Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor

    @MasterJp
    Αυτό στο χωρίο μου (μας) το λέμε "γλείψιμο" και "ψιλό γαζί" ταυτόχρονα.      
     
  2. Discerning

    Discerning Contributor

    Κατ' αρχάς, σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Να με συμπαθάς που το παρέλειψα. Ειλικρινά.

    Το αν είμαι ευγενικός ή όχι, το ξέρουν όσοι με γνωρίζουν στην καθημερινότητά μου, και κάποια μέλη που έχουμε μιλήσει σε προσωπικό επίπεδο. Δεν δίνω εξετάσεις στο forum. Απαντώ σε όσους εγώ θέλω. Οπως έχω γράψει αρκετές φορές, scripta manent. Mε ελάχιστη προσοχή, θα διαπιστώσει οποιοσδήποτε πως έχω απαντήσει, με ευγένεια, σε ότι με έχουν ρωτήσει τα μέλη @Nickname , @bumblebee , @Arioch , @MasterJp , @margarita_nikolayevna ... παρ΄όλο που διαφωνούν μαζί μου. Νομίζω πως θα συμφωνήσουμε, ότι θα ήταν αφέλεια να ισχυριστεί κάποιος πως με τις ερωτήσεις τους με σιγοντάρουν! Οποιος με ρωτήσει καλοπροαίρετα πάνω στα όσα υποστηρίζω, ό,τι και να με ρωτήσει, θα του απαντήσω.

    Ακρη δεν πρόκειται να βγει ποτέ, με δογματικούς, "θρησκόληπτους", πουριτανούς και προκατειλημμένους. Ούτε με ενδιαφέρει στο ελάχιστο να βγει η όποια άκρη με άτομα που ακολουθούν παρόμοιες πρακτικές. Btw, δεν μπορεί να με απαξιώσει κανένας που δεν του δίνω αξία. Καλημέρα.
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Η TES (the Eulenspiegel society), το πρώτο bdsm group, που δημιουργήθηκε από την «παλιά φρουρά», λόγω παγκοσμιοποίησης (σοκ) και κορονοϊού (μικρότερο σοκ), κάνει διαδικτυακά meetings. Κάθε Τρίτη, στις 7 το απόγευμα, ώρα Νέας Υόρκης (δηλαδή 2 τα ξημερώματα σε εμάς, για τους ξενύχτηδες). Τα μικρόφωνα και οι κάμερες είναι κλειστές, χρειάζεστε μόνο ένα email, ένα screen name, αγγλικά υποφερτά, και κανένα καφέ (αν νυστάζετε όπως εγώ). Μπορείτε να μιλάτε μέσω chatbox. Αν έχει κανένα μάθημα σχετικά με την συναίνεση, θα ξανά ποστάρω, γιατί θέλω να δω τι θα απαντήσουν όταν τεθεί ερώτηση για φλου συναίνεση  

    http://www.tes.org/events/
     
  4. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μετά τις κλίκες, δευτερωσε τώρα και αυτό με τους... Amish!
    Τυχαίο???

    P.S. Τελικά έχει πλάκα να quot-αρεις τον εαυτό σου!
    Τι χαναμε, τόσο καιρό...
     
  5. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Αν το προτείνετε να το δοκιμάσουμε κι εμείς!  
     
  6. iolanda

    iolanda Contributor

    Στο 3583ό νήμα που θα διαφωνείς κιόλας γιατί όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν βαρεθεί, θα έχει ακόμα πιο πολύ πλάκα    
     
  7. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Έχετε αργήσει, ήδη, αγαπητή!

    Λολ
    Ας μην... αξιωθουμε να το δούμε και αυτό!
    Πλάκα θα έχει, αλλά κουραστικός ο δρόμος...
     
  8. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Η αλήθεια είναι ότι θέλω το χρόνο μου!  
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Έχουν έντονο ενδιαφέρον αυτές οι μετουσιωτικές διαδικασίες σύμφωνα με τις οποίες ένα μέλος μπαίνει στο φόρουμ δηλώνοντας sub ή slave και μετά από ένα διάστημα το status δείχνει pervert...

    Τι κάνει αυτά τα πολλά υποσχόμενα στην υποτακτικότητα πλάσματα να καταλήγουν στη διεστραμμένη οικογένεια είναι απορίας άξιο... Έχει γούστο οι Master/Dom και οι Mistress/Domme αυτού του φόρουμ να απαιτούν υποταγή! 
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Άλλοι την εμπνέουν... Άλλοι την απαιτούν... Άλλοι την αρπάζουν... Από όλα έχει ο μπαχτσές
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Όταν τέθηκε το θέμα, αν "οι perv έχουν σχέση με το D/s;" Πολλές φωνές υποστήριξαν ότι μπορούν να έχουν. Και έρχεται το δικό σου ερώτημα και πάλι.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Το θέμα δεν είναι το πώς ένας κυριαρχικός επιδιώκει και πετυχαίνει να κυριαρχήσει, αλλά γιατί άτομα που δηλώνουν υποτακτικά αλλάζουν και δηλώνουν perv.