορά.

    Για τον λόγο αυτό σου ζητώ να αποφεύγεις να ερμηνεύεις ή να συμπεραίνεις από δικά μου ποστ, οτιδήποτε και να λένε.
     
  4. μου βγήκαν τα μάτια εξω και δεν μπορω να το αφησω ετσι. "ανωμαλοι" είμαστε; αισθάνεστε ανώμαλος; για δώστε μιά ειλικρινή απάντηση. για μένα προσωπικά ανώμαλοι ειναι μόνο οι παιδοφιλοι παιδεραστες και αυτοί που βιάζουν καποιον με οποιονδήποτε τρόπο παρά την θεληση του και χωρίς την συναίνεση του. επειδή εχουμε ιδιαίτερες κάβλες η σεξ. προοσανατολισμό αλλοι είμαστε ανώμαλοι; για απαντηστε μου σας παρακαλώ.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Μην ανησυχείτε. Δεν λέω για εσάς. Εσείς είστε η απόλυτη κανονικότητα.
     
  6. δεν ζητησα απάντηση για εμένα . ΕΣΕΙΣ; αισθανεστε ανώμαλος; δεν απαντησατε. το να υπονοειτε ομως κάποιους ανώμαλους στο παρόν φόρουμ ακουγεται κάπως.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Δεν είναι βρισιά είναι "άποψη". Άλλων οι απόψεις είναι "βρισιές". Προσανατολιστείτε. Εξαρτάται απ την πηγή.
     
  8. οχι δεν μπορει να μεινει αυτο ετσι.θελει απαντηση. δεν μπορει να εγω να εχω ακουσει τα εξ αμαξης εδω-φασιστας κλπ- να τα εχω ολα καταπιει αμάσητα που λενε, και καποιος που μαχεται για ισα δικαιωματα συληβδην να χαρακτηριζει ολους ανωμαλους. χεστηκα βασικα για εμενα τόσδα που εχω ακουσει ως ψαράκι ισως. μέλος εδω από το 2008 παρακαλω κιόλας να χαρακτηρίζει ανώμαλους .....
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Άλλο εσείς. Άλλη πηγή. Άλλο τα ανώτερα ίσα "δικαιώματα", άλλο τα κατώτερα ίσα "δικαιώματα".
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ❤️
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Αααααστα κυρ φιτ λαβερ μου! Τρεχάτε χωριανοί! Έχει κάτι ανώμαλους το φόρουμ! Ψεκάστε με φλιτ!

    Σαν την άλλη που της είχε πέσει βαρύ οτι την είπαν αδέσποτο.

    Γενικά pervs, συνελοντι ειπειν, ανώμαλοι λεγόμαστε όλοι όσοι έχουμε κάποια ιδιαιτερότητα στην σεξουαλικη έκφραση.

    Επίσης όλα όσα κάνουμε γίνονται συναινετικά μεταξύ ενηλίκων. Αδιαπραγμάτευτα.

    ααααρα άλλο έχεις εσύ στο μυαλό σου ως ανώμαλο κι άλλο εννοούμε όταν το λέμε στο φόρουμ.
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor