Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Ο προβληματισμός είναι δίκη;
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    "Putting others down won't make you rise any higher."

    Just a general observation.
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    It will just make you feel a bit higher than others, while "fighting for justice".
    A contradiction in terms...
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Διευκρινιστικα μόνο δεν αφορούσε τις συζητήσεις που είχες εσύ εδώ, άλλου είχα το μυαλό μου.
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ούτε εγώ αναφερόμουν σε δικές μου συζητήσεις...  
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

       
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Ανοίχτηκε πρόσφατα ένα νήμα με τίτλο

    Χάθηκε ο έρωτας στο Μ/s (?)

    Αν το πάρεις φράση φράση αντιλαμβάνεσαι ότι το νήμα και το εισαγωγικό μήνυμα δεν έχει σχέση με τον τίτλο και ο τίτλος ακόμη δεν έχει σχέση με τον εαυτό του.

    Τίτλος : Χάθηκε ο έρωτας στο Μ/s (?)
    Πότε υπήρχε έρωτας στο Μ/s, σαν αναγκαία και ικανή συνθήκη;

    Η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s

    Η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s

    Η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s (εκτός κι θεωρήσουμε το «στα του χώρου» σχετικό.

    Η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s. Εκτός του ότι σε ένα σημείο περιλαμβάνεται το «Γιατί αυτό είναι ο έρωτας, ιδίως στο M/s, δημιουργία» ανάμεσα σε αναφορές σε «χρηστικότητα» και «χυδαιότητα»

    Η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s. Αναφέρεται σε «ιερή βίβλο του BDSM» και σε κάποιους που είναι «πολύ πιο υποκριτές από τους ακραίους vanilla»

    Γενικά είναι ένα θέμα χωρίς θέμα σε ένα νήμα που κάτι θέλει να πει αλλά δεν λέει τίποτε.
    Σαν ένα έκθεμα σε έκθεση ζωγραφικής, με μια πλουμιστή κορνίζα, με ταμπελάκι για τον τίτλο, αλλά που κρέμεται μόνο η κορνίζα, γιατί το ταμπλό δεν υπάρχει.
    Αναρωτιέμαι γιατί;
     
  8. Discerning

    Discerning Contributor

    Ας κάνω, ως νέο μέλος, μια απόπειρα να συνεννοηθούμε

    Είσαι ο ειδήμων του φόρουμ περί συσχετισμού τίτλου και περιεχομένου σε κάθε νήμα; Eίσαι μήπως ο κριτής που αποφαίνεται για λογαριασμό του φόρουμ ποια νήματα θα επιτρέπονται και ποια όχι; Είσαι ο εντεταλμένος εκπρόσωπος των μελών, να διατυπώνεις ποια νήματα προσφέρουν ή όχι, στον αναγνώστη; Είναι στους κανόνες του φόρουμ που οφείλω να σέβομαι, να περνούν τα κείμενά μου, από τον έλεγχό σου πριν τη δημοσιοποίηση τους;

    Mε ύφος with an air of absolute authority γράφεις ως επαΐων "Η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s"

    Εχω την αίσθηση πως το ορθόν είναι: " Kατά τη γνώμη μου, η παράγραφος δεν έχει καμία σχέση με το M/s"

    Στη γνώμη σου λοιπόν, απαντώ με την ατάκα του Dirty Harry

    Πέραν τούτου, ουδέν.-
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Δεν είμαι τίποτε από όσα ρωτάς.
    Έγραψα κάτι λάθος;
    Αν έχεις αντίλογο γράψ' τον.
    Το ωραίο είναι ότι εγώ γράφω για το κείμενο κι εσύ γράφεις για εμένα.
    Τα άλλα είναι για τον κλήδονα που είναι και επίκαιρος.
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2020
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Αυτό ορίζεται από τις ρυθμίσεις του site. αφορά όλα τα μέλη με λιγότερα απο 30 ποστς και όχι εσένα συγκεκριμένα.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Υπάρχουν μέλη που συστηματικά μπαίνουν και γράφουν κακότροπα σχόλια κάτω από διάφορα ποστ.
    Σχόλια χωρίς καμία πρόθεση για προώθηση του διαλόγου και με στόχο μόνο την πρόκληση εκνευρισμού και αντίδρασης.
    Όταν δεν υπάρχει αντίδραση και είναι εμφανής η περιφρόνηση, τότε τα συγκεκριμένα άτομα υφίστανται αυτό που τους αξίζει.
    Άνοιξα ένα νήμα με τίτλο "Παγίδες (κουίζ)" για να δούμε αν εμφανιστεί κανένα τέτοιο άτομο.
    Το νήμα βροντοφωνάζει ότι είναι παγίδα. Το λέει και στον τίτλο και στο εισαγωγικό μήνυμα.
     
  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Ο αναμάρτητος κάτι κάνει με το λίθο... Α ναι!