Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Όχι ότι δεν τα έχετε ψάξει/βρει...αλλά έτσι προς ξανά ενημέρωση..
    https://el.wikipedia.org/wiki/BDSM
    Αυτό για να μην πείτε ότι δεν σας ενημερώνουμε όχι πως δεν υπάρχουν σχετικά νήματα εδώ μέσα για αυτό.
    Άλλωστε δεν σας ενδιαφέρουν εσάς αυτά,είναι κανόνες/ορισμούς/ταμπέλες κτλ.

    Εσείς κάτι ξέρετε και δεν μας το λέτε!  
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Κοιτάξτε τώρα να δείτε τι γίνεται

    Μου θέσατε κάποια ερωτήματα, αφιέρωσα περίπου μια ώρα να σας απαντήσω σε ότι αφορά το θέμα του νήματος και έγραψα ολόκληρο κατεβατό, πράγμα που δεν κάνω (σχεδόν) ποτέ πλέον και εσείς παίρνετε μισή γραμμή άσχετη με τη θεματολογία και με ρωτάτε τι γίνεται εάν δεν συμφωνούν εκατό, τι γίνεται;

    Θα σας απαντήσω παρόλα αυτά γιατί το μαύρισμα μου πάει από το καλό στο καλύτερο και έχω κέφια σήμερα. Θεωρώ απίθανο το ενδεχόμενο που αναφέρετε, κάποιος με κάποιον θα συμφωνεί έστω και σε κάποια σημεία. Στην προκειμένη όπως σας ξαναείπα βλέπω το 1% να ανοίγει νήματα, να προσπαθεί να μας πει κάτι και ομολογώ πως πολλές φορές αναρωτήθηκα εάν είμαι τόσο πολύ βλήμα και έχω κάποιο πρόβλημα εγώ που δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα γραπτά σας (τελικά όχι).

    Κατέληξα εδώ και μέρες στο

    @Lucifer81 να με συγχωρείτε για το κόψε ράψε, αλλά αυτό είναι το ρεζουμέ για εμένα

    @Discerning για να βγει άκρη εάν θέλετε, εάν δε θέλετε εμένα δεν με πειράζει καθόλου, καλό θα ήταν να απαντάτε στις ερωτήσεις που σας κάνουν ή έχουν κάνει οι χρήστες μέχρι τώρα, αλλιώς βρίσκω δικαιολογημενη την απαξίωση τους προς το πρόσωπό σας, το βρίσκω το λιγότερο που μπορώ να πω αγενές από μεριάς σας.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Οι καταθέσεις ψυχής δε συνοδεύονται απαραίτητα από ζήτω και μπράβο και εσένα θέλουμε Μαρίκα. Η σάτιρα είναι κι αυτό απάντηση.

    Για το trolling και το τζερτζελο for the shake of it, θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά το χιούμορ δεν περιορίζεται σε αυτά.
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2020
  4. tithon

    tithon Contributor

    τι; έτσι; χωρίς ένα "μπράβο" απ' τον δάσκαλο;

    ούτε υποψία δεν έχεις γιά το "αληθές του πράγματος"
    αν σου λείπει η καταγραφή των διαπιστωμένων κανόνων την οποία ζητάς, τι στον πούτσο καταγγέλεις ως κουτάκια; σε τι δυσφορείς; γιατί κλαίγεσαι;
    φαντάζεσαι είδος κανονισμών που δεν υπάρχουν, για να κλαφτείς και να το παίξεις επαναστατημένος. γιά την ακρίβεια δεν φαντάζεσαι, επινοείς.
    καταγγέλεις κουτάκια στο κ/υ, που το συγχέεις σκόπιμα ή από άγνοια με το βδσμ αορίστως, γιά να μετατρέψεις σε επαναστικότητα μιά σκέτη ισοπέδωση, μια κινκιά παρορμητική. η κινκιά είναι βδσμ, κ/υ δεν είναι. στην κινκια δεν υπάρχει κ και υ, υπάρχουν παίκτες. αν δεν γουστάρω την κινκιά σου η απάντηση είναι "άντε γαμήσου ψυχή μου", και δεν υπάρχει ανταπάντηση "είσαι σκλάβα και θα κάνεις οτι σου λέω". δεν υπάρχει χειριστικότητα στην κινκια. στο κ/υ δεν χρειάζεται χειριστικότητα. αυτά είναι σαφώς ορισμένα στο βδσμ. είναι κανόνες.

    γιά ποιούς κανόνες γκρινιάζεις ακριβώς;

    να παρουσιάσει ποιός σε ποιόν; ποιός έκανε την παραγγελία να τρέξουμε να ανταποκριθούμε; όσοι έχουν μιά ιδέα για τι συζητάμε, μιά χαρά συζητούν, κάθε τόσο που έρχεται κανα βλήμα και μας ανακοινώνει την αποψάρα του σχετικά με το τι συζητάμε αντιμετωπίζεται αναλόγως, και το διασκεδάζουμε κιόλας. αφου άρχισες να διαβάζεις τα νήματα και να αποδελτιώνεις οτι σου φάνηκε πως μοιάζει με τις ασυναρτησίες που ισχυρίστηκες, θα βρεις και την αντιμετώπιση που περιγράφω.

    η κόκκινη ρέγγα είναι μια τέτοια αθλιότητα, το "κάθε νοήμων ασπάζεται τους ισχυρισμούς μου" είναι μιά τέτοια αθλιότητα.


    μια ξεκάθαρη θέση σου περιγράφηκε εδώ. αυτή είναι αποδεκτή και κατανοητή.
    η απόπειρα να ονομάσεις αυτήν την κινκια κ/υ του βδσμ είναι μασκαράτα. εντελώς μασκαράτα.


    ερωτήσεις να κάνεις, διευκρινίσεις να ζητάς, καλό κάνει. όποιος έχει την καλοσύνη θα σε ενημερώσει κι ότι καταλάβεις. έχει και εισαγωγικά νήματα.
    παραγγελίες απαντήσεων σπανιότατα εξυπηρετούνται. με την ευκαιρία εκκρεμούν πολλές δικές σου απαντήσεις σε μεγάλο πλήθος ερωτήσεων, ακόμη και για τον κοκ.
    δεν οφείλεις βέβαια να απαντάς ούτε εσύ, κατανοητό και εύγλωττο προς πάσα κατεύθυνση.
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Μεταφέρθηκαν τα σχόλια χωρίς δυνατότητα like.... οπότε  .
     
  6. espimain

    espimain Contributor

     
  7. espimain

    espimain Contributor

    O tempora o mores
     
  8. tithon

    tithon Contributor

  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor


     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ακόμη πιό πολύ αλκοόλ στις συζητήσεις.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Και στις αυτοαπομονώσεις.
         
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Όταν έλεγα τα ίδια, μου έρχονταν μελιτζανι μηνύματα ότι "προσέβαλα αλλά μέλη".

    Εμμεσα, δικαιωθηκα.